Споделена история от Тинейджърски

Как да сваля 10 килогрома?!
Здравейте. Аз съм момиче на 14 години, висока съм 174 и тежи 62 килограма. Знам, че съм в нормата, но се чувствам дебела. Винаги съм била по-едра от връстниците ми и на килограми, и височина, и още от детската градина си мисля, че съм дебела. Искам да отслабна в краката и дупето, моля да?те ми някакви упражнения или диети, с който да сваля около 10 килограма. Благодаря, Ви, предварително.

Коментари

1.   Ако отслабнеш 10 кг. ще си в болницата на системи при тази височина. Ти си си много добре дори, като манекенка. Не ти трябва нито да сваляш, нито да качваш.
Просто другите са по-ниски и съответно по-дребни, но ти по дребна не можеш да станеш, радвай се на височината си и хубавата си фигура. Нормално е да се чувстваш по-тромава, защото вече не си дете, а ставаш жена. Не прави диети и глупости - много си си добре! ИДЕАЛНА ДОРИ

2.   Аз свалих 10кг. като се храних само с дюнери от Аладин.

4.   А защо си мислиш, че с 10 килограма разлика ще си по - добре? Това ли е идеалното тегло за теб - с 10 килограма по - малко? Не. Бъди такава каквато си, човек не може да избяга от същността си за дълго време. Не яж вредни храни, наблягай на качественото и не прекалявай с порциите. Движи се, по - малко стой на компютъра и не мисли толкова за външния вид. Има много по - важни неща.

МУНКА

5.   Диети - не! Тренировка - ДА!
Тренировките винаги са по-добър избор. Изгарят мазнини и развиват мускулатурата. Виж в YouTube. Пълно е с клипове с упражнения за момичета за различните части на тялото! успех =]

6.   Послушай номер 5. Няма да ти трябва да отслабваш, само да си изгориш мазнините и да заякнеш. Тренирай и ще постигнеш желания ефект според мен. Не мога да преценя дали си дебела или слаба, но според мен не си. Само тренирай :)

7.   Уааааууу.. 10 килограма? ! Това е страшно много за твоята височина, не стигай до такива крайности! Можеш да свалиш 3-4, за да се чувстваш добре, но според мен и така килограмите отговарят на ръста ти. Пък и само на 14 години, недей да спазваш никакви диети, много зле ще се отрази на организма ти. Винаги е добре да се ограничи сладкото, пърженото, газираните напитки и всякакви храни от типа на МакДоналдс. Наблегни на плодовете и зеленчуците, както и на месото, от тях не се пълнее, а и са много полезни. Гледай да не се лишаваш драстично от нищо, за да нямаш здравословни проблеми после. Трябва ти малко движение и спорт и си готова ;] Ако няма как да се занимаваш активно с някакъв спорт, бягай сутринт/вечер в парка, прави си упражнения вкъщи, скачай на въже и гледай да вървиш много. Така ще оформиш тялото си, без да гладуваш и да си навредиш.