Споделена история от Тинейджърски

Тормоз в училище
Аз съм ученик на 15 години и всекидевмо съм подложен на тормоз и стрес от съучениците ми. Аз по принцип съм кротък и избягвам ситуации, които съм изправен в сложност. Весекидневно искат да ме насилстват по всякакъв начин. дърпане вдигане удряне и други като поттискане и снижаване на самочуствието и имунитета ми. Вече ми омръзна говорех с родители те си те ходиха в училище там с учителите психолози и т. н нищо не се променя най-накрая ще взема бокса си и ще им еба майката на всички, които тормозят невинниъе деца като мен.. Дайте съвет!?

Коментари

2.   Като стар ученик , които е бил в същата ситуация ще ти дам няколко съвета.
1.Не прави най-лошото , което е да ги нападнеш , защото това няма да промени особено ситуацията , а ще кажеш на директора всеки път , когато тези деца те дразнят по всякакъв начин.
2.Не им обръщай внимание , не им се връзвай на номерата.
3.Ако директора , учителите или психолога не правят нищо - премести се в друго училище , но не показвай слабостите си , а играй играта по начин , които няма да ти видят картите.
4.Случайно ако нищо не се промени - при физическа възможност ги хвани 1 по един , а после да ги видим колко са ''отворени''
Това са съветите , които мога да ти дам.
Аз преди време също си имах проблеми с ''една групичка'' и почнаха да се закачат с мене , ама видяха , че физически мога да ги победя и се отказаха (отделно , че класния ръководител знаеше кога ми правят проблеми)
Дано съм бил полезен :)
**Sunny Day**

3.   слушай, сменяй училището ако не можеш да се справиш. Аз бях много тормозен като малък, това се отрази на целия ми живот и на здравето.

4.   Здравей,
по принцип това което става е съвсем нормално (ако погледнем от животиски аспект). те тормозят най-слабия - е, много ясно. С най-силния ли да се занимават?
това със бокса ми се струва крайно...но може да пробваш същото, но без да използваш бокс
като видят, че няма да си траеш повече - най-вероятно ще престанат и ще си намерят друга жертва..
иначе варианта с преместване в друго училище остава..

5.   бой и толкова!

6.   отдиди до директорът

7.   Е заради това бих гласувал за легализирането на ученето у дома! Училището е зверилник, който може да ти скапе психиката!

8.   За жалост във всеки клас е така. Учениците се подиграват или нападат по-скромните от тях. Ако не разбират с дума трябва да им отвърнеш. Има такива, които само от един тупаник ще разберат да не се подиграват с теб. Друг вариант е да отсъстваш от училище и да се явяваш само да те изпитат. Така малко ще се засичате.

9.   Бий ги, ама така ги бии че поне един от тях да лежи в болницата 2 седмици след тва! Ейй те такива най-ги мраза дет се заяждат с кротките деца!!!

10.   Аз попаднах на що-годе добър клас. Физически не са ме тормозили, по-скоро разни невинни подмятания и подигравки, въпреки че имам доста признаци по които биха могли да ме дискриминират, например, че съм гей.

11.   От автора-Благодаря ви за страхотните съвети просто ситуацията е много сложна тъй като те от дума не се разбират всяко междучасие аз получавам по една сининина честно ви казвам всеки ден се моля На Бог да хванат рак да им окапат косите дано още утре ще смажа дори днес ударих един от тях със стола в корема и това доста помогна наистина днес не бях тормозен.

14.   Абе и аз попринцип съм кротка. Ама някой повиши ли ми тон аз изригвам кат вулкан. Хората се чудят що за човек съм, щот после се държа все едно нищо не се е случило. Никой не е посмял да ме удари или да ме обиди. Просто им отговаряй, крещи им ако трябва им удари по един шамар. Няма срам няма кроткотс-не може да те малтретират по тоя начин.

16.   Виж, те винаги тормозят по-кротки и свити ученици, така че се опитай да им отвръщаш, а друг вариант е просто да не обръщаш внимание. Или говори с класната или директора. Ако е много сложно се премести в друг клас или училище.
~•Isabelle~•

17.   Авторе темата ти е стара но нека се включа, предполагам че вече си завършил и си на 19 а тук пише че си на 15. Неека да ти кажа как е при мен, същата работа беше наложи се да намеся сестра си - сестра ми е по малка от мен но тя е каратист и ги е била всичките ( имам 2 сестри близначки) едната тренира карате и я намесих понеже не исках да се бия тя като разбра така ги зарита че едно момче го пратиха на психиатър.

18.   1 за номер 14, и аз съм същата. До автора - не им се оставяй!

19.   Аз съм в същото положевие :( Просто не им обръщай внимание

20.   И аз бях така. Постоянно се дразнеха, а пък аз бях много кротък не им обръщах внимание. Това НЕ проработи. Като почнеше да ми писва ги удрях или ги избутвах като ми се тикат отгоре да ми говорят простотии. Ужасно е. След една година се посбих два три пъти с някои от тях, а те все изкарваха някак си него за "победител" смисъл че.. изкарват мене че все едно мен са ме набили.. Всъщност аз като ударя някого ми става много гадно после и някак си съжалявам. Ама това беше в 8 клас.. вече съм 10 и си нямам никакви проблеми, никой не се заяжда с мен. Не знам дали защото пораснахме, или защото съм се доказал, въпреки че не ми дреме особено за мнението им.