Споделена история от Тинейджърски

Къде ще ходя след 7 клас
Здравейте. Аз съм момиче на 13 от Варна. Сега уча в основно училище, съответно няма как да продължа обучението си в същото след 7 клас. Тази година за пръв път имам Химия, Физика и Биология ии във Физиката съм кръгла нула (както и в математиката). Така дее.. много искам да вляза в III ПМГ при сестра ми, но винаги съм си мислила, че там са само отличници и няма да ме приемат, защото аз съм средна ученичка (имам предимно 4 и 5)!! Много ме е страх! А и нямам идея какви са училищата във Варна. В смисъл- знам, че има МГ, ПМГ, там някакви езикови, Тоха, Механото, Климент Охридски, Облеклото, Търговската и това са! Не знам други училища. А от всички тези нито едно, освен ПМГ не ме удовлетворява, защото аз не съм добра по математика-затова от списъка отпада МГ.. добра съм по английски, но не искам да спирам да уча английски ако почна някой друг в езикова гимназия!!! Тоха- никога не съм го харесвала. И професиите, с които мога да изляза от Тоха също не ми харесват. Климент Охридски - мога да уча компютри, в които съм добра (но не са ми интересни) и + това, ако вляза с профил "Инф. технолофии " ще имам в профила и МАТЕМАТИКА!!!! По дяволите... защо навсякъде искат математика.. знам, че е много важна ноо :( :( Както и да е - другите училища няма да ги коментирам защото нямам добро впечатление за тях иии не искам, когато догодина ме попитат "Къде влезе? ", аз да отвръщам, че съм в някое задръстено училище като "дървото", в момчешко, като "механото" или в "облеклото", където влиззат само някакви глупачки и ку*ви (с извинение, които не са ги приели другаде. Моля ви за съвет! Моля всеки, който прочете това да се изкаже, независимо как, защото се нуждая от мнение по въпроса! Сега ще се търкулне годината и не знам какво ще правя! Моля ви, моля ви, моля ви не пренебрегвайте това когато го видите.. Също така моля модераторите да публикуват това. И се извинявам за дългия формат, но.. :D :D

Благодаря предварително! 15. 10. 2014

Коментари

1.   В Механото е най-добре, там тъкмо ще си намериш и гадже, ще си единственото момиче, ( - 10 други в цялото училище) съответно няма да имаш много конкуренция, там също така ще ти е по-лесно защото учителите обръщат по-специално внимание на момичетата в това училище понеже са рядкост... Това е. Няма смисъл да ходиш в тва ПМГ дето се изисква много учене и то най-вече математика...!

2.   Аз пък съм против Механото,има само момчета,в паралелка да има най-много три-четири момичета.ПМГ е добър вариант,но щом най-важните предмети за там да ти слаби,няма смисъл.Аз бих ти предложила езиковите гимназии-Първа,Четвърта,Пета,Руското учлище....В първа се учат английски и немски.В четвърта-френски и испански.В пета-английски,немски и френски (избират се само два езика).А в руското-руски,английки,немски и италиански (избират се само два езика.От всички езикови гимназии,аз най-харесвам руското училище.

3.   Момиче, ама ти какво ще правиш в трета като не разбираш от математика? Знаеш ли ги там какви са умни? Като си с четворки ще бъде същото като да си с основно двойки в нормално училище. По-добре се запиши някъде без профил, пък после ще ти гледат как си завършила 12-ти клас, не къде. Ако завършиш отлично и във най-селското училище да си пак ще те приемат... Дипломата 12-ти клас е една хартийка която в университета ще ти вземат, нали знаеш? Това е лично мое мнение, не ме нападайте, просто аз така смятам.

4.   Ти първо учи за матурите, а после пиши по форумите. Където и да отидеш - важното е да учиш и да ти харесва. :) ;)
Ж, 14, вече 8 клас в езикова гимназия

6.   Момиче, за да имаш шанса за развитие трябва да влезеш там, където е твоето място.
Аз лично уча в езиково (чужбина) не се чудя много-много, защото съм доволен.
Ако питаш мен - ходи на уроци, упражнявай се и малко желание ти трябва (знам трудничка е математиката, ама не може да избягаме от нея.. ужас)
Като не си добра в математиката - отиди в езиково, където няма толкова много математика и се труди, за да успееш.
Никой не е роден учен, така че се успокой малко :)
*Гъбаря

7.   В Хуманитарната има много хубави специалности. Там не искат висок успех, децата са толерантни и учителите също. Вярвам, че там ще се чувстваш много добре и ще ходиш със желание на училище. Учила съм в това училище, много съм доволна. :)

8.   Бе кво кво се оплаквате особенно ти, Авторке? wtf, Варна е голям град, господи аз живея в малък и нямам избор!!! две свестни гимназии, още една която бива и другите са за мангали.. Големите градове, особенно чужбина има по -хубави гимназии и разбира се, ИЗБОР. -. -

9.   Защо питаш нас за съвет. Аз също съм на 13 и от 5 клас мисля къде ще влизам. Аз разучих моето училище и се старая най- много по тези предмети. Ако ти искаш да влезеш в ПМГ се стегни по математика или трябва да влезеш някъде, където не ти харесва. И не говори лошо за други училища, защото не знаеш дали няма ти да си една от онези празноглави курви.

10.   Много добре те разбирам, аз също съм от Варна и миналата година бях 7-ми клас. Предните години може да се каже, че не ми пукаше особено, но в началото на 7-ми клас реших, че ще уча и ще вляза в хубава гимназия. По български не е толкова трудно просто сядаш и решаваш тестове така ще видиш къде са ти пропуските. Рано е да се отчайваш. По математика вече е по-сложно аз миналата година ходих на уроци и консултации. Има още време стегни се и решавай матурите не са толкова трудни, даже смея да твърда, че са много по-лесни от контролните, които ни даваха в клас. Мен също не ме бива по-математика, но изкарах 4. 900 на 2-рия модул. Колкото до гимназията аз съм в ПМГ влязох с бал 29. 600 благодарение на биологията( годишната оценка по биология също влиза) Иначе да определено се учи, ако те мързи няма какво да се мъчиш ходи си в Механото и толкова...

11.   Aми то и Климент е достa дaлече от елитните училищa. A и тaм лесно се влизa, тъй че aко то те устройвaнямaш проблеми.