Споделена история от Тинейджърски

Аз ли греша или хората вървят към упадъка....
Здравейте, виждам, че тук всички сте много мили и си помагате взаимно, затова се надявам да ми помогнете и за моя проблем, който е следния:

Истината е, че като цяло незнам от къде да започна, но главното е факта, че съм разочарована от хората. Може да звучи глупаво, но е така. Аз съм момиче на 17 години и всеки ден виждам намръщени и ядосани хора, недоволни от нищо и нямащи никакви значими пориви. Всъщност всичко се корени във смисъла, че повечето хора нямат амбиции, нямат желание за постигане на нищо в живота и от това ми става много болно. Такива са половината от хората, с които общувам всеки ден, а другата половина са непоправими лигли и клюкарки. Много ми е гадно да гледам, че най-добрите ми приятели са тръгнали по пътя на нищото, за тях не е важно нито образованието, нито елементарната култура, а само да им е весело, което те сами си го постигат като се лигавят. Не просто да се смееш на нещо весело, не да намериш нещо интересно, с което да се занимаваш, не да се забавляваш, а само да се лигавиш и да постъпваш глупаво. Това е моето обкръжение и описано с най-добрите му възможни характеристики. Сами си представете другото.

Най-лошото е, че това се вижда в много хора. Дори незнам как да го определя-мързел, изостаналост, апатия...просто незнам. Такива хора непрекъснато се отказват от всякаква дейност и нямат реализация в живота освен ако не стане "чудо". Все повече се убеждавам, че днешните поколения не вървят към прогресивността, а към регресивността, освен това всеки мисли не как да направи добро и да помогне на някого, а точно обратното. Много хора са изпълнени със злоба и си казват: "както с мен се държат така и аз ще се държа с тях", но това ли е начина? Винаги съм постъпвала по най-добрия възможен начин, който съм намерила и никога не съм търсила отрицателните черти на хората, защото всеки има такива, но въпроса е колко от качествата на този човек са добри? В тях трябва да се вглеждаме, но не го правим. Защо е така? Трябва ли непрекъснато да сме изпълнени със злоба и да бъдем нещастни? Винаги съм била добра с хората, защото така е правилно и не съм поставяла този факт под съмнение не искам и да го правя, но май нямам избор, защото колкото по-добре се държиш с някой и се стараеш да му помагаш, толково по-зле за теб става, защото после страдаш от неговите глупави постъпки. Това е компанията, в която попаднах и все повече се убеждавам, че никога няма да намеря по-добра. Как трябва да постъпя, дали да стана като тях, защото нямам избор, или да продължа да имам амбиции и стремежи, а те да продължават да ме мислят за "НЕ весела и НЕ забавна", защото се опитвам да бъда някой, а не нещо?

Коментари

1.   Прави и мисли както трябва, пък да става каквото ще. Пази доброто в себе си. Много често се сещам за думите "Всеки ден прави,поне по едно добро дело". Това за компанята ми е ясно, на 26 съм и съм сменил доста компании, ако искаш да те оценят не ставай като тях, все пак не са толкова глупави. Пази идентичността си, успех в живота!

2.   Много знаеш ти! Нищо не знаеш всъщност, защото животът още не те е намачкал. Като те намачка ще те питам дали ще се хилиш непрекъснато и дали ще мислиш на всички доброто. Защото е казано: Направи добро и лапни лайно!

3.   За твое добро е да напуснеш колкото се може по бързо тази просташка мутренска идиотизирана държава и да намериш мястото си в цивилизования свят където Човека е човек с главна буква "Ч"-там можеш да постигнеш много защото си млад човек изпълнена с амбиция която тук ще бъде смачкана от посредственоста на масата за която говориш в изложението си-народа в голямата си част е прост и ти не можеш да очакваш неговите наследници да бъдат високо стимулирани и амбицирани хора-както се казва крушата не пада по далеч от дървото! Това ще продължи като период още дълго време и твоя живот няма да бъде достатъчен за да видиш своята страна подредена и част от пъзела на нормалните държави в които ценостната система на хората не опира само до физическото съществуване но и до духовната зрялост на нациите!

4.   БАДИ КАКВАТО СИ, НЕ СТАВАЙ КАТО ХОРАТА.

5.   Направи точно така ,както го написа самата ти. Продължавай да имаш амбиции и стрeмежи, а те да продължават да те мислят за невесела и неинтересна. Ще дойде време, когато те самите ще те мислят за интересна и ще разберат, че са грешали много, защото тогава ти ше си някои, а те нищо. Опитай се да смениш компанията, намери си приятели със сходни на теб виждания и интереси.

6.   Трудно ще намери хора с интереси, сходни на найните, защото това е зараза... Обществото върви към упадък и това е характерно не само за България - това е глобален проблем. Съветът ми е да се опиташ да запазиш идентичността си, но да не се изолираш от хората, защото самотата е най-пагубното нещо; пък и покрай теб те могат да научат нещо, да им повлияеш в добрия смисал :)

7.   Мм... мога да ти кажа, че това е един въпрос, който е изключително важен, но за съжаление почи не се обсужда и приема насериозно. Въпросът не е да си намериш компания, а поне 1 истински приятел. Недей да се променяш, ще намериш човек със същия поглед към нещата, макар и малко такива да са останали. Просто бъди себе си! Успех.

8.   Мн съм съгласна с номер 2,може да има човешки издънки,на които си попаднала ти,и вече "хората вървели към упадък".... Въй не,това е мн .... тъпо, и на мен не винаги ми е на кеф,защото има мн проблеми в тоя живот и не гледам света през розови очила, за да правя "добро" на хората.

Мили боже,ако някой ти стори зло,върни му го,това не е да се сриваш,а да отстояваш себе си и да не даваш на околните да те тъпчат,защото в такъв свят живеем,не може да сме добри и другите да минават като багер през теб. Имам си анбиции,но не винаги съм ухилена до уши....
Сиво

9.   ЖИВОТА Е ЛАЙНА И МЕД- БЪРКАШ И ЯДЕШ НАРЕД. Години наред и аз си задавах същите въпроси като теб. И? Живота се нижи. В момента съм на 37, имам дъщеря. Но тези хора си останаха отрепки. Ти гледай да не се промениш.

10.   Хей, ти! Отправям едно послание някъде във нищото, така като гледам това 5 години след като е написано:). Много ми харесва начина по който си разсъждавала и силно се надявам все още това да е ценностната система!
Аз се чувствам така както и ти, когато си писала това, разбирам те напълно и ти съчувствам. Относно коментарите на другите - ще се въздържа да ги коментирам, така като те са на базата на тяхното интелектуално ниво:)
Силно се надявам да се случи нещо, и да прочетеш това което ти пиша:) PaDoCJlaB@live.com

11.   не се притеснявай и аз съм така аз също съм на 17 и не мога да го проумея това с тяхното мислене. Но живота си е техен и те си имат пълното право.

*Чари*