Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се като престъпник
Здравейте..
Пише ви момиче на почти 16.

Историята ми е следната:
Имам си гадже, но майка ми не ми позволява да излизаме насаме. Пуска ме само с най-добрата ми приятелка и иска да я чуе от моя телефон, за да не я излъжа. Това не ми пречи, но приятелката ми не винаги може да излиза с нас. Все пак понякога е заета с нещо и заради това не може да се видим с приятеля ми и се чувствам ужасно.
Знам, че ще предложите примерно да ги запозная, но проблемът е там, че майка ми е много строга, така да се каже. Аз съм по-висока, а той е по-нисък от мен и съм сигурна, че заради това тя няма да ми позволи да съм с него.. За нас не е проблем, но за нея е. Много съм объркана. Разбирам, че като майка се притеснява за мен, но не правя нищо нередно. Тя не ме пуска по-късно от 17-18 часа лятото, а аз си спазвам този час. Колкото и да говоря с нея казва, че съм малка и че му няма доверие и така.. Много съм тъжна. Грешно ли е да си имам приятел при положение, че просто излизаме на кафе и то посред бял ден. Започвам да си мисля, че е... Моля ви да ми дадете някакви съвети!

Предварително благодаря!
Моля да публикувате историята ми. Много е важно за мен.

Коментари

1.   Ъ, ти сериозно ли? Не, не смях се 10 минути без да спрааа! :D

2.   Нa колко години сте ти и приятелят ти?

3.   На майка ти и хлопа дъската, това е.

4.   Майка ти е нацист. БЯГАЙ ДОКАТО МОЖЕШ! СПАСЯВАЙ СЕ!!!

Според мен трябва да и се противопоставиш и да кажеш "не" на тези абсурдни "правила". Това не е нормално и майка ти трябва да знае това. Егати фюрера :/

5.   Не разбрах само защи себчувстваш като престъпник?

6.   Авторката:

Номер 1 - Кое е смешното ако мога да знам? Това, че искам да се виждам с приятеля си, а майка ми не ми дава да излизам ли? Благодаря за " съчувствието "!

Номер 2- аз съм на 16, а той на 19.

Номер 5- Чувствам се като престъпник, защото майка ми не ме пуска да излизам, сякаш това е грешно, а да си имам приятел и да се виждаме е престъпление.

Наистина ви моля за съвети, никак не е смешно, ако сте в моето положение!

7.   До коментар #1: Ъ, ти сериозно ли? Само не разбрах на кое си се смял/а 10 минути??? ТРАГИЧНО.

И до всички, които решиха да дадат на момичето "съвет".
Вместо да и помогнете с нещо вие я нападате. Май на вас повече ви хлопа дъската от колкото на майка й...

Мило момиче не се притеснявай. Майка ти ти мисли доброто. От личен опит знам, че тя казва истината. Защо ли? Ами защото и при мен майка ми не одобряваше връзката ми с бившия ми приятел, казваше ми как нищо хубаво няма да видя от него. Аз не вярвах, но накрая тя беше единствения правилно оказал се човек. Така, че не смятай, че майка ти ти мисли лошото. Просто винаги майките ни мислят най-доброто за нас. Моят съвет е да поговорите на спокойствие и да и разкажеш всичко, което знаеш за него, за да може да придобие представа и за да бъде спокойна с кого излизаш, и да не се налага всеки път твоята приятелка да присъства на вашите срещи. И не забравяй бъдете и двете спокойни, да няма скандали и прочие. Желая ти успех и не се натъжавай от отговора й какъвто и да е той :) :) :)

8.   За пръв път чувам, че височината може да е причина за раздяла. Моят съвет е да продължаваш тайно да се срещаш с момчето щото явно майка ти няма да даде.

10.   На колко е приятеля ти. Аз съм в подобна ситуация. Аз съм на 16, а приятеля ми на 24... НК!

11.   Заведи майка си на психолог... И аз имам приятел, на 14 съм... майка ми ме пуска до 22 часа... и винаги сме сами... има ми доверие, че няма да направя някоя глупост( и не съм я направила) Прави си изводите сама... Но за мен не е нормално това, което майка ти прави...

12.   Заведи майка си на психолог... И аз имам приятел, на 14 съм... майка ми ме пуска до 22 часа... и винаги сме сами... има ми доверие, че няма да направя някоя глупост( и не съм я направила) Прави си изводите сама... Но за мен не е нормално това, което майка ти прави...

13.   Заведи майка си на психолог... И аз имам приятел, на 14 съм... майка ми ме пуска до 22 часа... и винаги сме сами... има ми доверие, че няма да направя някоя глупост( и не съм я направила) Прави си изводите сама... Но за мен не е нормално това, което майка ти прави...

14.   Заведи майка си на психолог ... И аз имам приятел, на 14 съм...майка ми ме пуска до 22 часа...и винаги сме сами...има ми доверие, че няма да направя някоя глупост( и не съм я направила) Прави си изводите сама... Но за мен не е нормално това, което майка ти прави...

15.   Голяма си, а приятелката, която кара да излиза с вас, в един момент ще стане излишна в компанията ви, а пък не дай си да се влюби в твоето момче. Щом си възпитана и слушаш, кажи на майка си да отпусне малко повече време за двама ви с гаджето. А височината му едва ли ще я накара да ви раздели. Може обаче майка ти да поиска да се запознае с него и дано не стресне момчето с поведението си. Не се чувствай лошата. Не си. Нормално е. Ти трябва да си минеш по твоя път, така че любовта ти не е нещо лошо от което да се срамуваш. И не отстъпвай винаги на майка си. извоювай си малко повече време с момчето.