Споделена история от Тинейджърски

Полудявам ли ?
Здравейте!
Проблемът ми е следния, на 16 години съм и мисля, че започвам да се вдетенявам. Преди няколко месеца един приятел ми каза, че гледа анимето Наруто Шипуден и като на шега реших и аз да започна да го гледам, въпреки че до преди 1 година го смятах за пълна глупост, сега не знам какво да правя тъй като мисля че започвам да се вманиачавам, губя връзката с реалния свят, мисля че започвам да живея в собствен измислен свят, станал съм и много чувствителен и преди ми се е случвало да се филмирам, но не чак толкова, само за 1, 2 дена, а това вече започна да минава всички граници, мисля постоянно само за анимето, когато се събудя сутрин се чувствам ужасно, защото знам че е просто аниме, но отказвам да го приема настроението ми е доста променливо, в един момент се чувствам прекрасно, а в другия имам чувството, че съм в задънена улица, че съм затънал до глава в кълта и не мога да излезна, задавам си само глупави въпроси, от рода на, , Какъв е смисъла на живота'', , , Защо сме създадени'', , , Дали живота е реален, дали не е просто един дълъг сън, от който всеки се събужда някой ден'' и наистина не знам какво да правя, в началото, когато гледах анимето се зарибих много, но не се бях пристрастявал до такава степен, гледах по 5-10 епизода на ден и дори съм седял до 2, 3 часа през нощта да го гледам. Истината е, че не искам да притеснявам родителите си с този проблем, защото е направо глупав, срам ме е, защото до преди 1 година, не ме интересуваше въобще това аниме, мислех, че това е просто нещо безсмислено, като цяло за аниметата, не само за Наруто, моля ви без хейт.
Предварително благодаря за вниманието!!

Коментари

3.   Дъщеря ми е на 15 и страшно много й харесва това аниме. Гледала е сезоните не знам колко пъти. Доколкото знам филмчето е доста смислено. Не се притеснявай - въпросите ,които си задаваш са важни. Изобщо не полудяваш, а търпиш развитие и ако филмът ти помага, толкова по-добре.

4.   Интересно,но аз мога да те разбера НАИСТИНА.Ами да,имам чувството ,че това аз съм го написала - е само дето модераторите никога не одобряват моите истории - по-грамотно написани от някой други и по големи от мен ,но както и да е.Също като теб,аз се филмирам,но винаги,добра актриса съм но нямам възможност да играя роля или да се покажа ,но много искам,това ми е като мечта.Живея в мои собствен свят,представям си какви ли не неща,направо няма да ги напиша,убий ме...Понякога и аз се питам "Защо ние хората живеем" и тем подобни въпроси като твоите а иначе като съм навън с приятели (не че имам толкова де) се държа естествено,като всеки нормален човек..въпреки ,че не малко хора са ми казвали "ти си странна".Явно ти се влияеш от мнението на хората и така.И аз бях така имах една приятелка "футболистка" и заради нея и аз почнах да харесвам футбол,макар че ходя на тенис.Научих известни и готини футболисти и тя си мислеше ,че заради нея харесвах футбола и ме обвиняваше.После спрях да си мисля за футбол като се скарахме ужасно и това траеше известно време.После пак малко бяхме приятелки и сега само се поздравяваме и усмихваме и доста рядко говорим..А отново аз харесвам футбол и мисля само за 2-ма ,3-ма футболисти и абсолютно всеки ден тях гледам във Youtube така че и аз мисля ,че полудявам.Но просто никой не може да те вини какво ти е дошло през ума.Не се замисляй толкова често за живота,аз също се мъча защото всеки ден си представям бъдещето ми а за анимето ,щом ти е харесало гледай го ,влечение.

5.   Момиче, аз съм на 21 години, започнах да гледам аниме на 13 години, и макар с времето да не ми остана време да гледам анимета, съм наблегнал от доста години предимно на мангите, това са японската версия на комикси, абе като аниме, ама комикс.

6.   Това все едно го пиша аз. Момиче съм на 13 и също се притеснявам страня от приятелите ми и седя само пред компа да гледам Наруто. През цялото време си задавам подобни въпроси и имам чувството че се отдалечавам от всичко истинско и започвам да мисля за неща от рода на..........магии и тем подобни. Чудя се какво правя тук, за какво съм тук, защо живея с каква цел?

7.   Ако това ще те успокой, аз съм на 32, а продължавам да гледам анимации. Вярно, не точно тази, признавам си за първи път чувам за нея, но гледам и то всеки ден. Вечер като се върна от работа пускам телевизора и все намирам някоя готина анимация. Колкото до въпросите, които си задаваш, това е нормално. Няма разумен човек, който поне веднъж да не си е задавал подобни въпроси. Лошото е, че не знам някой да е открил отговора... така, че не се тревожи, всичко си е наред с теб и ако въпросната анимация ти харесва, ами продължавай да я гледаш.

8.   Всички печени хора гледат наруто. Има на по 30г. дето гледат наруто! Това е мега якото аниме. Всичко ти е наред. ;]

9.   Не полудяваш. Така както ти харесваш Наруто Шипуден, други гледат някакви глупости като Клюкарката и Вип Брадър. И аз го гледам (на 15 съм), анимето е много смислено и много поучително. Ако се притесняваш, защото е анимирано, а си на 16 - успокой се. Анимето е направено по манга. А по манга са правени и ужасни психо филми като например Самоубийствен Клуб.

10.   Наскоро четох една теория на конспирациите, за това че въпросното аниме е продукт на Илюминатите. Току виж се окаже истина и си продала душата си на дявола. :Д

11.   Наруто не е за деца, дори в САЩ е забранено да се излъчва заради убийствата и насилието.

13.   Разбира се, че полудяваш! Не ти ли е лепил някой бележка с надпис "ЛУТ" на гърба?!

14.   Тъкмо щях да ти напиша, че си нормален човек, който обаче има силна склонност към пристрастяване (сега е това аниме, друг път друго нещо - сам каза, че не ти е за първи път), но прочетох това:

"задавам си само глупави въпроси, от рода на, , Какъв е смисъла на живота'', , , Защо сме създадени'', , , Дали живота е реален, дали не е просто един дълъг сън, от който всеки се събужда някой ден'' "

Ако за теб това са глупави въпроси, то имаш по-сериозен проблем от това дали си луд или склонен към пристрастяване. Едно е да не мислиш никога за тези неща, а съвсем друго да заявиш, че това било глупост. Първото е право на избор, а второто - чиста проба празноглавие или начална мозъчна деградация, при която се връщаш към детските ти спомени и начини на действие поради трайна авария или временна невъзможност за достъп до опита ти като възрастен. Та или си празноглав, или се вдетиняваш. Успех с лечението на двата ти сигурни проблема, защото за разлика от полудяването другите два са потвърдени макар вторият още да не е диагностициран съвсем точно!

15.   № 3, много благодаря за мнението, наистина може би анимето ми помага да израствам, никога не съм се замислял така върху някой филм, от тази година започнах да се замислям доста за някой неща. Проблема е в това, че имам чувството, че постоянно мисля за анимето, толкова съм се вманиачил, сутрин, като се събуждам първата ми мисъл е за анимето и не мога да открия отговора на тези въпроси, което наистина ме убива, чувствам се ужасно, дори бих казал, че до известна степен се затварям в себе си, надявам се с времето всичко това да отмине

16.   Не се притеснявай приятел. Аз съм на 23 и гледам Наруто, Блийч, Уан пийс просто моментно си се пристрастил, ще отмине няма от какво да се притесняваш ;]] със здраве

17.   aа да и на номер 5 идеми да се запозная с теб :Д със здраве

18.   :D И аз съм така, не съм съгласна само с "вдетиняването", тъй като аниметата нямат нищо общо с детските работи :) Нищо ти няма, гледай и други анимета, аз започнах да гледам fairy tail, много е интересно и се разсеях от Наруто. Иначе всичко ми е абсолютно същото о.о :D Нищо ти няма, споко.

19.   Спокойно, аз съм същата =Д
не се пристеснявай анимето е страхотно няма смисъл да се притесняваш познавам хора на по 20-30 години които още гледат анимета.Няма страшно.

20.   Изтегли си и "Самураят Джак". Със сигурност ще ти хареса. Това е само период с вманиачаването, ако изобщо е така. Не очаквай, че ще откриеш скоро отговор на въпросите си. Важното е, че изобщо си ги задаваш. А когато изгледаш и изчетеш повече, ще си намериш отговора някой ден. Не спирай с търсенето и спокойно!

№3

21.   Оооо бъди спокоен! Аз и анимето и мангата следя. Започнах като бях на 13, сега съм на 18. В началото изгледах всичките серии които бяха излезли за 1 седмица, не съм яла не съм спала, просто така си действа анимето. Сега всичко е напълно нормално в главата ми, не полудяваш, просто минаваш пътя който адски много хора са изминали ;)

22.   Много хора твърдят, че аниметата са за деца. Това далеч не е вярно. Аз започнах да гледам на дванадесет годишна възраст и продължавам до сега (14 г.). Все си търся нови, намирам и гледам. Фактът, че си задаваш такива въпроси не трябва да те притеснява, а напротив. Щом ти харесва, гледай го. Аз лично проблем не виждам. При мен положението е подобно, но с аниметата за тези години съм си изградила характер, много по-приемлив от този на много други на моята възраст.

23.   №22, вярно е че аниметата някак си ми помагат да израствам и да ставам по-добър, и като цяло да се променям в положителна насока, но понякога имам чувството, че ми пречат до такава степен, че започвам да мисля постоянно затова и имам чувството, че започвам да губя връзката с реалния свят. Най-лошото е, че така се получава със всяко ново аниме, което започна, някак си се разчувствам от историите и докато не изгледам всички епизоди, нямам мира, наскоро започнах Блийч и пак същата история, знам че с времето ще отшуми, но наистина действа ми точно като наркотик, просто не мога да живея без анимето !!

25.   Naruto is the best! Може да гледаш което аниме поискаш, но от това по- яко няма! Аз съм по- малка, но съм в твоето положение напълно. Влюбена съм в Наруто и в това няма нищо ненормално! Ти си такъв, какъвто си!

26.   Според коментарите явно не полудяваш.

28.   Навлизаш в света на Отакутата приятелю, поздравления!
Аз съм на 15 и гледам анимета от две години. Във въпросите които си задаваш няма нищо странно. Всички си ги задават в определен етап от живота. И не си луд! Анимето е най-хубавото нещо което може да ти се случи и ти пожелавам да продължаваш да гледаш дори след Наруто. То по някакъв начин ти влияе на психиката (в добрия смисъл разбира се) и ти помага да избягаш от реалността поне за малко. Това е нещо уникално не се отказвай от него!