Споделена история от Тинейджърски

Как да му обясня че няма да правя секс без презерватив?
Здравейте! Още от заглавието се подразбира какъв ми е проблема. Имам приятел от 2 месеца вече. Аз съм на 16 все още девствена, той е на 24. Приятеля ми е много разбран, винаги ме е разбирал и е било на моето, но този път нещо не може да разбере.. Няколко пъти вече повдига темата кога ще правим секс и аз му казах че тези дни вече ще е. Добре, но той ми казва че не искал с презерватив, защото така не му било толкова хубаво и така нататък. Всичките му други приятелки искали без презерватив и те така им харесвало повече. Опитах се да му обясня, че не искам без презерватив и не ме интересува другите как са искали, защото родителите ми колкото и да са добри и разбрани хора просто ако забременея не знам какво ще се случи с мен. Той настоява ти ще видиш няма от какво да се притесняваш, няма как да свърша в теб той това се усеща дъра, бъра. Глупости една моя приятелка девствена забременя докато се опитвали да я отворят, после прави аборт и сега за секс неще и да чуе. Говорих и с майка ми и тя ми каза ако си малко по-умна няма да позволиш да правите секс без презерватив, но просто не знам как да му кажа че да разбере че не искам. Той пак на неговото и пак на неговото. Моля ви дайте ми съвет как да постъпя. Ако той настоява, колкото и да го обичам ще трябва да се разделим. Казах му че ако толкова иска секс без презерватив ще пия хапчета против забременяване - той, не ти луда ли си, после знаеш ли какво ще стане.. каквото иска да става..?? ... А какво ще стане ако забременея аз по-добре ще е явно...?? На него нищо няма да му има а аз трябва да му мисля. Кажете какво да му кажа, защото тези 2, 3 дни само за това мисля и усещам как започвам вече да се побърквам... Благодаря ви..!

Коментари

1.   Привет. Аз ти давам съвет да го оставиш,прекалено голям е за теб. Като го направите
ще те зареже. A и два месеца са малко. Намери си някой близо до твоята възраст.
-симона-

2.   Наистина от всичко, което си казала звучи, че този само те използва за секс, че отгоре на всичко и без презерватив.

3.   Не слушай номер 1 относно възрастта. Тя няма нищо общо! За любовта няма възраст! Проблема е в приятеля ти и това че не може да уважи решението ти.
Добре си помисли преди да го направиш дали си струва през останалото време от месеца да се чудиш и вайкаш да не би случайно да се е изпуснал.

4.   Ако е свястно момче, не го оставяй. Съгласи се да го правите без презерватив, но само при едно услови - той да бъде кастриран първо. Сигурен съм, че ще те разбере!

5.   Това момче не те разбира и не ти влиза в полужението.
Много ясно,че последиците са за нас не за тях!
Питаш какво да направиш? Смени приятеля си.
Момиче на 16 с 24 годишен мъж за женене ..
Не знам, къде го намери не можа ли поне с 4 години по- малко момче да намериш? Моя съвет е да го смениш не за теб
той може да иска деца но, за теб е рано да ставаш майка.
Момчета много ще ,си намериш правилния този не е за теб и това личи сменяй го и умната следващия път.

Соня 27

6.   Съветвам те намери си някой до 20 годишна възраст по-голям теб и ако за теб не е проблем неговия начин давайте направете го живота е пред вас

7.   От:Авторката
Благодаря ти за съвета Симона,но не мисля че ще ме зареже.Повече от 1 година си търсех приятел и мисля че намерих точния човек и че той ще бъде с мен.

8.   Ходех със приятеля си една година, когато ми отне девствеността. Изобщо и не я напираше, всичко стана толкова спонтанно и хубаво. Прави си сметка :)

9.   Два месеца? Изчакай поне 5-6?

10.   Като му кажеш в пряк текст "Няма да правя секс без презерватив!" Без условности, без възможности за увещания!
Това, че го е правил без кондом с предишните си приятелки е още по-силен аргумент да не се навиваш.
Ако държи на тебе, няма да те насилва, но явно е с тебе човекът заради младата плът.
Я си помисли малко. Той не е чак толкова възрастен, за да е имал много партньорки. Тези с които е правил секс без презерватив или са били еднодневки (сещаш се за какъв риск става дума тогава) или са били уж сериозни приятелки. Защо не се е задържал дълго време с тях тогава?
Знаеш ли колко болести има, на които той може да е само приносител, а ти да се влачиш по лекари после. Никой няма да иска да създаде семейство с такава жена после.
Не бъди поредното момиче жертва на тарикат, спекулиращ с чувствата му!
А пък противозачатъчните не са билкови бонбони, че да се гълтат току така.

11.   Направи му един свирчок и нещата ще се успокоят. Не го тормози младежа само на ръчна обработка да кара.

12.   Здравей, мила. Със сигурност и в другите коментари ще го пише, но защо и аз да не напиша своето мнение? Личи си ясно - иска те за сао за секс. Това е ОЧЕИЗВАДНО! Ето няколко признака :

1. - Заедно сте едва от 2 месеца. Явно вече не издържа, въпреки че не е много време. Съвет - не му пускай, заедно сте доста малко време и даже не съм сигурна дали сте се опознали достатъчно. Само за секса е.

2. - Ходи ти по гайдата. Не осъзнаваш ли, че той прави всичко това - да прави каквото поискаш и да ти угажда , за да видиш уж че те обича много и да правиш секс с него.

3. - Личи си , че въобще не му пука дали ще забременееш или не. Гледа си кефа на него. Моя съвет е да го зарежеш , защото този е подходящ за поредната риба в морето, а не за първия. Тоест, ако не си ме разбрала - той е подходящ за едничкия секс колкото за удоволствие , но не и за първия.

Даже имам чувството, че иска да забременееш - без презерватив, да не пиеш противозачатъчни. Те всички мъже все да им имаш доверие. И като се изпразни в тебе... Все усещали и не знам какво си и после приятелките им забременяват. Ами не може ли щом усеща, като наближи да сложи презерватив. Съжалявам, но твоя е голям тъпак и пак повтарям - ЗА ЕДИНИЯ СЕКС Е! ;)

13.   Отношението на този младеж към секса е изключително безотговорно... По-добре да не се занимаваш с такъв човек, вероятно и към много други неща е безотговорен, за какво ти е такъв незрял индивид?
Та ти си много по-трезво мислещ човек, а си 8 години по-малка!
М, 36

14.   Номер 10 и 12 са ти го казали. Не мисля че има нужда да си товариш мозъка ама айде да помислиш - както каза номер 10,щом е бил с много момичета и то без презерватив може да е хванал някоя болест или пък гъбички. После да не е следващата ти история "Имах му доверие и го правихме,но той ме заряза и прихванах гъбички!".Съчетай тези два коментара и ето ти ги точните съвети.А ти ако искаш го прави щом толкова желаеш,но после да не се оплакваш...

15.   Няма нужда от презерватив. Просто си купи Фарматекс Капсули (не глобули). Поставяш капсулата във вагината преди акта и няма проблем, ако ще и в теб да свърши. Сигурността е над 99%, колкото и при презерватива и противозачатъчните, но за разлика от тях без странични ефекти и без да отнема от удоволствието.

Оставям на теб да прецениш дали можеш да му имаш доверие от към зарязване и заразЯване. Все пак не го познавам.

16.   Не лъжи номер 15 или сам/а си чети листовката на фарматекс! ТОВА НЕ Е КОНТРАЦЕПТИВ, А само „РЕДУЦИРА“ вероятността от забременяване в периода след раждането ИЛИ В КОМБИНАЦИЯ С ДРУГИ МЕТОДИ - НЕ Е САМОСТОЯТЕЛЕН МЕТОД ЗА КОНТРАЦЕПЦИЯ!!!
Нямало странични ефекти ли? - ами това е вид хлор във вагината!
Възможни са алергични реакции, локална непоносимост, чувство за парене и дразнене.
Прилага се, ако си си забравила за 1 ден противозачатачното или при кърмене, при спирала за ДОПЪЛНИТЕЛНА СИГУРНОСТ И НЕ Е САМОСТОЯТЕЛЕН МЕТОД. Може да се използва от ВЪЗРАСТНИ, СЕМЕЙНИ двойки и в комбинация с прекъснат полов акт, но ТЕ МОГАТ ДА ПОЕМАТ ОТГОВОРНОСТ ЗА ЕДНА ЕВЕНТУАЛНА бременност, докато на Авторката ? трябва СИГУРЕН МЕТОД.

Мила Авторке, няма да те уважава НИКОГА мъжът, ако сега се наложи. Можеш, разбира се, да почнеш да взимаш противозачатачно, но този мъж е и по-възрастен, имал е полови партньорки и очевдино не ползва кондоми - ами можеш да се заразиш от какво ли не - ЧПВ, трипер, сифилиз и да не говорим за множеството гъби, бактерии, които той пренася от вагина във вагина като преносител.
Ако не ще - ами няма да прави секс и готово!
Ти не рискувай здравето си заради 5 мин. съмнително удоволствие с този човек

17.   Браво момиче. Много ми хареса, че си говорила с майка си за това. Значи те е възпитала добре и е изградила доверие, между родител и дете, което е рядкост. Най-вече при темите свързани със секса.
Сега ще ти кажа това, което моята майка не ми е казала, защото при нас беше тема табу и направих някои грешки.
2 месеца е много малко, за да дадеш девствеността си. Аз го направих и ме зарязаха.
Кондомът не предпазва само от бременност. Той пази и от венерически болести. Дори и приятеля ти да няма видими симптоми, щом е правил секс без презерватив с други партньорки има вероятност да е лепнал нещо. Гъби, хламидии, папилома вирус и др. Имала съм 3 сексуални партньора и от този, с който бях 3 години лепнах херпес. Той нямаше никакви симптоми, но е бил носител на вируса. Сега си патя няколко пъти в годината, а най-страшно беше като забременях. Исках да раждам нормално, но ако гадината се беше появила тогава можеше да застраша детенцето ми и щеше да се наложи секцио. За щастие организма ми беше много здрав и си родих нормално.
Ако имаше кой да ме посъветва така както майка ти или ние го правим в момента, нямаше да нося вирус в себе си. Добре си решила или с кондом, или му кажи чао.
Ако много се обичате отивате и пускате изследвания за всички гадини, ако резултатите са чисти, противозачатъчни ( не се пълнее от тях, но могат да докарат големи бели).
Това е моят съвет, ако искаш го слушай. Пази здравето си и това на бъдещите си партьори. j28

18.   Вече вероятно е казано в коментарите, но и аз да кажа - голям ти е и е нахален! Какъв секс без презерватив на 16? Щял да те пази... Изобщо не му се връзвай, ако трябва го зарежи. Изобщо не си и помисляй да правиш секс без презерватив с когото и да било в следващите 10 години.

19.   Искам да поздравя авторката, която макар и на тази възраст, се е образовала достатъчно, за да знае как да се пази и да е наясно с всички рискове. Това е едно отговорно поведение от твоя страна! Та, по темата: съветвам те в никакъв случай да не правиш секс с него само след 2 месеца! Много е малко, а разликата ви е много голяма, няма нужда да бързаш. Колкото и изтъркано да звучи, ако те харесва и уважава, ще те чака и повече време. Той е длъжен да се съобрази с възрастта ти, все пак си на 16. Не казвам, че това е някаква страшно сериозна пречка за връзката ви, но може да останеш много разочарована, ако избързаш. За още поне 2 месеца може да се опознаете много повече и да разбереш наистина дали това е твоят човек, пък и едва ли ще е кой знае каква жертва от негова страна. Мога да ти кажа, че първото момче, с което го направих, ме "преследва" цяла година, преди да си легна с него, така че от чакане никой не е умрял. Освен това, след това категорично не съжалявах за постъпката си и бяхме заедно цели 3 години. Относно презервативите, това е единственият вариант за теб, защото си много малка за противозачатъчни, а средства от типа на Фарматекс не са особено надеждни. В никакъв случай не прави компромис с принципите си, със собственото си здраве! Образовай малко приятеля си, който уж е много опитен, и го накарай да прочете за предеякулационната течност, която също съдържа сперматозоиди, дори без да е свършвал в теб. Така че риск има, и то не малък! И не говорим само за бременност, но и за болести- щом го е правил все без презерватив, рискът да е преносител на някоя болест е значителен. Да не говорим, че понякога мъжете само носят заразата в себе си, без да се разболяват и да имат каквито и да било симптоми. Надявам се всички коментари, включително и моят, да са ти били полезни и да разбереш, че не трябва да отстъпваш!

20.   1. Може и свестно момче да си си хванала на 24, но принципно се замисли. Защо не си е хванал момиче на 20 или на неговата възраст? Защото не може... и не искам да те засягам, даже обратното. Вероятно си му над нивото.

2. Едно момче на твоята възраст би те чакало. Аз също съм на 24 и да ти кажа, не 2 месеца, повече от 20 дена не бих занимавал. Но на моята възраст е нормално. Другото е, че с момче на твоята възраст бихте откривали заедно любовта (щом си девствена), което е далеч по-прекрасно и за двама ви. ;)

3. Не ми се струва толкова свестен, щом те шантажира така с тоя секс без кондом. Изглежда все едно за него сексът е по-важен от теб и е точно така, защото...

4. Сексът без презерватив крие много рискове. Това, че с други момичета не е ползвал предпазни средства, е железен довод да му откажеш. Знаеш ли колко болести може да е хванал? Точно с това можеш да му излезеш.

5. На тази възраст да рискуваш забременяване е лудост и ти самата го осъзнаваш, за което браво. Никакъв незащитен секс.

6. Отстоявай себе си в рамките на разумното. Винаги. А това да се чувстваш защитена от всякакви рискове е абсолютно разумно. Тогава и мъжете ще те уважават повече. Казва ти го... мъж. :)

Everhill.