Споделена история от Тинейджърски

Училището наближава !
Здравейте, остават броени дни до започването на новата учебна година. Тази година аз ще съм 8 клас, не се притеснявам от това, че ще съм с нови хора и непозната среда за мен, защото бързо и лесно се сприятелявам. Проблема е там, че училището ми е много далече а от моя квартал нямам приятелки с които да ходя към същото училище. Зимата как ще ходя по тези ледове и в този студ, предполагам, че баща ми ще ме води известно време, но 5 години не знам как ще издържа там. Харесвам си училището и не искам да се местя, както и специалността по която ще уча. Моля дайте ми съвети какво да правя или някой ако е имал същия проблем да сподели !

Коментари

1.   Ами отиваш на училище и толкова. В моя клас има 3 деца, които са от извън моя град и пътуват сами. Пристигат навреме и всичко си е ок. Чак пък толкова да е далече не мисля.

2.   Когато станеш на 16 и можеш да работи, може да се преместиш по-близо долу училището си :)

3.   Когато станеш на 16 и можеш да работи, може да се преместиш по-близо долу училището си :)

4.   Ходи с такси

5.   Ейййй, ходенето е здравословно и приятно! Естествено, когато не е адският студ навън, но тогава казваш, че баща ти може да те води. Ако можете да си го позволите, може и да си взимаш такси понякога, или да ползваш градския транспорт, доста по-евтино е. Все ще има някой в твоята посока, поне до половината път, за да не си съвсем сама. Малко е неприятно, наистина, но ще свикнеш, няма как.

6.   Пфф, какво ще ти стане, аз всеки ден за 4 години ставах в 5 часа сутринта и пътувах по час и половина, два до училището ми с 4-5 различни транспортни средства. И пак завърших с без отсъствия. А тези които живееха на 100 метра от училището всеки ден закъсняваха за първия час. Вземи се стегни.

7.   Големи проблеми... Как ли ще се справиш 5 години, това си е чисто мъчение :(
А аз какво да кажа? Училището е на 150км от вкъщи и живея с откачалки, изобщо не се оплаквай, защото не знаеш какво е да си на общежитие!
От такива безсмислени теми като тази да му писне на човек...

8.   С градски транспорт. (:

9.   И аз съм така,но съм късметлийка,защото 70% от випуска ми от 1 до 7 клас сега се пренесоха в моята гимназия.Сутрин ще се събираме огромна група,за да ходим на училище.Вече и място си определихме и ще се чакаме.На практика сега в осми клас ще си познавам всички и няма да има непознати за мен деца.Съвсем малко ще са,но ще се запознаем. А за теб:Отиваш си на училище и толкова,кви ледове,кви 5 лева?! Това са глупости!Ставаш,обличаш се и тръгваш!

10.   Това се мисли преди , сега вече е късно , просто си ходи !

11.   Мила, сама казваш, че ще си в ново училище. Няма как да познаваш всички, за да знаеш къде живеят. Дори и да не живеят в твоя квартал поне 1-2 човека ще минават покрай квартала ти и могат да те изпратят до някъде.
Пример: В моя квартал живее момиче с което не се разбирам, затова не желая да се прибирам и ходя с нея. Но разбрах, че друго момиче живее близко до моя квартал и си ходя с нея.. до някъде вървим двете и после се разделяме. Не ме изпраща до блока, но поне повечето от пътя съм с нея. А когато съм сама гледам да вървя на места където е осветено и има хора(ако съм 2 смяна и е тъмно) а иначе ако си първа смяна е по - добре. Дори гледай бързо да си намериш приятели, с които можете да си уговорите ваше място на което да се чакате. Късмет и успешна учебна година.. остават около 17 денааа :)))

12.   Ми автобуси няма ли? Чак пък такъв проблем ли е? Не е като да не ти харесва и училището също

13.   Да бе, с такси. Ако е с такси трябва да дава по поне 200лв на месец.
Моето училище е на г/д километър и половина и ходя с маршрутка в студените времена, пеша през топлото време и понякога се е случвало мама или тати да ме карат..
Не може да няма никакъв транспорт до училището ти. Ако си в голям град може да ходиш с метро, маршрутки, ако имаш възможности-с такси, може също така с тролей, трамвай, бусчета...Ако си вземеш карта за месец ще ти излезе не повече от 20-25лв.

14.   Аз имам абсолютно същият проблем... ставам 8 клас, ново училище, далеч е от нас... Аз реших да ходя с автобус :D

MJ

15.   До номер 5 ..да вярно, ходенето е полезно, ама с тез тежките чанти...аз лично имам изкривяване на гръбначният стълб заради това...

MJ

16.   До номер 7... на общежитие е много яко и забавно! :D

17.   Аз съм на 13 и сега ще съм 7 клас училището ми е в другия край на града и ставам в 5 и излизам в 5:30 и съм там 7 такаче трябва да свикнеш аз вече от 3 години пътувам така.

18.   А, свиква се. Първите дни ще ти е малко трудно да ходиш сама, ама после изобщо няма да ти прави впечатление. Много по-важно е да си харесваш училището и хората с които ще учиш, а как стигаш до там са подробности. Да, зимата не е приятно, ама не е чак толкова страшно.

19.   Така.. аз съм на 100км. от града в който уча и съм на общежитие със двама мои много близки приятели. Какво ще кажеш за мен? Ти ще пътуваш много, но ще се виждащ всеки ден с вашите...

21.   От авторката : Ами мога с маршрутка до някъде и след това имам около 30 минути път до там. Има автобуси но те не са ми на път изобщо училището ми е в единия край на града, а автобуса които тръгва за там е в другия край на града и няма смисъл толкова много да обикалям. Благодаря ви за съветите, както виждам има и по тежки случай от моя....:)