Споделена история от Тинейджърски

Как да бъда англичанин?
Аз съм момче на 16 години и ще съм 10 клас. Висок съм 176 см. Умен и интелигентен. Нро както и да е, по същество.
Не съм много общителен. В класа си не съм с добро име. Може би това е основната причина да си нямам компания. И никой не от страх не иска да дружи с мен от страх да не му лепнат етикет.. аутсайдер''. Липсата на групичка също влияе и на любовния ми живот.
А не се отличавам с нищо. Не ме бива в спорт, танци и музика(поне моят мозък мисли, че с едно от тях би могъл да привлече другите да дружат с мен).
Казах си:ако не от моя клас, то тогава ще търся дружки навън. Но се съмнявам някой да бъде привлечен от мен.
От миналата година един англичанин пристигна в нашия клас. Момчетата започнаха да дружат с него, а момичетата му се налепиха. Само защото той говори английски. И ми дойде идеята. Ако той може да привлече хората само с факта че майчиният му език е английски, защо не и аз да не мога.
Обаче идва голямото, , но'';не знам как да се преструвам пред непознати че съм английско-говорящ.
И се обръщам към вас за помощ. Моля Ви, кажете ми как да се преструвам че не разбирам български и да изглеждам и да се държа
колкото се може повече като англичанин.
Модератори, ако има нещо човешко във вас, пуснете историята ми. Така бихте помогнали на един отчаян самотник

Коментари

1.   Няма как да се преструваш, ти си българин никой няма да ти се върже. Името ще те издава ако е българско.. Пък и според мен идеята няма смисъл, ама това си е твое решение в крайна сметка.
:))

2.   Бъди какъвто си, а не се преструвай.

3.   Прекалено тъпо за да е истинско

4.   Много комплекси, много нещо.. езика ти виновен, че нямаш приятели :х Един съвет: Англичанина не е спечелил другите с акцент и чужди думи, а с качества ;)

5.   Какви са тея глупости?

6.   Интересна тема. Според мен, за да бъдеш англичанин просто трябва да се родиш в Англия в семейство на англичани. Опитай.

7.   Умен и интелигентен.... браво на тебе умен, че и интелигентен...
Charming

8.   Проста максима - българите винаги са били подлоги на чужденците. Било то англичани, американци, тамбуктуйци, и т. н. Не си го слагай на оная работа. Знай, че англичаните по природа са много ограничени, да не кажа тъпи, много по-грозни са от нас, предразположени са към наркотици и алкохолизъм, а също така и педерастията се шири масово между тях. Е, ти какво искаш да си ограничен, грозен алкохолик, който ползва наркотици, а на всичко отгоре е и педал ли? Не мисля.

9.   Мисля, че си правиш грешните изводи поради липса на житейски опит.
ПЪРВО, винаги е имало и ще има подобни личности в класа - не само англичани.
Това нищо не значи в крайна сметка в реалния живот, а въпросният човек е толкова англичанин, колкото ти си турчин да кажем - важно е НЕ къде човек е роден, а КЪДЕ Е ОТРАСНАЛ. В Англия ако отиде, там ще е българин например. Синът на моя съпруг е роден в САЩ и непосредствено след това е отраснал в България и макар, че има американско гражданство, по нищо не е американец. Такъв е и англичанинът. Език се учи, между другото, но като култура, манталитет и начин на мислене си е българин.
Едно те съветвам обаче - концентрирай се върху НАИСТИНА важните неща в живота. Учи се добре, имай амбиция за добра професия, образование и кариера, защото като се видите след години класа, сам ще се учудиш кой е успял и кой не е успял, а точно такива хора, които са били много популярни в училище понякога забравят, че в живота не всичко е подарено и пропадат.
Вярно е обаче, че този човек има известни социални компетенции, за да привлече хората. Учи се и го наблюдавай - какви хобита има, как разговаря и общува, това е важното - произхода си не можеш и без това да промениш, а английски ще си научиш така или иначе.

10.   Мисля, че си правиш грешните изводи поради липса на житейски опит.
ПЪРВО, винаги е имало и ще има подобни личности в класа - не само англичани.
Това нищо не значи в крайна сметка в реалния живот, а въпросният човек е толкова англичанин, колкото ти си турчин да кажем - важно е НЕ къде човек е роден, а КЪДЕ Е ОТРАСНАЛ. В Англия ако отиде, там ще е българин например. Синът на моя съпруг е роден в САЩ и непосредствено след това е отраснал в България и макар, че има американско гражданство, по нищо не е американец. Такъв е и англичанинът. Език се учи, между другото, но като култура, манталитет и начин на мислене си е българин.
Едно те съветвам обаче - концентрирай се върху НАИСТИНА важните неща в живота. Учи се добре, имай амбиция за добра професия, образование и кариера, защото като се видите след години класа, сам ще се учудиш кой е успял и кой не е успял, а точно такива хора, които са били много популярни в училище понякога забравят, че в живота не всичко е подарено и пропадат.
Вярно е обаче, че този човек има известни социални компетенции, за да привлече хората. Учи се и го наблюдавай - какви хобита има, как разговаря и общува, това е важното - произхода си не можеш и без това да промениш, а английски ще си научиш така или иначе.

13.   От автора: Благодаря на всички, който прочетоха и коментираха.
До 5 и 3:звучи Ви глупаво, но според правилата за коментари, трябва да бъдеш полезен. И 3, какво те кара да мислиш, че написаното не е истинско? На този свят всичко е възможно.
До 2 и 4:мислите ли, че никой не ми е казвал да бъда себе си? Напротив, било ми е казвано много пъти. 5, както споменах в историята не е заради езика. Това беше идеята ми, чрез която да привлека приятели( не истински, а такива, с които да движа за да изглеждам нормален).
4, осъзнах, че съм пропуснал някои неща. Ето ги:
1. на мен нищо ми няма. Всичко ми е наред. Нямам комплекси. Просто ми се иска да водя нормален живот. С приятели и (с гадже, Дай боже). Не да вися вкъщи по цял ден, без социален живот. Но всички странят от мен, все едно ми има нещо, но не е така.
2. 4-ще ти опиша англичанина, че да разбереш какъв е:висок 1. 95, мускулест, ръгбис и баскетболист. Имал качества? Той живее в България от една година, а не си е напрявил труда да научи поне малко български. Аз научих повече англ отколкото той български за е една година.
3. Кой е казал, че ще се представям с истинското си име? Ще измисля алтерего. Проблемът е, че не мога да се преструвам да не разбирам български. А като някой ме види от далече, веднага ще разбере че съм смотан. Между другото, защо не бих могъл да се престоря? Владея англ много добре.

14.   10. Това, че социалният ми живот е пълна развалина, не означава, че съм занемарил бъдещето си. Аз знам как да разговарям, но не мога да заговарям.
9. Аз нямам намерение да вземам всички отрицателни строни. А само да се представям за англичанин. Отвътре ще съм си същия, но с различна националност. Целта ми е да привличам хора, с малко късмет щом плана заработи, да ги задържа.
Благодаря Ви, че изкавате мнението си. Но вече съм го решил. Само ми трябват насоки за да изглеждам по-убедителен
Автора

15.   Как да бъдеш англичанин? Отиди в Англия, живей там 5 години и после се закълни в английската кралица. Тогава вече ще си англичанин и пълноправен английски гражданин.

17.   Ами как - облечи един костюм на райета, наръми един стек за крикет, пий чай и това е. Изгледай филма Уайлд и започни да се държиш като английски лорд. Гледай филми за викторианска англия и се учи от тях на маниери и обноски.

18.   Колкото и да можеш да говориш английски, дори с перфектен акцент... фигура и всичко "английско", ти си роден в БЪЛГАРИЯ, ти си БЪЛГАРИН. Хах... англичанин искал да е.

20.   Виж братле от много малък почнах да уча английски и няма да повярваш колко пречки ми направи във втори клас бърках думите! А сега не слушай едно глупаво хлапе на 12 (мен) ИЗЛЕЗ НА ВЪН ПОРИТАЙ ТОПКАТА (ФУТБОЛ )

Alex ^^

21.   На какъвто език да говориш, все си ти. Ако сам не уважаваш произхода си, езика си и своята личност, не очаквай и другите да го правят ;) Ако сам не си си интересен, няма да си интересен и за другите. Всичко е до нагласа, по-добре се запиши на някой спорт, намери си хоби и постепенно ще си намериш приятели. Не става от днес за утре. И не се прави на такъв какъвто не си! Никой не обича фалшиви хора. Бъди себе си, приеми се и се развивай! Животът ти не зависи от едно училище, запиши се на нещо извън него и все някъде ще ти потръгне :)

23.   Сега ще ти кажа една тайна.... по някаква причина момичетата обичаме британци.... или поне тези, които са като мен. Не съм съгласна с номер.. който и номер да беше, че англичаните са грозни, а българите са по - красиви. Вярно, зависи от това какво разбираш под красиво момче. Аз не харесвам българският тип - чалгар. С късата коса, очилата и идеята, че е велик. Както и да е.
Тук не става въпрос за това от къде си. Просто се дръж по - открито с хората и те ще те приемат. Не ти трябва да си от Англия.. или от Кулумбия... или САЩ. Няма значение.
Mona

25.   Братле разбирам те че неискаш да си българин наистина.. но АНГЛИЧАНИН? Извинявай но аз въобще не ги харесвам с техния превзет акцент, но напълно те разбирам как се чувстваш :( -момиче съм

26.   Ти си ебахти бавното копеле човек, честно

27.   Англичаните са извратени и превзети. :D

28.   Българите са чуждопоклонници, защото са глупави. При българките пък се задейства инстинкта за хипергамия (т. е. възприемат англичанина като висококачествен самец и се чувстват привлечени от него).

Ако въпросния англичанин не беше англичанин, а индиец или пакистанец нямаше да му обръщат внимание. Просто българята са с толкова ниско самочувствие, че са готови да лижат подметките на всеки западняк.

29.   Аз имам приятел англичанин той е много умен 7 клас, всички от село го знаят защото той дойде на гости при роднините си и за няколко дни всички го опознаха без да са говорили за него ама те го обиждат защото са си селянчета а той образовано момче та само аз и най-добрата ми приятелка му станахме приятели и доста се опзнахме и тримата все от най-умните в класа и така имаме общ език много добре се разбираме предлагам ти да си намериш просто да си намериш и ти две момичета и момчета и да създадеш компания кажи им просто Здравейте! и ги заговори

30.   Те му се лепят не защото говори английски, а заради произхода му, статуса му, парички, маниери, това-онова нали разбираш. То българин като види чужденец лигите му потичат, защото ние сме продажни и коплексирани, нестойностни хора.
А по принцип англичанин се става лесно-когато се напуска обществената тоалетна такава, каквато искаме да я намерим.

31.   Просто не мога да осъзная кой англичанин ще дойде да учи в България...
А и да е така, защо трябва да се правиш на чужденец, за да може да бъдеш харесван? Гордей се, че си българин и си използвай качествата.