Споделена история от Тинейджърски

Трябва ли да пушиш, пиеш или да се друсаш за да имаш приятели?
Здравейте, аз съм на 14 години и вече не мога да разчитам на думата приятел...

Значи днешните времена са толкова...отвратителни...нямам думи... просто кво трябва да си печен, да пушиш или пиеш или най лошото да използваш наркотици... и хоп ще си имаш приятели... е да бе аз не мисля така! Аре казвам си не съм много печена, не пуша и не се друсам само малко пия, но съм истинска приятелка никога нож в гърба на някой не съм забивала и няма да забия, защото не съм такава. Ето търся истински приятелки и приятели, които да не търсят в човека това което той НЕ Е. Или какво...ако не си печен и не псуваш или заканваш на тоя оня...да нямаш приятели ли...? лелеее тва за мене вече не е живот не искам да ставам банална но ме чуйте НЕ ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ОПИРА В ТОВА ДА СИ ПЕЧЕН, ПУШАЧ, НАРКОМАН, ПИЯНИЦА.... , защото колкото и да не искате да повярвате има си господ, който вижда, чува и помага на тези, които заслужават и точно този господ ще ще ви каже, че няма да живеете повече...и то защо? а? вие ще сте си виновни не някой друг. Не говоря за тези които ще четат, а за тези които си копаят сами гроба, а не го разбират и ще дойде този дин, в който яко ще съжеляват...но ще е късно.

Аз движих с наркомани и какво аз не съм, защото не искам, защото имам воля. Движих с хора, които пушат и пият и се правят на вижте ме кой съм, а кой са? НИКОЙ!!! Аз искам само да си намеря приятели, които са истински, защото опознаете ли ме... много ше ви е добре с мене, защото ще имате до вас приятел, който няма да ви забие нож в гърба или предаде! Това е!

Коментари

1.   На тая възраст трудно е човек да си намери истински приятели.
За съжаление модата и интересите са незрели и често доста безмислени (наркотици и пиене), а това не може да бъде нещо което да събира хората и да изгражда истински връзки между тях.

Моя съвет е по възможност да избягваш компании които пият много и се друсат. Сега може да изглеждат привлекателни, но във long run-а (живота по натам) първи отпадат. Просто се опитвай да гледаш в перспектива поне 5 години напред (това не е много лесно ;) само че) и се ще може да заложиш на нещо по трайно не обикновените пороци, които не трябва много усилие да се сдобиеш :-)

Успех !

2.   БРАВО миличка! Ти си едно от малко срещаните момичета на тази вазраст, които не се правят на "кой сам аз". Продължавай така, а за приятелите не се притеснявай ще си намериш и то ИСТИНСКИ, наистина са малко но вярвам че ще си намериш, просто го заслужаваш. УСПЕХ!

3.   Определено да! :-D
Баси простотията, не е нужно чак да се друсаш.... :) смяхххх...

4.   Ох, сега втори коментар :)
Аз мога да ти бъда приятел, мога да откажа цигарите и алкохола (не че съм редовен в пиенето...)... но идва един друг момент :) Трудно е момче да бъде "приятел" с момиче... а приятелките които търсиш, трудно ще намериш, всичките са от "елита". Тука всичко живо мине ли 15 отива на улицата да бачка... много се сбъркаха тия хора

5.   Леле... тази история все едно аз съм я писала :) И аз съм момиче на 14г, и както при теб, така и при мен повечето вече пушат от гъзария, друсат се "за да пробват" (но им става навик), напиват се като свине и правят секс ей-така, за спорта... Всички сякаш, че се надпреварват колко повече неща, вредни за здравето ще си причинят, а всъщност... те само доказват какви боклуци са. И колкото по-близко стигат до дъното, толкова повече "респект" от приятелите си печелят...

Но на теб да не ти пука ;) Нали знаеш... "който е приятел с всички, не е приятел с никой" :) Всички, които смятат за приятели, всъщност са просто използвачи. Сега всичко им се струва "фешън" и готино, но един ден жестоко ще съжаляват за тези дни, бъди сигурна!

Каза, че си нямаш приятели. Много е трудно да гледаш на всичко това откъм позитивната страна без такива. Моят съвет е, започни да спортуваш нещо! Запознай се с нови хора и бъди по-открита с тях :) Не бъди затворена, просто общувай повече с тях, за да те опознаят по-добре и ще видиш колко точни хора, дори на тази възраст, съществуват! Всеки има нужда от човек до себе си, който да го подкрепи, а който търси-намира ;)

Надявам се да съм ти помогнала, пиши какво се е случило после :) Успех в новите запознанства, дано имаш моят късмет и си намериш приятели, с които ще можеш да споделиш всичко това, което сподели на нас!

Много усмивки и виртуална прегръдка,
Номер 5 :))

6.   Никой не е казал че за да имаш приятели трябва да имаш и пороци. Аз съм на 18, момче, не пия (от няколко месеца), не пуша а за наркотици и дума да не става. Въпреки това приятели бол. Проблемът може би е в теб, трябва да помислиш затова преди да обвиняваш другите, и пороците им. Вярно има прослоики от обществото с които не всеки може да поддържа топли отношения, но повечето нормални хора, си намират и нормални приятели.

7.   :)

8.   първо между момичета истинските приятелства са много по-трудни и по-рядко срещани. Бях в клас с 26 момичета, което освен ползите когата со пияни на ексурзиите, има и ЯКО мн интриги.
Аз пропуших покарай едно момиче, но не съжалявам честно казано, после с един приятел почнахме да си пием по-редовно. В компанията ни повечето пият, по-малко пушат, има и такива които не близват и не докосват цигара. Това никога не ми е пречило да съм приятел с тях. Проблемът при теб, е че "приятелките ти" 90% са загорели к*рви(пуберки) които си мислят, че като пушат и пият са нещо като ВИП или нещо повече от другите. Те искат просто да се покажат на момчетата от горните класове.
Съжалявам за тва, но с кофти ситуациите идва опитът.

9.   определено НЕ, мен ме уважаваха навремето точно, защото не успяха да ме покварят. Сега се опитват да откажат цигарите, ама не става