Споделена история от Тинейджърски

За сънищата в които летим
Имах една история "Невъзможното.. ". Всичко се задълбочава. Въображаемите ми приятели пак се появиха и аз влязох в ролята на феята/куината на водата - Рей/Рейна. И нашата главна фея/куина Сия, на живота, времето и пространството. И разбира се останалите ми приятелки - Пламена/ Плам, Беа/Беатрис, Неси/ Ванеса, Мара-Мара/Кремена и Из/Айзис. Нека изброиме и техните дарби :

Плам - огън.
Беа - земя, трева... общо взето природа.
Неси - вятър
Крем - много глупава дарба и не смятам да я споделям :D

и Из е на леда.

Охх защо го пиша, звучи като нещо тооолкова детско. Но като изключим това съм си измислила интересна история и обстановката и въобще всеки детайл. Но ще ми трябва цяла книга или филм. По-добре филм. И как ми се ще да участвам.. - мечти.

Сега да почнем с това за което се отнася историята всъщност. Със сигурност всеки поне един път трябва да е сънувал как лети. Аз имам доста такива сънища и това е единствения ми миг на огромно щастие. Едно такова вълшебно, магично. Моята мечта! Даже понякога и детайлите помня но на моменти историята ми се разкъсва. Последния ми сън с летене беше нещо от сорта на учебен ден и след като заминахме на екскурзия, все едно аз слязох и се прибрах вкъщи... но не... слязох на някаква спирка май и оттам си спомням че почна да вали дъжд и се скрих под един покрив, като тунелче но със стъклен покрив който беше на места счупен и течеше вода. Имаше няколко пейки в кръг и бутка за вестници и кифлички до тях. Майка ми ми се обади да пита къде съм и как съм и след като затворих аз... отлетях? Излязох от това малко тунелче и не валеше дъжд, но сякаш улицата беше с покривка от вода. Полетях и имаше някакви завои и след това не помня нищо. Помня някакъв розариум и оттам нататък нищо и идва частта от която вече помня. Намирам се в някаква сграда и излизаме с другите феи и помня че една от тях каза на друга - "Виж ми новите крила! ". И полетяха. Беше нещо като състезание над вода. Аз нямах крила но летях. И оттам нататък се озовахме зад моя блок и имаше състезание за правене на някакви машини с нашите дарби. Нямахме дарби? Аз се водех водна фея но дори и да летя вече не можех. И се събудих. Доста глупав сън но все пак. Аа сега се сетих да ви кажа, че под феи се имам впредвид обикновени хора просто ей така да си летят а не някакви малки човечета.

Въпросът беше - разкажете вие сънищата си с летене и какво чувствате тогава?

Тъй като стана доооста дълго ще обясня с две-три думи какво чувствам аз. Аз чувствам сбъдването на една мечта, извисяването в облаците и лекота - едно страхотно чувство.

Коментари

1.   Сънищата с летене са супер! За съжаление, възрастните вече не ги сънуват, затова казват, че когато летиш насън растеш. После идва момент и спираш да растеш, спират и тези прекрасни сънища. Не знам дали е вярно, но звучи логично...

2.   Ами аз не съм чак толкова възрастен. Момче на 21 съм. От 4 години съм си 1. 84, но 1-2 пъти в месеца сънувам, че летя. Даже преди седмица пак сънувах това. Не бих го нарекъл летене, защото нямам крила, по-скоро се рея във въздуха, най-често на 15-20 метра от земята. През това време стомахът ми е свит, но е приятно. После се събуждам и гравитацията си ме държи стабилно на земята.

3.   Удивително чувство. Защо не можем да летим в реалния святттт? :'(

4.   Хибридните души, които имат много инкарнации по светове, разумните видове на които са летящи, често сънуват (или по-точно си припомнят усещането) че летят. И не - това не е свързано с възрастта! понякога такива сънища се появяват доста късно, в една по-зряла възраст. Очевидно като носталгия от добре прикритото чрез амнезията минало.
Понякога се появяват и сънища с плуване, или нещо средно между плуване и летене, когато флуидът на съответния свят е бил като плътност нещо междинно между вода и въздух.