Споделена история от Тинейджърски

Подиграват ми се
Здравейте, аз съм момиче на 14(почти 15 години).За първи път пиша тук, изобщо в такива сайтове. Та, ще започна с проблема и той е - Тази година след изпитите за кандидатстване влязох в ново училище, но се оказа че почти всички хора познавам от новият ми клас.

До тук добре но, след някъде около седмица започнаха подигравките, и то даже от хора от стария ми клас !Събират се на групичка и нарочно говорят силно (може да се каже че викат даже) за да чуя какво не одобряват в мен..

Подиграват ми се че съм била ниска, за походката (но аз не намирам какво точно в нея ги предизвика), как съм седяла на чина и други глупости..

Другия проблем е че аз съм много чувствителна и се засягам от всичко почти. Един ден не издържах и разказах на майка ми, защото никой друг нямаше да ме разбере.. Разплаках се.. късаше ми се сърцето.. нямах сили да мръдна..о бщо взето бях като една износена тениска захвърлена на боклука..

До ден днешен проблема продължава и се усилва и усилва.. НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ ! Плача винаги когато се прибера от училище.. ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША ТОЗИ ПРОБЛЕМ, МОЛЯ ВИ С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ ! ;(

Коментари

1-50 от 52

1.   Има едно единствено решение, но то е много трудно изпълнимо. Нарича се - увереност! ..Аз съм малко по-голяма от теб и когато бях на твоята възраст имах също проблем. Бях бая закръглена иии не знаеш през какви адове минавах. Сега не е така и всички в класа ми ме уважават, но не защото отслабнах, а защото си казах, че и аз съм човек като другите и никой няма право да ми се подиграва! Казах си, че това няма да е лесно, но когато аз съм силна и не им обръщам внимание, ще успея! Последвай ме и ти! Бъди уверена, не позволявай да си "износената тениска"!

Примерно, когато ги чуеш да говорят за теб, ти се обърни към тях, за да бъдеш сигурна, че виждат лицето ти и се усмихни малко високомерно като правиш впечатление, че не те интересува. Може вътрешно да ти е гадно, но не го показвай!! Или ако пряко се обръщат към теб с подигравка ти пак се усмихни и питай - Нещо каза ли? дори да си чула. Ако ти повторят ти пак се усмихни и се направи отново на ударена... Не знаеш как ще ги подразниш!Иии те рано или късно ще спрат...

ПС: И дано да разбереш думите ми правилно! Това, че показваш увереност не означава, че си надута, просто означава, че уважаваш и държиш на себе си като личност! Успех и винаги главата горе! ..(От опит ти го казвам)

2.   Или се научи да ги игнорираш или им покажи че просто не ти пука... теб какво те интересува какво другите мислят ??? с нищо няма да ти помогне... избери опция и я следвай.. лесно и просто

3.   Защо не се обърнеш към класният си ръководител? Да изложи проблема на педадгогически съвет и виновните да бъдан наказани и да си направят сметка, дали после пак ще се подиграват с теб?!

Всяка постъпка на ученика се отбелязва в личното му досие, а след това и в индивидуалната характеристика, която е неразделна част от диплома. Твоите съученици дали знаят това?

Помоли класният ръководител да ги предупреди, а ако това не помогне - наказание. Всички ученици са равни и е недопустимо да се толерират такива прояви на тормоз.

Ако никой не вземе насериозно проблема ти, подай жалба до Регионален инспекторат по образование в областта от която си. Не оставяй нещата така, тези на пръв поглед детски и маловажни неща, могат сериозно да ти навредят и да повлияят на по-нататъшния ти живот.

4.   Горе главата момиче, не се предавай! Постави си за цел да не обръщаш внимание на тези недодялани тинейджъри. Насочи мислите си в друга посока, запомни,че си стойностна и силна,ще се пребориш, дори ще им натриеш носовете!

5.   За да спът тряа да всееш респект, но съдейки по четивото ти не е в твой стил устава просто да привикнеш и да не им обръщаш внимание така ще загубят интерес кво ти пука за тяхното мнение ? просто не го мисли или намери тяхните недостатъци и ги настъпи по болните им места

6.   Мило момиче не им обръщай внимание, тези хора са просто едни комплексари, чрез теб те избиват комплексите си. Опитай се да ги игнорираш, защото колкото повече им обръщаш внимание и се впрягаш, толкова повече те ще продължават да те подиграват. Няма идеални хора както ти, така и те си имат недостатъци, но бъди над тези неща. Желая ти успех :)

7.   Много мъчно ми стана, като прочетох как се чувстваш.

Съучениците ти се държат така с теб, защото им се връзваш. Ако си наложиш да не реагираш, да се направиш, че не ти пука какв оговорят за теб, те ще загубят интерес и ще спрат след време. Друг начин не виждам.

8.   Здравей! Децата обикновено са доста жестоки, докато не го осъзнаят. Явно на тези които те познават им е приятно да мъчат по-слабите. Прави им удоволствие да те виждат да плачеш. Сигурно и животни мъчат. нищо не можеш да им направиш, освен някой да ги уплаши. Но това няма да ги промени. Ще се променят като порастнат.
Хората растат различно. Някои си остават в пубертета до 40 г.

За да излезеш от ситуацията е много важно да не показваш на околните какво чувстваш! Ако ти се плаче - отиди в тоалетната или някъде където никой не те вижда и се наплачи. Но пред тези които ти се смеят се усмихни и им кажи, че са още малки и недорасли, с техните глупави подигравки! Попитай ги дали са им счупени огледалата, или да им купиш по едно, за да си видят грозните муцуни и увисналите уши.

Много е важно да изглежда пред тях че не ти пука. А ти се наплачи когато си сама. Но ако не го показваш - те ще ти завиждат. Както и сега - ако не им правеше впечатление, нямаше да те одумват. Нямаше да те забелязват! Успех!

9.   На 14(почти 15 години) това обеснява като цяло защо ти се подиграват единственото може би и най баналното решение е да не им се връзваш, те ти се подиграван не за друго ами за да гледат как се нервираш с две думи провокират те за да ти гледат сейра пробвай да го обърнеш на майтап или просто да ги затапиш не е трудно всеки си има недостатъци

10.   Я си имай самочувствието и ги понареди и ти малко.Никой няма да тръгне да бие момиче от какво те е страх!Бъди изобретателна в шегите си да видиш 1 път като ги поставиш на мястото им как веднага ще спрат с разправиите си

11.   Cпоко бе момиче не им обръщай внимание да си говорят колкото си искат ... когато ти се подиграват излез навънка (в коридора) с приятелките ти .. Прави се че не ги познаваш ,че не те притесняват като говорят за тебе те го правят само за да те дразнят затова по добре не им обръщай внимание или говори и ти за тях ..

12.   Номер 3, предлагаш разумно решение, което може би щеше да има някакъв ефект по комунистическо време. В момента такива проблеми никой не ги ебе, най-много да изпратят детето на училищния психолог и още повече да влошат положението. А да не говорим, че ако каже на класната или на някой от даскалите, съучениците й ще се озлобят още повече и тормоза ще се удвои.

И аз бях така по едно време, защото надебелях от едни лекарства, преместих се в ново училище и ме спукваха от ебавки. Как се справях? Отговарях им с бъзик - показваш, че не ти пука, а и тях ги жегваш по слабите места и недостатъци. Затова ти трябва повече увереност и сигурност, която сто процента с годините ще натрупаш, но не се оставяй в ръцете на няколко простаци, само да те комплексират за тоя, дето духа. Успех!

13.   И аз преживях подобно нещо на твоята възраст. Но просто се правех, че не съществуват, не обръщах внимание. Чувах всичко, но се правех, че не съм и след време спряха. В девети клас и нагоре отношенията се затоплиха. И при теб така ще стане. Просто не падай на тяхното ниво. Живееш си живота както на ТЕБ ти се иска и гледаш само напред. Късмет и горе главата! :):):).

14.   Tипично...почти всеки клас си намира по една жертва вътре в него си, или дори по няколко. Така! общо взето нямам какво да добавя към съветите....ти ще се справиш...аз поне се справих, въпреки че съм момче и имах в класа си човек, който и днес ми е най-добър приятел. Та справих се и нещата се обърнаха точно срещу момчето, което подстрикававаше другите срещу нас...не знам...ти си момиче и вие сте по-чувствителни на такива неща... но всичко ще мине :) мисли за тези, които те обичат, за приятелите ти:)

15.   Знаеш ли какво всички те съветват да не им обръщаш внимание, но аз пък друго ще ти кажа. Бий или ще бъдеш бита. Както е сега така ще бъде и в живота, затова бий, смажи ги, психически, че ако трябва и физически...

16.   Нищо няма да се затопли. Дотук № 15 дава най-добрия и правилен съвет. Неща от рода на "не обръщай внимание"...как да стане? Да се прави, че няма нищо, а в себе си да се мъчи и да трупа негативи...И какво става, един смазан потиснат човек.Тука в една подобна тема ме направиха на 2 стотинки задето казах на момичето да се бие. И сега пак го казвам: 15 е много прав. Трябва да се научиш да се защитаваш, застани срещу страха си и се защитавай!

17.   Здравй, аз съм момиче и ще ти кажа какво стана с мен. До 5-ти клас бях много комплексирана, задръстена и т.н... Нямам никакво самочувствие, мълчах си, оплаквах се на майка си и тя ми решаваше проблемите. Не казвам че са ме тормозели много, но определено не съм се всписвала към печените.

Един ден си казах - вече съм голяма, по-хубава съм от тези надути дрисли, по-умна и по-интересна. В началото беше по-трудно, но след 3, 4 години бях вече коренно променена. Онези дрисли вече искаха да ми бъдат приятелки и ми се подмазваха, но аз си имах истински приятелки и нямаше място за лицемерки.

Станах такава гаднярка, че някои доста го беше страх от мен. Казвах си мнението, не премълчавах, държах се като пълна злобарка.. даже прекалявах. Може би съм си избивала някакви комплекси.. незнам. Просто започнах да се ебавам с хората, но колелото се върти и ние не опраделяме посоката, така че човек трябва да си знае границите.

Това което искам да ти кажа е - НЕ СИ МЪЛЧИ. Стани и отиди при една от тях (избери най-слабата по визможност) и й кажи да се погледне. Питай я КОЯ Е ТЯ, че да ти казва 2 и 200. Тя естествено ще почне да ти се отваря и може би и другите. Но ти я хвани, без тя да очаква. Пребий я, удряй я, скуби и й крещи.

Една, две да направиш така,няма да те барнат. После кажи й на вашите, не естрамно. Да се обадят на техните или пък извикай някой по-голям роднина да ги стресне. Абе става, иска се повече увервност наистина и скачай на бой, да не ти пука :)

18.   Здрасти , разбирам проблема ти.Аз съм на 14 родини и сам доста висок с хубаво тяло и лице , но преди бях с доста комплекси и ми се подиграваха в даскало доста. Сега ми се подиграват някой комплексари пак , но вече просто им е*авам майката.Не им обръшам внимание а ако почнат да ме обиждат на майка или нещо ми кипне отивамм при тях и им вкарвам по 1 тупаник (в твоя случей по един шамар ;п).

20.   Мило дете, знам как се чувстваш, повярвай ми. Когато бях на твоята възраст, много отдавна, и аз имах подобни проблеми. Дойдох от друго училище в моя клас и съучениците ми много ми се подиграваха и ме тормозеха. Но все пак издържах. След три години семейството ми се премести в нов град - София - и аз съответно в ново училище, където децата се оказаха много по-свестни.

Може би просто не си случила на хора. Някои деца, особено на твоята възраст могат да бъдат много лоши и жестоки. Но не падай духом! Ще се справиш. Трябва да бъдеш силна. Вярвай в себе си. Ти не си по-лоша от другите. Сега си още в трудна възраст, а си и много чувствителна, но с времето нещата ще си дойдат на мястото, а ти ще добиеш зрялост и улегналост. Не се отчайвай заради тези изроди. Те не го заслужават. Аз съм с теб и те подкрепям! Успех:).

21.   Номер 15,16,17 и 18 дотук дават най-подходящите съвети.Когато започнат пак да ти се подиграват,приближи се усмихната до някое момиче,най-добре до лидерката на групата и й шибни един шамар със всичка сила.Спокойно й кажи,че ако продължава,животът й ще стане черен.Каквото и да се случи после,ще си преминала много важна граница.Шокът им ще е голям.Не се колебай да го повториш с някоя друга пикла.Ако събереш смелост и го направиш,ще видиш как подигравките ще спрат.Всичко друго-оплакване,затваряне в себе си,игнориране,ще те съсипва още повече.

22.   Aами аз съм момче, на 23. ако искаш, дай ми контакти и ще дойда да ги вдлъбна на място....

но сериозно - не се въвличай в кавги и агресия. тези които ти предлагат агресивни нападки срещу хората са си останали съшите комплексари с детински маниери.

разбери, че тези подигравки, шегички и подмятания са нормална съпътстваща част от човешкото развитие. това са социологически стъпки които всеки един индивид приема в процеса на подрастването си. силния се присмива на слабия - този образец е валиден и за нас, и за мравките в мравуняка. това което ТИ можеш (и би трябвало) да направиш е да престанеш да цениш себе си в очите на другите. казват ти че си ниска? ако си 1,50 значи си ниска, но какво от това? имаш смешна походка (???) значи поне караш някой около теб да се усмихне, и това ако е лошо...

каквото и да ти кажат другите, знай, че единствения човек който те наранява си ти самата! твоята обич към себе си, и личност е единственото рамо което ти трябва за да преминеш този труден период.
Успех:)

М.

23.   22, как видя, че мравките се подиграват на по-слабия?
За съжаление си прав само в първото си изречение. Намекваш, че е казано на шега, но не е шега: ако наистина го направиш, ще си защитил по-слабия. Това е по-ценно и струва повече от тънката ти психология по-долу.
Ние сме били комплексари... а тия които търпят обиди и подигравки ОТ СТРАХ, те какви са?...

24.   Hомер 23 мисля че грешиш за номер 22 той е напълно прав във всяка една дума която каза.. ама напълно прав. Той каза всичко нужно с най-простите думички еваларка

25.   Даа ... това са комплексари на които не трябва да обръщаш внимание! Предполагам че не целия клас ти се подиграва, а не повече от 4-5 човека. Намери си приятели които се държат човешки и не обръщай внимание на глупости! НЕ ПЛАЧИ! Те точно това целят - да те растроят! Не им доставяй това удоволствие! Стига да няма физически тормоз другото да не ти пука, а ако има физически тормоз се обърни към съответните хора за помощ!

А също така ако си от по голям град и не държиш на това училище смени училището и започни от начало /но не ти го препоръчвам - само в краен случай/

26.   Не им обръщай внимание.Знам,ще кажеш 'Лесно е да се каже,трудно е в реалната част'.Минала съм през този път.Трудно е,но не непостижимо.
Твоите 'приятели' се 'хранят' още повече от това,че ти им обръщаш внимание.Когато отвърнеш на лошото с добро,човекът срещу теб още повече ще се ядоса!Няма смисъл да ги слушаш.В крайна сметка това си е твоят живот,ти избираш как да живееш и какво да правиш.Мълчи си,игнорирай ги,и те рано или късно ще приключат с цялата тази история.Не бива мнението на малка част от обществото,в което живееш,да ръководи живота ти.Не им показвай,че си с лабилна психика!Не падай под нивото им.
Пробвай .

28.   Здрастии .. та аз съм дори една година по-малка от теб, но имах в пети клас същият проблем.. целият клас ми се подиграваше и ме обсъждаше..не бях нито дебела..нито грозна..всичко ми беше наред..и както и днес..хубава съм умна съ,..много момчета ме харесват..и знаеш ли какво разбрах? разбрах, че те просто завиждат..а толкова ме обиждаха, че бях депресирана..и класни ръководители не помогнаха..просто трябва да станеш по-отворена..да се запознаеш с нови хора..прави им на пук..прави се на ударена..с тяхните камъни по тяхната глава..ако ти кажат примерно, че седиш на чина ед как си или походката ти е едикаква си, им кажи, че те не се по-добре от теб..питай ги дали са перфектни..кажи им във лицет тяхните кусури..тяните недостатъци..примерно им казваш : "хах..ти пък да не си по-хуба вот мен ве я са виж какъв си жалък,жиовта ти е толкова скучен, че нямаш какво да правиш и се занимаваш с мен.." . нещо такова ацки много ще ги подразни..или пък ако ти кажат нещо отиди при някои приятелка и доста силно кажи някои говори ли ми или е вятъра.. :) адйде успех..просто бъди по-уверена и.. (:457

29.   И аз имах такъв проблем миналата година. Момчетата от моя клас ми се подиграваха (не само на мен, и на другите ми съученички). Казваха че по-големите момичета били по-готини от нас (сещаш се онези с изправени коси и 1 тон грим) и аз разбира се, се опитвах да изглеждам като тях. Даже започнах да лъжа майка ми, понеже тя не ми даваше да си изправям косата. Също така ми викаха "зубър", защото получавах отлични оценки. Понякога се защитавах, понякога и аз ги убиждах, а понякога просто навеждах глава и си мълчах. Всяка вечер плачех. Разбира се, често се карах с родителите си, исках да ме преместят в друго училище........ И всичко това заради някакви идиоти. Останах си в същото училище. Не мога да кажа че нещата стана прекрасни, но поне се подобриха. Заяждат се по-малко, а аз не им обръщам внимание. Започнах по-сериозно да се грижа за външния си вид, но не за да ги впечатля, както преди, а го правя заради себе си. Иначе продължавам да уча и да получавам отлични оценки, без да ми пука какво ще кажат. Не съм съгласна, че трябва да отвръщаш на обидите им, това ще ги озлоби още повече. Бъди по-лъчезарна. Не спирай да се усмихваш, дори когато ти се плаче. Дори понякога се опитвай да бъдеш мила с тях. Ще видиш, че така ще си спечелиш много приятели на твоя страна, които да те защитават. Започни да се уважаваш повече. Успех!!!

31.   Нахварли се на бои! тва е положението, ако не ти пука за някоя цена мисия просто рискуваи :)

32.   Заеби ги намери си 1 приятел но който няма да те предава и им го върнете тъпкано :)

33.   Аз съм на 17 и бих казала, че се разбирам със съучениците си с изключение на 2 момчета, които още от 9-ти клас постоянно се закачат с мен, не бих казала, че е нещо много сериозно, но това ме дразни, тъй като съм стеснителен човек и те си мислят "защо пък да не се подиграваме с нея, нито може да ни каже нещо, нито да ни направи", но аз още от самото начало никога не съм им обръщала внимание, защото те са толкова недорасли, а и никой не одобрява поведението им. Важното е да не ти пука. Искам като завърша догодина никога повече да не ги видя, и те някой ден да са в същата ситуация като моята, за да видят дали е хубаво да се подиграваш с човек, който нищо не ти е направил.

34.   31 и 32 искам да ви кажа че това не е правилното решение. Ако ще учите децата да се бият по-добре не пишете в този сайт.

А относно проблема ти. Мила, знам колко ти е трудно, преминала съм през абсолютно същото. Веднъж обаче си казах край повече няма да ме дразнят. Когато си говореха против мен, така че да ги чуя отидох при тях и започнах да ги разпитвам: Що се държите тъй с мен? Кво съм ви направила? А ако ви е кеф да се заяждате, що не се погледнете в огледалото. Пред вас е човекът с които трябва да се дразните.
Щом им го казах те ме погледнаха така сякаш щяха да се пукнат от яд и повече пред мен не говореха простотии. Това е важното. Искам да ти кажа да бъдеш силна, да имаш вяра в себе си и да им се противопоставиш, защото ако не го направиш сега в живота ще те мачкат както си искат! Знам че ще се справиш! Успех!

35.   Всички ме наричат грозна, аз съм чуствителна и мога лесно да им се потдам :) Но не мисля за това и съм горда и не ми пука бъди и ти такава.. Покажи каква си, не се предавай ;)

36.   Аз не знам точно какъв съвет да ти дам, но мога само да кажа, че и аз имам същия проблем и те разбирам напълно. Точно затова се ровех за подобни теми свързани с това. Видях че повечето съвети са свързани с това "не им обръщай внимание", "набий ги" и така нататък...

В повечето случаи наистина няма какво да се направи, защото тези гадняри са цяла група, а ти си сама, но дори и да имаш там някакви приятели, те са много малко и понякога и те нищо не могат да направят, а онези сигурно познават и цялото училище и всичко могат да ти сторят.

Просто и да искаш не можеш да им налиташ на бой, иначе е много добро решение. А това да си мълчиш е наистина много глупаво и безсмислено, все едно не знаеш какво да им кажеш или направиш... Тези неща ги разбират само хора, които са ги изживели...

37.   Не им обръщай внимание! Нека да говорят каквото си искат. Аз съм малко по голяма от тебе и имам същия проблем и на мен ми се подиграват. Аз разбира се се опитвам да не им обръщам внимание както те посъветвах но е трудно. Но независимо колко е трудно аз знам че ще се справиш!

модератор - не публикуваме лични имена и контактни данни

38.   Споко. И те имат недостатъци, всеки има недостатъци,

39.   1. Още от малка ми се подиграваха дори и ''най-добрата'' ми приятелка когато другите ги нямаше тя се държеше по друг начин и беше сякаш някоя друга добра...
Но дойдат ли другите даже имало и е случай някой който не ги познавам и тогава тя си сменя лицето и почва да ми говори зад гърба и да си измисля разни глупости даже който не са верни и нарочно кара другите да ми се подиграват за моите недостатъци даже аз не живея в България а в Испания и си идвам тук само лятото и е направо ужас само като я видя :(
Почва да се подиграва на баба ми и дядо ми за разни глупости а и дядо е много болен а баба също има заболяване а даже не се осъзнават че толкова гадно ме нараняват вече 13г. И аз все се опитвам да ги затапя, да се правя на интересна и дори да не ми пука ама всяка дума че съм малоумна дори ме питат Азбуката та аз от 7 години съм в Испания и знам повече от тях и там съм с много голям успех. ПОНЯКОГА МИ Е ИДВАЛО ДА Я ЗАСТРЕЛЯМ ДА Я УДАВЯ КАКТО ТЯ СЕ ОПИТВАШЕ ПРЕДИ УЖ НА ''ШЕГА'' мръсница долна подла ;( разваляш ми живота в чужбина хората са много по-добри приятели от тая пикла, двуличница и неблагодарница как ме оставя не ме защитава в адски трудните моменти а аз винаги съм я защитавала :( (тежи ми на съвестта мисълта че ''най-добрата'' ми приятелка ме предава всяка година аз си мисля че се превръща в нещо добро а тя винаги крие злоба като чуе за мен... ТАКА ЧЕ БЪДИ СИЛНА И ГИ ЗАБИЙ НА МЯСТО КОЙТО И ДА СА!!!

40.   Аз виждам много мнения от типа "да не ти пука" и тем подобни... На човек как да не му пука като се чувства излишен и пренебрегнат... Не може да не ти пука за мнението на хората все пак живееш сред тях... самотата е едно от най-лошите неща...

Добре кажете ми: как тогава "отраканите" дето уж се правят на много отворени те самите правят всичко възможно да са център на внимание и това е защото ги интересува чуждото мнение. Всички тези обиди отправени към "по-низшите" са точно защото искат да се изтъкнат... Искам всички тези които все още твърдят че не трябва да се интересуваш от чуждото мнение ако може да изкажат някакво мнение, защото може да се каже, че и аз имам подобен проблем.. :]]

41.   Аз винаги съм била в такова положение, но вече взе да ми прелива чашата.

42.   Виж, не знам дали изобщо е нужно да се притесняваш, просто се прави че не ти пука и ги пращай да гонят вятъра. Ако пък искаш да докажеш че си личност(а то така и трябва)гледай по нещо да станеш изключително добра. като казвам ''нещо'', имам в предвид предмет или спорт по който тези които ти се подиграват са много слаби. Просто ги накарай да знаят, че ти си над тяхното ниво и в никакъв случай недей да показваш че ти пука какво говорят те за теб. Ако пък започнат да ти завиждат и да ти правят изключително гадни номера(не е изключено), просто им го кажи в лицето че вече не ги понасяш. Така ще разберат че и ти си личност. Успех!

43.   Благодаря на всички за съветите, вече всичко е СУПЕР!!! Започна да не ми пука с времето, вече имам самочувствие, имам доста приятели, тръгнах с едно от най-хубавите момчета в училище.. Искрено пожелавам на всички да се справите с проблемите си. =]]

44.   Според мен, аз ако бях твой родител, щях мило дете, щях да те преместя в друг клас, защото тези са определено лоши хора, а детето ми не желая да контактува и да му сриват психиката лоши хора. прегръщам те като майка и няма да се притесняваш, разгледай ако ти харесва друга паралелка.

А ако пък искаш да си в същия клас, значи бог наказва тези които се подиграват, случва се същото с тях каквото лошо са направили, връща се.. А живота се променя, и на мен са ми се подигравали за едно нещо, но днес няма и следа от това нещо, всичко е готино вече, няма страшно, лошите хора господ ги наказва, в библията пишеше за лошите думи... потърси и ще намериш, има... , има наказание..

45.   и на мен ми се подиграваха но си казах човек живее един живот и аз ще изживея така както си искам

47.   Не им обръщай внимание или просто ги затапи по такъв начин че да не могат да ти кажат и копче.
Подиграват ти се защото ти завиждат. Защото те се мислят за по-силни от теб и за да направят впечатление на другите по вишши от тях!!!
Аз съм същата та дори и по-зле - носа очила и съм висока.
Намериха веднага по нишиите мишки да ми говорят зад гърба, но това не е важно. Радвай се на живота и внимавай на кого се доверявааш. Успех!

50.   И мен ми се подиграват на външния ми вид и ми става гадно защото всеки път ми се подиграват :( но не мога да спра да се засягам :(

51.   Момиче съм на 16.. Имах същият проблем преди година момичетата ми се подиграваха, но по друга тема - малкия ми бюст и това че нямах последен модел телефон.. Започнах да се сближавам с едно момиче от класа след това с нейните две приятелки и така започнах да игнорирам онези кози.. -, - Все още сме в един клас с тях, но едно нещо е променено след цялата година на тормоз те спряха спряха в момента в който започнах да им показвам, че не ми пука за тях.

52.   Аз съм в същото положение. Като малка се преместих в друго училище и още в началото ми се подиграваха и до сега го правят като ме видят, а аз съм 9-ти клас. Според мен имаш два варианта или хвани някоя от тия дето ти се подиграват и я прибий или ги тормози и ти психически. Не може да не им се обръща внимание като си просят боя. Аз съм много страхлив човек и си мълча и преди ги слушах като ми казваха да направя нещо, но имам намерение да се променя.

53.   Напълно те разбирам. И аз в момента съм в твоето положение. Ако ти кажат нещо от сорта на "Походката ти е много смешна" ти им отговаряй с "Благодаря, старая се"

54.   Имам проблем, едно момиче пред блока ме мрази. Постоянно ме скарва със всички. Харесвам едно момче, а тя му говори лошо за мен. Пред блока всички ми се подиграват, че съм пълна и, че нося очила и съм имала заешки зъби. Викат ми: Открийте 100 разлики м/у мен и нея.
Едната е слаба като клечка, другата дебела като мечка. И това много ме дразни. Все ходят след нея. И всеки път като сляза пред блока и тя почва да говори на момичетата на ухото и т. н. Снощи едно момче я беше хванало много силно и тя се правеше, че плаче и аз го бутнах и тя се разрева, защото съм и била ударила ръката. А момчето което харесвам каза: Ето миналия път които ме завъртя и си ударих главата в др момомиче също ли беше случаен, а всъшност играехме на една игра и той ме удари и аз го завъртях и едно момиче излезе изневиделица и се удариха. Вече ми писна все аз да съм виновната помогнете ми.

55.   Честно казано и аз имам почти същия проблем. И на мен ми се подиграват за височината и др. Това което права е да ги изолирам колкото се може повече... просто се правя че не съществуват... е не винаги помага, но все пак

57.   Може би това ще е най-смисленият коментар!!
Първо се стегни, недей да бъдеш такава мека, не реви от всяко нещо. Знаеш ли кво ще правиш от сега на татък...? Не не се нарича игнор. Аз го наричам разговор за себе си. Като чуеш, че те одумват отиваш при тях и им казваш. -О ама верно ли!! То тя е тъпа и без тва. Така няколко пъти и ще спрат да говорят за теб. Ще спре да им пука. После започваш ти да ги удумваш... Един по един в клас пред сички. Гледай да и смешно за да се смеят на тях, а не на теб. УСПЕХ

1-50 от 52