Споделена история от Тинейджърски

Изведнъж напълнях
Здравейте момиче на 16 съм. През последните две години доста напълнях по точно качих в дупето и в краката не знам на какво се дължи това. Като бях по малка си ядях доста но не качвах и изведнъж надебелях и сега изглеждам кръгличка и просто това не съм аз. Сега ям по малко но пак не ги свалям казват ми че от нерви съм напълняла ама според мен това няма никаква логика не знам ..
Чувствам се гадно всяка хапка която сложа в устата си след нея като се погледна се виждам надебеляла не знам дали проблема ми е повече физически или психически но се чувствам ужасно. Знам че ще ми кажете да спортувам но имам проблеми с здравето и не мога да издържа на такава умора. Не ям хляб, не ям сладко, не ям мазно и пак не свалям килограмите. Моля модераторите да публикуват тази история, и моля ви дайте ми някакъв съвет ще съм ви благодарна :)

Коментари

1.   Извинявай авторке , но не се напълнява от нищото :)
По-малко храна и повече движение няма да се отрази лошо.
Иначе - ако си 50 - 55 кг не си дебела , а просто така си мислиш.
Пример: Това е все едно да отида без гащи на училище , а после да кажа - абе не знам защо съм така.
Всеки изпитва трудности в определен период.
**Sunny Days**

3.   Храните, които се продават по магазините в днешно време са пълни с хормони, антибиотици и какво ли още не. Примерно в прясното мляко, соковете и други такива има хормони, което може да ти стимулира увеличаването на килограмите. Аз бих те посъветвал да започнеш житната диета на Петър Дънов. Познавам доста хора, които имаха различни проблеми и това им помогна, би трябвало и при теб да окаже ефект. Знам, че каза, че имаш проблеми със здравето, но има хора, които изобщо не могат да ходят и са започнали да спортуват, затова за мен това е само оправдание. Ако искаш нещо правиш го. Можеш да ходиш на йога или да започнеш с мн леки упражнения повече раздвижване и тн. Организма да заякне и да ти се ускори метаболизма. Успех!

4.   Може и да не спортуваш, а да пазиш диета. Опитай точковата диета, чувала съм, че наистина много помага!

6.   Първо на 16 си, превръщаш се от дете в жена и е напълно нормално тялото ти да се промени. Второ ако си мислиш, че си напълняла повече от обичайното-прегледай си хормоните. Понякога се получават хормонални проблеми, които се отразяват доста зле на фигурата. И трето, ако се окаже, че хормоните ти са в норма и нямаш нужда от лечение, започни да спортуваш. Не е казано да се натоварваш прекомерно, но една лека тренировка ще се отрази добре на тялото ти. Пишеш, че имаш здравословни проблеми и не можеш да спортуваш-не вярвам. Просто трябва да се посъветваш със специалист, който да ти направи специална тренировка съобразена със здравословното ти състояние. Колкото до това, че "пълнееш от нерви", ама възможно е. Просто хормонът на стреса е твърде много и влияе зле на метаболизма ти. Не изпадай в паника, на 16 години килограмите се свалят доста лесно, по-страшно е ако имаш много килограми за сваляне след 40 или 50 години. Ако не се отпуснеш и вземеш мерки ще ги свалиш бързо. Успех!

7.   От авторката: 50-51 килограма съм просто в краката сам по дебела от колкото би трябвало да съм с моята структура. Аз не се мисля за дебела просто споделям за да ми дадете съвети, и да не мога да спортувам постоянно поради здравословни причини.

8.   от авторката- аз не знаех че сам надебеляла толкова докато майка ми почна да ми казва ''виж са колко си дебела вземи отслабни'' и всеки ден ми го казва и ме обижда. Тя е много критична спрямо килограмите ми и от тогава си ги имам тия комплекси. А здравословните ми причини са това че имам страшно болезнен и нередовен цикъл, много ми закъснява или ми идва по два пъти в месеца и ходя постоянно на гинеколог да ми следи състоянието, а общото на това със спортуването е че като съм в цикъл много ме боли и не мога да стана и ако почна да се натоварвам ми става много лошо и даже и съм припадала.

9.   Надебелява се от стрес - промяна на местожителство, напрегнати житейски ситуации, големи промени в начина на живот, които изискват бързата адаптация на човек, семейни проблеми, в училище... и пр. и пр.

10.   Прави упражнения за крака. Джижението е здраве и по никакъв начин няма да ти навреди.