Споделена история от Тинейджърски

Относно преместването в Америка
Здравейте,жена съм на 36 и след няколко месеца със семейството ми се местим в Чикаго,Америка и имам няколко въпроса относно града.
-Има ли Български училища,където синът ми да бъде 1 клас,а дъщеря ми-7?(и бихте ли им казали адресите,или поне в коя част са)
-Как да науча децата си на повече английски,докато са тук в България,без частни учители,ако може...
-Ако някой от вас е бил там,или все още е,моля да даде съвети как е обстановката там
-В Америка организират ли обиколки за туристите-например да обиколят няколко щата(поне един ) или да се срещнат с някоя известна личност?
-Понеже отиваме по идея на дъщеря ми-тя вече знае как да се оправи,предупредила е всичките си приятели,сега гледа да е повече с тях и тя със сигурност ще знае как да се сбогува с тях.Но как да накарам сина си,който сега е на 6 да се сбогува с приятелите си и да свикне с мисълта,че повече няма да ги вижда?
-Ако няма друг вариант да ги науча на английски без частни учители,поне кажете някой учител,който преподава добре,но не взима много(става въпрос за София)

Ще съм ви много благодарна ако одобрите историята ми и дадете по няколко полезни съвета :))

Коментари

1.   Аз съм момиче на почти 17 и искам да попитам дали може и мене да ме вземете? Знам идеално английски,уча много,добра съм,примерна съм,е така ако може да ви стана и ваше дете няма да е лошо.Мечта ми е да живея в Америка и никога няма да се сбъдне за жалост.

2.   Вземи си печица - ще ти трябва зимата...

3.   ех защо показах сайта на майка ми.... мамо, ако искаш да споделиш с някой, споделяй с мен :))
до №1:като станеш пълнолетна кандидатсвай за зелена карта ;)

4.   Номер 1, ти добре ли си??

5.   Само аз ли не разбирам правилно - местите се в Америка по идея на 12-годишната ви дъщеря? Питате за фундаментални неща като обстановката в Чикаго и начина на живот, а същевременно се тревожите за някакви разходки по други щати и запознаване с известни личности. Не Ви държа сметка за нищо, даже не ви познавам, но това пътуване ми изглежда адски зле планирано. Вие знаете ли какво ще правите там изобщо? Да не говорим, че парите за 3 месеца частен учител по английски са поне 2 пъти по-евтини от един единствен еднопосочен билет до Щатите. А вие сте трима-четирима?

Живял съм в Щатите, не в Чикаго, но съм виждал български училища там. Чикаго е градът с най-голямата българска общност в САЩ и със сигурност има българско училище. Само като го погледнете в гугъл излизат поне 3, че даже и български народни танци преподават. Някой си имат страници и във фейсбук.

Училище ще намерите (и то се плаща, около 150 долара на дете на година), с обстановката се свиква - там живота е доста по-уреден и монотонен отколкото в България. И все пак вие отивате там за да работите, нали? Зелена карта, нещо такова, вероятно... не споменавате нищо и съм притеснен, че изобщо не знаете какво ви чака щом задавате толкова базови въпроси. Коментарът на Н2 е хаплив, но е много на място. Веднага щом пристигнете ще ви се наложи да покривате разходи в пъти над тези за частен учител в България... Само таксито от летището до квартирата Ви (предполагам имате поне квартира? ) сигурно ще струва по-скъпо. Надявам се аз съм тотално параноясал, но с нищо не показвате, че си давате сметка какво точно ви предстои.

6.   Как е в Америка? Минали са 3години вече... :)