Споделена история от Тинейджърски

Не приемат връзката ми
Здравейте, аз съм момиче на 17 години и имам вече 3 годишна връзка с момче, което е с 4 години по-голямо от мен. Всичко е наред, обичаме се, подкрепяме се и съм щастлива, но проблема е че никой не го приема родителите ми така и не го приеха, а най-чудното е, че в началото го харесваха после не знам какво стана, но имам чувството, че водя война с тях по отношение на връзката ми. То не бяха критики, заплахи, омръзна ми! Приятелите ми очевидно също не се радват за мен и за това, че се обичаме и държим един на друг. Не ми го казват, но се подразбира, защото ми дойде до гуша да слушам, че не бил за мен, че бил голям, че бил неподходящия и прочие... Вярно е, че сме имали своите трудни моменти и сме се наранявали много, но сме заедно от много време и сме се опознали достатъчно. Преодолели сме всичко двамата. Не знам, може би има причина да не го харесват и всички да ми говорят така, но просто ми се иска да чуя от някои "Радвам се за вас и бъдете щастливи" Обмисляла съм всичко което са ми казвали като критика, но сякаш го обичам въпреки недостатъците, защото всеки има такива. Знам, че го обичам адски много и не бих го оставила заради мнението на родителите и приятелите ми, но искам да чуя странично мнение на някои, които може би е изпадал в такава ситуация, защото се чувствам зле и имам нужда от съвет. Познавам го. Може да не знам абсолютно всичко за него преди, но от това което знам и на което съм ставала свидетел разбирам, че е мило и умно момче такова каквото го обичам а не такова каквото го обрисуват пред мен. Не един път съм се замисляла дали не ми говорят така, защото са ставали свидетели на това колко грешки сме допускали един с друг преди време, но не си го обяснявам, защото сега и двамата полагаме усилия да не правим нещата които дразнят другия. Нещата вървят добре. Ако някой знае как се чувствам и може да ми даде съвет ще съм му много благодарна.

Коментари

1.   Колко още пъти ще пуснеш тази история ? Вчера я пусна , днес пак , ами утре ?

2.   Ами ти така и ли не пожела да разбереш ЗАЩО са говорили така по отношение на връзката ви? Всеки иска да чува хубави неща, но узнай причината за негативните по ваш адрес. Плюс това, аз не виждам какъв е проблемът с възрастта, понеже 4 години са една приемлива разлика.. ако бяха от 5 нагоре да речем, разбирам родителите ти да се тревожат.. Ала и ти скоро ще бъдеш пълнолетна, не се случва нищо нередно. Казвам го понеже твърдиш, че в началото са били съгласни за вас (а по прости сметки ти си била на 14, доста по-малка и уязвима).. явно не това е нещото, за което се тревожат вашите. Разбери причината поне от приятелите ти, с тях поне можеш да общуваш свободно. Какви пороци си наблюдавала ти? Пиене, пушене, агресивност? Без разговори нищо няма да се разреши.

3.   Радвам се за вас и бъдете щастливи въпреки всичко и всички!

4.   Ако държиш на приятелите си,изслушай ги. Ако те са истински хора,на място и виждат някъде твоя грешка ще ти я кажат.. а ако сега не го правят директно то е защото не искат да те наранят по някакъв начин но съвет от мен ПРИЯТЕЛСТВОТО е най-важното нещо на този свят. А до това,че се обичате, а родителите ти не приемат връзката ти опитай се да поговориш с тях, 3 години никак не са малко време но знай,че те са прави! Ти допускаш някъде грешка и те се мъчат да ти покажат тази грешка. Късмет! Радвам се за вас и бъдете щастливи;)

5.   1. Бъди полезен на другите с коментара си!