Споделена история от Тинейджърски

Малко трудно се запознавам
Здравейте. Пише ви тинейджър, на 16 години. Проблема или така да го нарека ми е, че малко трудно се запознавам с нови хора. Като цяло съм разговорлив, говоря много, забавен съм и симпатичен донякъде, но примерно ми допадне някое момиче във фейсбуук и от начало няма как да я поканя да се видим и й пиша нещо от сорта:
Здравей!
- хей.
Как си?
- добре, ти?
И аз. Приятно ми е.
и така, но все едно няма голям интерес от другата страна.. писна ми вече да питам хората "разкажи ми нещо повече за теб? " и така, странно ми е, но мисля, че всичко това опира до външният ми вид. Не съм от най-красивите, но съм пълен, 120 килограма макар че тренирам и не ми личат, но пак съм пълен и съм 1, 76 висок. Опитвам се да се променя, но е трудно.. съвети, моля:(

Коментари

1.   Аз съм момиче на 17.
Според мен много зависи на какви момичета пишеш. Трябва да знаеш кои момичета може да ти "вържат" :Д.
Не искам да те критикувам или да те обидя, но според мен трябва първо да се погрижиш за външния си вид, да поработиш върху себе си. 120кг според мен са твърде много за 176см. Аз съм 168см и съм 58кг, момчетата които познавам на моите години със сходен ръст като твоя са около 70-80кг. На второ място се погрижи за лицето си. Ако имаш пъпки или неща, които не харесваш също се потруди. Има всякакви кремове за тази работа. Наистина не е приятно когато момчетата очакват само момичетата да се грижат за външния си вид.
Другото, което е, че това, че си разговорлив и забавен може би кара момичетата да те мислят само за приятел. Отново се връщам към първия съвет.
Ами това е общо взето.

3.   Това е най-скучният разговор, който може да проведеш с някого. Как си? Дреме ми как съм. Разговор се започва ударно! Веднага трябва да привлечеш внимание и да отвориш тема за дискусия. Избери такава, каквато ти е интересна на теб. Ако не се върже на нея, търсиш друго момиче. Все пак ако нямате общи интереси, дори и да е най-красивото момиче на света, когато идете на кафе и седнете на сепарето, само ще се гледате без да имате обща тема за разговор. Ако темата е интересна и за двамата, чатът върви с часове.

4.   Ти майтап ли си правиш? 16 години 120 килограма?

5.   Здравей кажи ми рожденият ти ден месец и година и ще ти помогна с хороскоп как да подобриш реакцийте си и вообще причината поради която си на света кажи ми и град на раждане и час ако можеш

6.   Пич тренирай просто стани звяр путките сами ще искат да се запознаят с тебе и те ще те разпитват. ;)

7.   Общо взето, когато започваш разговор с ''здрасти, кво става'' (в чат примерно) не е много забележително. Започни разговора с констатация, ако щеш и провокация (даже още по-добре, според мен), така мигновено създаваш тема за разговор и привличаш интереса на отсрещната страна. От там нататък почва една размяна на реплики, а ти гледай да си убедителен, но не и голословен. Ако не се сещаш как да отговориш на нещо, го обърни на майтап. Не бъди обаче твърде язвителен, това се усеща. Пиши грамотно. И най-вече, не се насилвай да привличаш внимание- това или се случва, или не. Не преигравай и се придържай към собствената ти линия на поведение.
Дано съм ти била от полза.