Споделена история от Тинейджърски

Да го направя ли?
Здравейте на всички. Момиче на почти 17. Въпросът ми е да го направя ли този пусти секс? ;д Има едно момче, с което сме нещо като гаджета. Целуваме се, опипваме се. Проблемът ми е, че ме е страх от това, каква ще е болката или, че може да забременея. А той ми казва, че колкото повече време отлагам, толкова повече ще ме боли. Дайте съвет..

Коментари

1.   За какво ти е? Хем ще те боли, хем ще забременееш - ужасна работа!
Да се чудиш и маеш как хората правят постоянно такива неща?! Сигурно са изкукали!
Виж, към 40-така вече ще си поулегнала, а и трътката ще ти се е поотпуснала, та няма да има никакъв проблем..

2.   Ами ти ще си решиш дали ще го направиш! Пипни си раменете още веднъж - там по средата се намира главата ти... точно така... това нещо има уши, има очи, има уста и между тях има мозък да мисли и да взима решения.
Сега сериозно - ами ако харесваш момчето, ако те възбужда, ако се чувстваш готова - направи го.
Пази се обаче от забременяване с кондоми. Ако момчето е опитно, то ще знае как се слагат, но ти задължително чети листовката. Препоръчвам силно за първия път и гел-лубрикант на Дюрекс (не правя реклама, но са единствените нелепкави и приятни на пазара).

Сексът е общо взето простичък физиологичен акт - не е голяма философията. Трябва ти една жена с вагина (Ти), едно момче с функциониращ пенис (партньора ти) 2-3 кондома (за всеки случай) лубрикант (в твоя случай) СПОКОЙНО гнезденце и се действа.

Болката при всяка е различна, но не е болка за умиране, иначе да сме изчезнали като вид. При всяка менструация боли хиляди пъти повече. По-скоро е лек дискомфорт и след акта за един ден някъде чувстваш леко щипане и дискомфорт и това е. Голямата работа и философия - ами то си е човещинка - като да питаш дали да ядеш, сереш, пикаеш или пиеш. Важното е човек не дали прави секс, да дали го прави интелигентно - т. е. с качествен партньор и с кондом. Всичко останало са подробности, но няма от какво да те е страх, честно
Ж

3.   Не го прави. И това за отлагането че ще боли повече не е вярно.

4.   Хахаха. " А той ми казва, че колкото повече време отлагам, толкова повече ще ме боли. "
Абе да ти кажа, при една нежелана бременност, ще те боли доста повече.
Иначе ако ви се иска и на двамата нищо не пречи да го направите, ама вземете предпазни мерки.
Успех!

5.   Щом задаваш такива въпроси явно не си готова за секс. Освен това казваш, че сте "нещо като гаджета", т. е. не си напълно убедена, че това е правилният човек за теб. Мила, първият път се помни до живот, за това те съветвам да го направиш в правилния момент и с правилния човек с който имаш здрава връзка. Колкото до това, че колкото повече чакаш, толкова повече ще боли това е пълна глупост! Напротив, нали се сещаш, че на 12 си била много по-тясна там долу и съответно щеше да те боли много повече. А и ако го направиш с човек, който те обича и той е нежен и внимателен не боли чак толкова. А за предпазването от бременност и болести има презервативи. Ползвайте ги редовно за да си спокойна. Пък и ако не знаеш можеш да забременееш още първия път, за това винаги само с презерватив! Да не говорим, че ако те е страх, че ще забременееш няма да се отпуснеш достатъчно и ще те боли много повече.
Така, че съветът ми е изчакай! Не го прави по-глупави причини от типа "всичките ми приятелки са го направили" или за да угодиш на приятеля си, защото ако той те обича и държи на теб няма да има нищо против да поизчака, а не да те насилва да правиш нещо, което те притеснява. Разбери сексът е удоволствие за двама и ако единият го е страх или не се чувства сигурен няма смисъл да се прави. Нещата трябва да се получат естествено, а не насила.

6.   5, ами то без секс какво да каже? Че са свръх-гаджета ли?? Естествено че ще каже "нещо като гаджета"...

7.   Много ясно, че трябва да го направиш? За сватбата ли се пазиш? Ако момчето е свестно и вземете предпазни мерки няма да има проблем. А дали ще боли - малко. Не че знам де, аз до сега само с едно девствено момиче съм бил и тя беше по-малка от теб, и много се притеснявах, защото и аз бях неопитен, но тя се държа мъжки и станаха нещата.

8.   Според моето виждане ти имаш цял живот пред себе си. Още си прекалено малка да правиш секс, още повече че едно забременяване може да ти създаде сериозни главоболия. Бъди внимателна и подбирай партньорите. Казвам това като човек на 20, който още дори не се е целувал.