Споделена история от Тинейджърски

Лицемери навсякъде
Здравейте! Искам да ви разкажа за моите проблеми и да ми дадете съвети. Моля прочетете историята ми не е толкова дълга и сложна колкото изглежда. И дано модераторите да я добавят. Аз съм момиче в сложните тинейджърски години и вече се запознах с доста разочарования. Нямам много приятели а повече познати, но дори не знам дали и приятелите ми са истински. Ще ви разкажа за тях за да прецените според вас кои са ми истински и кои не. Ще ги наричам с имена. Номер 1 е най-добрата ми приятелка с която се познаваме от 9 години вече. С нея прекарах цялото си детсво и не съжалявам. Но сега порастнахме, пак се виждаме вече не толкова често но по веднъж седмично. Тя всеки ден е с едно момиче което май ме замени - преди аз бях нейна най-добра приятелка а с това момиче се познават от 3 години с мен от 9. Тя ме изслушва винаги, но сякаш като ме слуша с нетърпение чака да свърша с разказите. Аз винаги я изслушвам и я питам дори за подробности когато си има проблеми за да помогна. И все пак мисля че няма да ме разбере и на никой не мога да разкажа когато имам проблеми с майка ми за да ми олекне малко. Семейството ми е разведено и аз живея при мама. Трудно ми е защото с нея все се караме, а освен това баща ми нищо не знае за мен, за единствената си дъщеря. Номер 2 е приятелката ми от родния ми град тъй като сега се преместих да живея и уча в друг. С нея се виждаме всеки път когато си ходя в родния ми град, но когато и пиша тя все е изморена и веднага става от компютъра. Не я разбирам. Номер 3 е едно момиче с две години по голямо от мен което ми стана като по голяма сестра, изслушваше ме в началото но после всекиден трябваше аз да я утешавам че се е скарала за пореден път с приятеля си който грам не я уважаваше и я правеше на нищо. Нямах нищо против но докато тя плачеше и аз плачех криейки. Никой не знаеше колко ми е зле и на мен и преживявах всичко сама. Сега малко се отчуждихме с нея и дори да ме пита не казвам че съм зле. Номер 4 е момче, много близък за мен приятел на който също винаги помагах и бях до него, докато той не започна да се интересува какво казват другите. Те го настройваха срещу мен, а и аз съм труден характер всеки ден се карахме но след един час се сдобрявахме и пак се смеехме. Но той започна да ме пренебрегва заради другите и въпреки че обеща че няма да го прави пак го прави. А аз много, много го обичам. Номер 5 е приятелка от класа ми като номер 4 но винаги като споделях с нея за проблеми тя все ме обвиняваше че не било кой знае какво или ми казваше да не се цупя. След което аз се заливах със сълзи тайно че никой не ме разбира, че не мога да споделя спокойно за семейството си. Да не говорим че на училище често ме пренебрегва заради последната Номер 5, защото двете слизат да пушат и само това ги интересува. Номер 5 умее да изслушва но за да го каже на Номер 4, трудно пази тайни. Тя също има проблеми за които съм я успокоявала и нея, но основните нейни интереси са с кой да прави секс и да си купи цигари. Та това са моите „приятели". Моля пишете мнения и ми дайте съвети важно е за мен и то много защото съм страшно обуркана. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Ехххх, вечните неразбрани тинейджъри :) Не го казвам с лошо, разбира се. На тази възраст светът обикновено се върти около приятелите, тяхното мнение за теб и най-малкото нещо ти се струва като трагедия. Както ги описваш, не ми изглежда някой от тези приятели да е истински, човек, на когото да споделяш и да се доверяваш, някой, който да те съветва и разбира, както ти правиш за тях. Когато растете, изграждат ви се характерите, преживявате различни неща, сдобивате се с различни занимания и интереси, отчуждаването е нещо нормално и дори неизбежно. Хората се променят с времето, особено в пубертета, както се променят и отношенията между тях. Аз също имах приятелки от детството, с които в момента дори няма да се познаем, ако се видим, защото не сме контактували от поне 10 години. Тогава ги чувствах страшно близки, а сега са непознати хора, всяка от тях поела по своя път. Но това се случва, за да дойдат нови лица в живота ти, които да ти пасват по-добре от старите, с които ще имате повече общо. Съветвам те да не се напрягаш и да се натъжаваш, че не се получават нещата с приятелите ти. Приятелството трябва да се поддържа двустранно, не може ти да си вярна и лоялна, а те да не се вълнуват от теб и живота ти. По-добре ги остави, защото не получаваш нищо от тяхното приятелство, разшири кръга си от познати, контактувай повече, дори и с хора, с които си мислиш, че нямаш нищо общо и ще видиш, че ще намериш приятели, които те заслужават. С едни от най-близките ми приятелки първоначално изглеждахме сякаш сме от 2 различни планети, а в последствие открихме, че характерите ни идеално си пасват. Не бих ги заменила за нищо на света.

Очевидно даваш много повече, отколкото получаваш- промени го! Занапред ще срещнеш много,много нови хора, сред тях ще намериш точно твоята компания, вярвай в това. Не е приятно да се чувстваш неразбрана, да няма на кого да се оплачеш, но това няма да е вечно, бъди позитивна, дори да ти е трудно, и сама ще привлечеш много хора към себе си.

2.   Само едно мога да ти кажа, по-добри приятели от момчетата НЯМА. А този, които те е зарязал заради хорските думи е недораснал и гледа само удобството.
Ако търсиш приятели, не ги търси. Приятел е доста силна дума и не всеки го умее. Приятели ще имаш след като завършиш и те ще са колегите, състудентите и близките. Приятелят сам се "появява", когато най-малко очакваш. Той сам ще ти докаже, че е човека.
Ако искаш да разбереш някой дали ти е истински, използвай опита си. Какво искам да кажа с това-вече знаеш тези какво са ти причинили и в следващия трябва да гледаш да няма тези качества. Е, разбира се, че никой не е идеален, но ако прави това като предишните, значи не е човека.

Кати

3.   Симпатяга - не се кахъри всичките до номер 5 са приятели защото малко или много се съобразяват със тебе и не гледат само личния си интерес. Нещата с номер 5 ще се оправят бъди спокойна - гадаенето ми е че много даже прекалено адски скоро ще и втръснете понеже тя самата ще търси да го наречем - големите риби- понеже обожава да се конкурира - незнам какво точно се опитва да потисне ама първия й никога няма да й се обади. Предай й че големите, възрастните понеже само тя е от тях,се кахърят сами в собствената си мъка. А за нас лапетиите дай ни само уъркшопове - места където да доразвием дейността си. Съвета ми е запиши се на маркетинг или как да си правиш подвижни странички супер забавно е, а и бас държа че понеже си добра ще ти хареса. а колкото до Фейсбука - не е нужно да гледаш някоя физиономия по хиляда пъти... сега за темата към абсолютно истинските приятели - просто си харесай някого и го замъкни някъде да ти прави компания - или се запознай с хората от някой клуб и излезте някъде .... Незнам, а иначе с драмите около семейството просто говори със самото си семейство - понеже е семейство - като мафията каквото се говори вътре си остава там - поговори просто с майка си - ще се очудиш колко ценни съвети може да ти даде по простата причина че и тя ги е изживяла същите или подобни трудности - Всички обитаваме тази планета и нещата са подобни - Надявам се да съм ти помогнала. не че защото искам да помагам а понеже съм видяла някакъв потенциал и ми само интересно как ще го развиеш - това е... Забавлявай се - или пробвай с маркетинга - покажи на хората как се забавляваш - само без мятания :D

4.   Напълно разбирам момичето, което си кръстила номер 1 ... от това, което разказа разбирам, че единственото, което да правиш е да се оплакваш... имам приятелка с твоя характер... изобщо не искам да се виждам с нея, а като ми пише с фейс си измислям причина да се махна... тя не спира д мрънка, все тя е най-зле, все на нея най-лошото... ЛИГЛИ ... НИЩО НЕ ЗНАЕТЕ!! ако наистина ви беше зле нямаше да се оплаквате постоянно, а щяхте да търсите решение на проблема, а вие само искате внимание...жалка работа.. и тя като теб само обвиняваше другите..все те лошите, все те виновните..спри да търсиш вината у другите... не си перфектна!!! Спри да живееш в собствения си свят и само да лееш сълзи и да казваш колко ти е лош животът...защото винаги има МНОГО ПО-ЗЛЕ!!

MJ

5.   Аз съм авторката и благодаря на номер 1, 2 и 3. Искам да ви кажа че аз споделям с майка ми почти всичко, тя ме разбира и мисля че малко майки са като нея. А на номер 4 ще му кажа че ако беше изживял всички лоши неща които аз съм още от много малка нямаше да е толкова „оптимистичен" Добре умея да се поставям на мястото на другите, но просто и аз имам нужда от подкрепа и това че поисках съвети не значи че се оплаквам, Просто споделям.

6.   Ще ти дам няколко съвета , а ако искаш ме слушай . Най - важното е ти да решиш кой са верни приятели . 1 Нямам мнение за всичките ти приятели , но за 4 приятел смятам , че трябва да се отделиш от него , защото той се интерсува от мнението на другите , а не неговото собствено . 2 Никога не трябва да споделяш на приятелите си за проблемите си свързани със семейството или своите проблеми , защото никой не се интерсува от това , а само ще клюкарства с другите . 3 Спри да се притесняваш , че нямаш много приятели , а си избери тези , който смяташ за истински и не бъди мека . 4 Късмет и винаги мисли преди да действаш! ~~~kalimera~~~

7.   От авторката.
Номер 6, аз мисля че е по-добре както и ти казваш да не споделям за проблеми с така наречените ми „приятели" защото не искам съжаление и да ме мислят за жалка, а просто да има кой да ме изслушва и помага. Но явно те не са за това. Колкото до номер 4, както вече казах, трудно ми е без него, защото много го обичам и очаквах да го е грижа за мен. Никога не съм му казвала че го обичам или че ми липсва. Мисля си че като го срещна ще е добре да му кажа всичко което съм решила. Че не искам да прося вниманието му или да му се моля насила да ме слуша и помага и не искам пак да ми се извини, а да ми докаже ако съм важна приятелка за него. Той не е лошо момче, но явно не успя да намери малко място и за мен в сърцето си и мъничко време за мен. Повтаря ми като се скараме че много ме ценял като приятелка, не искал да сме скарани, моли ми се един час да му простя за пореден път че ме пренебрегна. През миналата учебна година си говорихме почти всяка вечер с часове по телефона, въпреки че в училище аз му се сърдех понякога защото съм си такава , той не обръщаше внимание, идваше при мен и просто ме прегръщаше. Липсва ми всичко това защото останалите са момичета, а момчешката подкрепа е по-необикновена. Когато ме прегърнеше се чувствах защитена и ми ставаше по-добре. А сега цяло лято не съм го виждала и се отчуждихме още повече въпреки че той винаги ми пишеше пръв.

8.   Аз не съм тинейджърка,но мога да ти кажа,че аз в живота си съм имала една истинска приятелка.Тя все още ми е приятелка,въпреки че от известно време е много далеч от мен и не можем да се виждаме.Но и двете не сме се забравили.Това е единствената ми приятелка,която ми е помагала в най-трудните ми моменти.Приятел ти е този не когато е до теб в хубавите ти моменти..А приятел е този който е бил до теб и е направил всичко за теб в най-трудните ти моменти...Имаше хора,които се опитваха много време да ни развалят приятелството,хора егоисти но не успяха.
Имах приятелки в кавички,които ми се правиха на много добри приятелки и след това ми злословиха и предаваха зад гърба ми.Хора които бях допуснала много близо до себе си,а в последствие останових че ме мразят и не ми мислят доброто.
За сега само една приятелка истинска съм имала и имам.Живота,колкото и да ни отдалечи аз никога няма да я забравя.
Исках да ти кажа,че истинските приятели са много по-малко от пръстите на едната ръка..