Споделена история от Тинейджърски

Има ли други като мен?
Здравейте! Момче на 15 години от София (не искам да казвам истинския град, затова реших да кажа София). Много мислих и реших да споделя за това нещо в мен.
Странното е, че много, но ужасно много обичам филмите "Властелинът на пръстените" и "Хобитът", както и книгите. Не знам колко пъти съм гледал филмите, много са, а книгите съм ги чел 3 пъти всяка. Когато си пусна филм на Властелина или на Хобит или пък почна да чета книгата, нещо в мен трепва и се чувствам невероятно, необяснимо. Имам и такива приятели, които са като мен, но с други филми/книги. Не знаех с кого да споделя, за това реших да пиша тук - може пък да има някой, който да отвърне на това, което чувствам. Този измислен свят на Толкин е толкова хубав и всичко в него е уникално измислено, че искам някак си да се пренеса да живея в Средната земя, това би било истинска радост за мен. Два или три пъти качих тук всичко написано от началото, но не го приемат и не го качват. Надявам се този път редакторите да приемат "историята" ми. Искам да споделя за това с някой, който даже не ме познава, и искам да видя как се приема и дали има други като мен. Благодаря предварително, че изчетохте тези няколко реда, написани от мен, и лек ден/лека вечер! :)

Коментари

1.   Нормално е. Всеки е бил така на твоята възраст.

2.   Аз съм така с Дневниците на вампира.. Просто толкова ми е влязъл под кожата този сериал, че няма на къде. Пред хората не говоря за това.

3.   Според мен има още като теб, аз не съм, защото не съм чела книгите и не съм гледала филмите, но така както ги описваш и на мен ми се струва интересно и мисля да я прочета :)

4.   Ами не си само ти, и аз се чувствам така обаче като гледам други филми, по-точно сериали, така разпускам напрежението...

5.   И аз съм като теб! Особено искам да живея в дупките в който живее хобитът" Уютно с много храна, зеленина :)

6.   Има и други като теб :)

7.   От автора:

След още малко размисли, стигнах до извода, че тази "обич" към "Властелинът на пръстените" и "Хобитът" може би е от това, че от малък съм ги гледал по телевизията (макар и нищо да не съм разбирал), а спомените, които имаш от малко дете, са много хубави. Замислих се и всъщност наистина е това. И все пак, размишлявам по един въпрос: чудя се дали след време, примерно около 10-15 години, още толкова ще ми харесват? Коментарът на #1 не е много правилен, защото например баща ми може да гледа "Бързи и яростни" по цял ден. Обаче при него е съвсем друг случай и това не е от детството му. Благодаря за всички коментари, ако искате - пишете още по темата! Не съм от хората, които си следят темите, които са пуснали тук, по 1 седмица, а след това да ги оставят. Отново благодаря за коментарите! :)

8.   Аз и брат ми сме абсолютно същите. И то пак за LotR. В месеца сигурно гледаме филмите поне веднъж, а и неможем да издържим до декември ^_^

9.   От автора към #8:

А книгите чели ли сте? Там има много повече информация. И откъде сте?

10.   Аз съм така с Хари Потър - така ме заплени, че до ден днешен не съм се отърсила. Книги, филми, форуми, сайтове, потърмор, фейсбук страници, куизове, куестове, фен фикшъни... абе, направо ужас :)) Книгите съм ги чела по над 10 пъти, понякога от първа до седма, понякога от седма до първа, понякога просто на случаен принцип си взимам една. Когато съм сама и няма нищо потелевизиятя интересно, си пускам познайте какво? Както каза един от коментиращите по-горе, поне веднъж в месеца. А даже съм жена и не съм тийнейджър, а вече зрял човек. Малко дежа ме е срам да го пиша това, добре че сайтът е анонимен. При мене лошото е, че трябва да се крия. Приятелите ми няма как да ме разберат, все пак вече сме големи хора с деца и семейства. Добре че мъжлето ми е свикнал :)

11.   От автора към номер #10:

Попринцип именно "Властелинът на пръстените", "Хобитът" и "Хари Потър" са ми любимите ми филми/книги. Но харесвам повече тези на Толкин за Средната Земя, които не са само тези двете. Има и други, но те са само книги(за сега) и няма филми по тях. Ако не си чела никоя от книгите на Толкин за Средната Земя, прочети ги. И благодаря за коментара! :)

12.   Аз съм така с Хари Потър. Всичките филми съм ги гледала поне по 10 пъти, а книгите съм ги чела поне 5. Всички книги, които си харесвам ги чета по много пъти. Така, че спокойно ийа други като теб!

13.   Преди бях вманиячена по ,,Фантагеро" Филм приказка от детството ми. Гледах го по хиляди пъти всички,части.Но сега като пораснах и ми е смешно , как съм могла да го харесвам толкава. С възрастта интересите се променят , ще видиш...

14.   От автора към #13:

Според мен това нещо не е от възрастта. Когато бях на 11, веднага прочетох книгата (след като изгледах трите филма за "Властелинът"), а след това почнах да се интересувам и от всички останали книги на Толкин за Средната земя, а именно: "Хобитът", "Силмарилион", "Децата на Хурин". И все пак, не ми омръзва и това е. Представям си как един ден ще гледам "Властелинът" и "Хобитът" с децата си (предполагам, че тогава четенето и книгите ще са отпаднали изобщо като вариант с времето). Между другото, редовно ми се случва да сънувам, че съм примерно с някой характер от света на Толкин за Средната земя и правим нещо, може би към 5-6 пъти на месец ми се случва. Изчетох всички коментари и все още си мисля, че такива като мен няма. Никога не съм споделял за това нито с майка ми, нито с баща ми, само с някой друг приятел, който пък го приема за ненормално това. Мислел съм си да ходя и на психолог, но се отказах от тази идея, за да не ме сметнат за луд. Този анонимен сайт, който открих, доста ми помага, защото никой не може да разбере кой съм. И все пак, благодаря за коментарите. Ако някой се припознае в мен, нека пише!

15.   От автора:

Искам и малко да подновя темата, че не е писано от доста време. След около месец (на 19-ти декември) излиза и третата част от трилогията Хобит, а именно "Битката на петте армии)! Много се вълнувам, още от миналата година чакам, от декември 2013. Освен това си купих разширената версия на "Хобит: Пущинакът на Смог", за феновете - ако имате желание и пари - купете я! 25 минутки отгоре е! :)

16.   Аз съм така с "teen wolf/Тийн Вълк" Този сериал ми е влязъл под кожата. Така че не се случва само на теб.

17.   И аз съм откачила по тийн вълк. Значи серияла от първи до 4 сезон съм го гледала 16 пъти. Гледам докато не излезе новия сезон отново и отново. също гледам и Shameless... Понякога имам чувството, че ще се побъркам от тези сериали, но обикновено докато не ги изгледам до края нищо друго не мога да правя...

18.   Аз също съм луда по ТийнВълк и по АмерикансакЗловешаИстория.. за тези сериали мога да говоря с часове..

19.   И аз съм луда по Тийн вълк. Направо не мога да издържа до 5 януари за сезон 5б.

20.   Еее жалко, че не си от София, щяхме да си станем другари :D аз съм фанатик по толкин, гледал съм филмите, иначе съм прочел самп Силмарилион засега, но ме изкефи и ще прочета и другите

21.   И аз много ги харесвам зарибен съм по тях.

22.   Уникално е! И аз съм голям фен на Толкин.

23.   От автора:

Сигурно съм единственият човек, който пише толкова много време след пускането на темата си, но все пак я намерих и си припомних какви интереси съм имал тогава. Ако някой има такива мании към нещо, трябва да ви кажа нещо. След време отминава! Започваме да се интересуваме от други неща или просто изведнъж всичко омръзва... Не, не казвам, че не ми харесват тези филми или книги вече, те са уникални, но просто няма как да мисля само за тях (а преди в действителност го правех). Сега съм на 17, а когато пуснах темата, бях на 15, така че сметнете кога ще има и при вас промяна :D

Благодаря :)

24.   Ще ти кажа само,че това са мойте любими два филма и се чувствам по същият начин ! Даже не вярвах на очите ми като го прочетох от радост хаха