Споделена история от Тинейджърски

Обичам я!
Здравейте аз съм 15 год момче. Моята история е доста сложничка но ще се постарая да ви я изясня.
Значи влюбен съм в най-добрата си приятелка от 2 години(бяхме в един клас 7 години). Вече не сме в едно даскало но пак се виждаме и всеки път като я видя искам да я целуна...Но когато и казах че я обичам тя ми каза че сме прекалено добри приятели и не можело да се получи.
Сега все още сме приятели и аз все още я обичам...
Какво да направя?

Коментари

1.   Ами накарай я да се влюби в теб.Дай и това което никой до сега не и е давал. Бъди и ИСТИНСКИ ПРИЯТЕЛ, ИНТЕРЕСУВАЙ СЕ ОТ НЕЯ, ПОКАЖИ И ЧЕ СИ РАЗЛИЧЕН ОТ ДРУГИТЕ...Но ако това не свърши работа не се отчайвай :) Опитай-няма какво да губиш.

Айде успех! :)

2.   И на мен ми се случи нещо подобно. Когато и казах, че я обичам тя ми обърна гръб. Спря да ми говори гледаше ме странно незнам за какво беше това а пък сме приятели от първи клас. Но след време нещата се оправиха почна да ми говори да се държи добре с мен, но не станахме гаджета де. Искам да ти кажа че ако те обича след време тя сама ще дойде и ще ти каже. Ти само засега можеш да се държиш добре с нея да и помагаш и други такива и тя ще разбере твоя намек.

3.   Ами казала ти е така, защото наистина чувствата и към теб са само приятелски. Ако беше влюбена в теб, то след твоето признание тя щеше да ти отвърне със същото, т.е. щеше да ти признае също, че те обича. Това, че ти е казала, че понеже сте много добри приятели не може да се получи е само за да не те нарани, ако ти каже, че не изпитва същото към теб. Но какво да се прави, такъв е животът. Има безброй много случаи като вашия. Може би е по-добре да се оттеглиш, да се опиташ да я избягваш, да не се срещаш с нея /знам, че е много трудно/, да се ориентираш към друго момиче. Опитай се да промениш живота си, да продължиш без нея. Кой знае, може пък като види, че ти поемаш по друг път ,в които тя не присъства може да осъзнае какво е изгубила и да изплуват чувства към теб, за които не е подозирала, че е носила в себе си към теб. Кой знае, може пък да срещнеш друго момиче, в което да се влюбиш .... кой знае... само времето ще покаже какво ще стане, но ти не можеш да продължаваш така да се измъчваш и трябва да промениш пътя.

4.   Има една поговорка, че от най-добрите приятели стават най-хубавите връзки. Искам да ти кажа, че аз ходя с най-добрия си приятел вече 3 години и досега не сме се скарали нито 1 път (може да не ти се вярва, но е така). Спорили сме за някои дребни неща, но никога не сме се карали сериозно. Опитай се да впечатлиш приятелката си по някакъв начин и да я спечелиш. Няма да съжаляваш. Успех!

5.   Момче, атакувай! Сваляй я: кани я на сладкарница, на кафе, на разходка, цветя, бонбони! Не спирай да й правиш комплименти! Действай!

6.   Тоя последния ме разби хаха.

7.   И аз имам почти същия проблем. Много благодаря за съветите.