Споделена история от Тинейджърски

Как да му обясня, че не искам повече от приятелство?
Здравейте, момиче на 16г. съм. С най-добрата ми приятелка сме в един клас, но тя е от друг град, тук е на квартира. Всичи ваканции си ходи в родния си град, той е съседен на нашия и е много малък, почти като село. Там има много приятели и голяма компания, а тук съм и само аз, затова винаги когато има възможност си ходи. Сега имахме 3-дневна ваканзия (заради изборите) и тя ме взе с нея. Още първата вечер (в петък) се събрахме с нейната компания и отидохме на дискотека. Скоро след като отидохме приятелката ми ми каза, че едното от момчетата и е казало, че ме харесва. Аз и казах, че ако той дойде при мен може да си поговоря с него, но и казах да не му казва нищо. Тя обаче в слеващия момент вече беше при него и му каза нещо, не разбрах какво. Малко след това момчето дойде при мен. Отначало започнахме да си говорим нормално, но малко след това започна да ме сваля. Но на мен това сякаш не ми пречеше, дори донякъде ми харесваше. Макар че честно казано методите му да ме сваля бяха доста изтъркани. На следващата вечер бяхме на едно заведение. Той продължи с това си държание, но признавам че и аз бях много мила с него и не му се дърпах. По едно време той ме попита дали искам да излезем за малко навън и аз се съгласих. Излязохме и си говорихме известно време, а аз му казах, че мисля, че имам някакви чувства към него. Това беше голяма грешка от моя страна. Тогава той ме целуна. Не ми беше много приятно, честно казано. След това влязохме и той ме пита дали искам да излезем утре през деня на кафе, а аз се съгласих, за да не го обидя. След като се прибрах много мислих дали наистина чувствам нещо или не. Беше ми много приятно с него, държеше се така с мен, както никой друг не е. Но май нямаше нищо повече от това. На сутринта му писах, че няма да мога да отида на кафе с него. Обясних му всичко, че много сме избързали, че не съм сигурна дали изобщо чувствам нещо, че е по-добре поне засега да сме само приятели. Той сякаш ме разбра. След това се разбахме, че ще се видим вечерта (когато се събираме компанията), но той не дойде. След като се прибрахме, приятелката ми ме накара да му се обадя и да изляза с него. Аз не исках много, но пък ми беше кофти задето го бях отрязала за кафето и му звъннах. Беше към 12 и половина вечерта. Въпреки, че трябваше на другия ден да става рано за да пътува, той дойде. Каза, че почти си е бил легнал и за никой друг не би се съгласил да дойде. Стана ми едновременно много хубаво но и много кофти като ми го каза. Говорихме си известно време, но той поиска да ме целуне. Аз категорично отказах, но той не спря да настоява и накрая му позволих да ме целуне. Вече бях започнала да съжалявам, че съм излязла с него. Уж беше разбрал, това което му казах, че искам да сме само приятели, а сега пак искаше нещо повече. Аз се надявах да излезем само като приятели, да се разходим и да си говорим. Честно казано в неговата компания се чувствах хем добре, хем зле. Беше ми хубаво с него, защото ме караше да се чувствам много специална, също често си мисля за него, защото никой досега не се беше държал с мен по този начин, но аз сама по себе си нямам чувства към него. И много сгреших, когато онази вечер му казах, че мисля, че имам чувства. Може би бях повлияна от начина, по който той се държеше с мен. Вчера се прибрах вкъщи, и той почти веднага ми писа, че тази или следващата седмица ще дойде в моя град, за да ме види. Аз му казах, че не съм сигурна дали трябва, и че съм много объркана, и че ще е най-добре да си останем приятели. Той каза, че с радост би останал приятел с мен. Това си го писахме снощи и оттогава не сме. Наистина ми е приятно с него и не искам да го губя като приятел. Но предпочитам да го изгубя като приятел, ако продължава да настоява за нещо повече от това. Ще се радвам някой по-опитен от мен да сподели мнението си. Извинявам се, че написах всичко толкова объркано, но така е и в главата ми.

Коментари

1.   Защо не искаш да му дадеш шанс? Да не съжаляваш после.

2.   Отрежи го веднага! щом се опитва да те целуне още от началото,значи го прави само със една цел.. ДА ТЕ ВКАРА ВЪВ ЛЕГЛОТО!!! Добрият човек никога не би направил така от началото. Ще съжаляваш адски много,ако го допуснеш до себе си,дори и като приятел. ПОВЯРВАЙ МИ,ЗАБРАВИ ГО и запомни че ако искаш да намериш свястно момче,В ДИСКОТЕКИТЕ НЯМА КАК ДА СТАНЕ!!!

3.   Ами прецени дали наистина нямаш ВСЕ накакви чувства, защото те не винаги се появяват веднага. Може след още няколко излизания да изпиташ нещо. Щом не си го отблъснала, значи не ти е неприятен, а щом не ти е неприятен, значи ти е приятен. Въпросът е колко точно ти е приятен. А и като му казваш, че не си сигурна какво изпитваш не правиш нищо друго, освен да го мотивираш да те задява още повече. Ако не искаш да имаш нищо с него му го кажи в прав текст. Иначе и ти и той ще страдате. Момче съм, но ако бях на твое място щях да му дам шанс.

4.   Естествено, че нямаш чувства към някого, когото познаваш от толкова скоро. Просто се е държал мило с теб, ти си се трогнала от вниманието му, може би ти е и малко симпатичен все пак, едва ли би му позволила да те целуне, ако не ти беше приятен. Наистина защо не му дадеш шанс? Звучи като начало на една красива история. Не знаеш какво би било, ако не опиташ. Ако ти не го искаш, отрежи го директно, никой не обича да си играят с него, но ако има привличане и ти е приятно с него, защо не? Прекарвайте повече време заедно, говори си с него, опознай го, виж какво общо имате. Така ще разбереш пасвате ли си, а ти ще натрупаш опит, ще видиш какво ти харесва, какво не. И така, когато срещнеш истинската любов, ще я познаеш веднага. Много големи любови са започнали така, още от деца, като приятели, тъй че кой знае

5.   Не се насилвай да харесваш някого заради самата идея или заради другите. Не разигравай така момчето. Помисли си внимателно, представи си да си с него в следващите няколко месеца. Как се чувстваш? Може би не си готова за връзка, може да му обясниш, че искаш да карате по-бавно.

6.   Всички тука ще ти казват "Дай му шанс", но аз ти казвам, НЕДЕЙ!

7.   Като те гледам и ти не знаеш какво искаш авторке...хем тъй хем иначе................ !

8.   Благодаря на всички за съветите, получих доста противоречиви мнения. Много от вас ми казват да му дам шанс. Но аз наистина нямам чувства, все по-сигурна съм в това, просто бях повлияна от държанието му към мен. Да, приятно ми е с него, но в момента нито искам връзка, нито имам възможност да я поддържам. Той е студент в единия край на България, аз съм от другия. Иначе както споменах ми каза, че може да идва да ме вижда. От 2 дни не ми е писал и сякаш малко ми липсва, но мисля, че след най-много 2 седмици вече няма дори да се сещам за него. Дали е по-добре така, просто да продължа напред сякаш нищо не се е случвало? Чувствам, че той не е момчето за мен, но пък и с него ми беше хубаво. Но този му постоянен натиск към мен да иска да ме целуне наистина ме притесни. Не мисля че е редно двама души да се целуват след като се познават от предния ден. Освен това като съм с него, сякаш ми е малко кофти, не се чувствам кой-знае колко добре, но пък на следващия ден постоянно си мисля за това което се е случило. Както виждате съм наистина много объркана, не искам да го разигравам или наранявам, но пък колко мога да го нараня, според мен той много преувеличава че едва ли не е влюбен в мен след като се познаваме от броени дни.
Авторката

9.   Щом нямаш чувства към него, бъди честна. Просто му кажи, че е много готин, обаче искаш да сте си само приятели. Защото не е честно нито спрямо него, нито спрямо теб да лъжеш. Едно, че на теб ще ти е неприятно като те целува, второ, че ще даваш фалшиви надежди на човека. Така, че по-добре му кажи и го остави да си намери приятелка, която ще го обича. Освен това, колкото по-рано му кажеш, толкова по-добре. Защото ако връзката ви се развие ще го заболи повече, а сега сте само в началото.

10.   Имам чувството, че след 2 седмици ще пуснеш тема "Не мога да го забравя". Животът си е твой. Прецени сама какво да правиш. Пожелавам ти каквото и да прецениш да е за твое добро.

11.   Казах му, че нямам чувства и че искам да сме само приятели. Той обаче постоянно ме притиска и постоянно ме пита кога да дойде да ме види. Няколко пъти са си писали с приятелката ми и той и е казал, че е сигурен, че го харесвам, обаче не съм знаела какво искам и някакви такива. А аз не го харесвам и му го казах, но той не разбира. Не знам вече какво да правя.
Авторката

12.   Оу, извинявай, значи е нахален. Отрежи го категорично. Дори и да се обиди.