Споделена история от Тинейджърски

Приятелката ми вече не е същата
Здравейте! Искам да споделя моя проблем, а той е - приятелката ми промени държанието си към мен или по-точно е на моменти. Виждам я, че е във фейсбук, а тя ми казва, че си ляга и ще спи, но не е така. Имаме връзка от година и няколко месеца. Това ми е първата сериозна връзка и не искам да я губя. Постоянно показвам колко много значи тя за мен. Аз съм на 18, а тя на 16. Преди, когато й писах мили неща... тя се радваше и го показваше а сега... казва ми нещо и не го изпълнява и когато й кажа, че не само аз трябва да проявявам разбиране, а също и тя, тя започва да ми се сърди и отново аз трябва да се извинявам. Не искам да си помислям за раздяла, защото я обичам неописуемо много. Но мога ли въобще да й вярвам? Искам да върна това, което беше. Знам че има много момичета и животът е пред мен, но никоя няма значение за мен освен нея. Дайте ми съвет, моля : (

Коментари

1.   Попринцип съм фен на комуникацията, но кажеш ли и, че не ти харесва как се държи напоследък без да имаш адски конкретни примери няма как да реагира добре... Не можеш да я оставиш да те разиграва, хем е и по-малка от теб. Личи си, че си хлътнал здраво, но извиненията в един момент спират да имат значение и просто те карат да изглеждаш уязвим и жалък в очите и. Нито ти, нито тя искате това. Вземи се стегни и се дръж като мъж - като постоянно и пееш тя започва да те приема за даденост, а това си е началото на края за мен. Ако тя се усети и започне да те търси и иска пак - хубаво, ако не - ти може да не искаш да си помисляш за раздяла, ама откъде да знаеш тя какво си мисли. Раздялата е единственото нещо, за което консенсус не е нужен. Съжалявам ако звуча мрачно, но вярвам, че ще се оправите. И в крайна сметка...
"Да знаеш, че когато те обича една жена, ке ти прости всичко, което сториш - ке ти прости и глупостта, и страха, и лошотията. Ама когато жена не те обича, тя нищо няма да ти прости, дори и смелостта.. "
Джоко Росич

2.   Пиши я бегала!

3.   Приятелката ти е 16-годишна пикла.
Ако тоя съвет не можеш да смелиш, никой друг няма да ти помогне!

4.   Моли се за най-доброто, но се приготви за най-лошото!

5.   Така както си го написал, връзката ви вече е приключила само ти не си го разбрал още! Направи следното спри да я търсиш, избягвай я няколко дни и да видим дали няма да почне да те търси тя тебе!
Ако почне значи досега си е играла с тебе и вече можеш да промениш нещата като й покажеш, че може да я зарежеш по всяко едно време. Ако не те потърси значи си е намерила друг или просто не иска да има нищо общо с теб!
Запомни нещо, НИКОГА ни давай всичко за една жена само и само да й се харесаш и да и търсиш одобрение, почнеш ли да й доказваш любовта си ще те зареже, защото ще и стане скучно, вече ще знае че си й в кърпа вързан и ще намери друг, а с теб само ще се гаври, както правят с теб в момента! Сори но това е жестоката истина за жените!

6.   Хм, едно време са смятали, че мъжкото семе е част от мозъка... Та в този ред на мисли - да не й е давал акъл някой друг?

7.   Ти от 16 годишна разбиране и любов ли очакваш бе, пич?
Те на тази възраст гледат да флиртуват и слушат единствено егото си и хормоните. Тя не е узряла психически за сериозна връзка. Това трябва да ти е ясно и да не очакваш нищо сериозно от нея. Една жена почне ли да прави такива номера - изтървал си я. Не те слуша, щото е загубила интерес. Усетила е че си хлътнал по нея и си и в кърпа вързан и сега си флиртува с други по фейсбук. Това което аз бих направил на твое място е, да се отдръпна малко, да стана по-студен и да нямам големи надежди с нея. Тя ако иска да е с теб тогаеа сама ще търси близост. Ако не иска - значи не си заслужава. Тогава бих си търсил нова приятелка.

8.   Ами тя е малка още. Сигурно с лапешки акъл. А ти вече си мъж. Може би в това се корени проблемът.

9.   Добър вечер! Разбит съм, не ми се прави нищо....не искам друга, а тя ми каза, че иска да се разделим. Боли ужасно и съм готов да прекратя живота си, защото се борих толкова много и накрая......

10.   Виж човек, нещата между вас ще се изгладят. ;]
Горе главата. Имай вяра. Ако не си вярваш, нищо няма да стане. Говорете си. Кажи и за какво става въпрос. Ако в крайна сметка само те натъжава ситуацията, а не те прави по-щастлив...
Но все пак опитай всичко възможно, ако наистина те обича, ще се оправите някак си... =]
Късмет

11.   Бе какво си се впрегнал толкова на някаква ПРЪДЛА?! Щял да си прекратява живота - дрън, дрън, та пляс! То ако се правеше така - човечеството отдавна да се е самозатрило и никакъв спомен вече да не е останал от него! Мислиш ли, че всеки от нас не е преживял/а поне 4-5 подобни болки и "пропадания" в живота си? Обаче - ей ни на! Гледаме си децата, развиваме се професионално, веселим се, и пак сме №1!! :)

Я се стягай! Боли-неболи - животът продължава! И това ще е само първата от множеството ужасни рани, които сблъсъка със суровата реалност предизвиква! Така че, стягай се - ще има още много такива! Трябва да докараш нещата до там, че освен тъпа болка и горчивина в устата - да не ти пука много-много от подобни истории.

12.   Авторе отиди на психолог! Сериозно ти говоря. Това, че споделяш някакви детски историйки не говори добре за теб. Както си я харесал така и ще я забравиш. Всичко в живота минава и заминава. Всеки мъж има доста голям брой комбинации с различни жени и обратното (за връзка и семеен живот), тоест не може да е единствена жена за един мъж и обратното. Явно си доста назад в развитието си да мислиш по този първичен начин. Хаха и какво като си сложиш край на живота да не мислиш, че някой ще реве за теб освен родителите и роднините? Тя ще си намери друг и ще си продължи живота дори и да не си жив. Тъжно, но това е живота! Айде, ако ти стиска не се занимавай и мисли за нея и не ходи на психолог, ако те е срам и си продължавай напред!

13.   Спри да и казваш че значи много за теб и спри да и казваш мили неща като усетиш че се опитва да те контроли не и позволявай и момичето ще се стегне и ще се оправи просто я тресат хормоните и смята че всички трябва да и угаждат споко няма да скъса с теб.

14.   Авторе , опитвал ли си се да говориш с нея ? Може да има някакъв проблем , който я е страх да ти сподели или нещо такова...Възможно е да има някакви проблеми и затова да се държи така :) може да предпочита да не те замесва . А някакви обяснения даде ли ти щом поиска да се разделите ?

15.   При мен беше същото адски изнервещо, дразнещо и куп такива неща... Според мен няма смисъл на тези години от връзки щото не знаят кво искат. М16