Споделена история от Тинейджърски

Неувереност ...
Здравейте!

Пиша за втори път тук и ще се радвам, ако има някой, който да сподели своите съвети към моя "проблем".

А той е, че съм доста срамежлива и неуверена. А тези, на пръв поглед малки недостатъци, ми действат адски негативно. Не познавам друг човек, който се притеснява от такива дребни неща, от които аз очевидно се притеснявам. И най-лошото е, че ми личи винаги, даже малко да се притесня ... Просто не знам как да изкореня тази срамежливост, която доста ми пречи.

Другият проблем - неувереността - в моето училище е изключително необходимо да си уверен във всяко едно действие. А аз не мога да се похваля с това. Има хора, които са страшно уверени, възхищавам им се. Които не се срамуват и са уверени в това, което правят. Даже да видя някой познат, който не съм виждала отдавна, пак малко или много се сдухвам. Моля, за вашите съвети .

Коментари

1.   Виж, слънце, американците имат един лаф- "Fake it til' you make it", или преведено -"Преструвай, се докато успееш".

И аз бях като тебе-доста неуверен, притеснителен, срамежлив... Просто като се събудиш сутрин и като се погледнеш в огледалото си кажи: "Колко съм готина, уверена, отворена към нови приключения", след това се усмихни широко, вдигни глава и смело давай напред!

Самочувствието няма да дойде още първия ден, но ще видиш как постепенно ще се почувстваш по-уверена, по-отворена и всичко ще ти върви :))

Успех ти желая и съм сигурен, че ще се справиш!!!

-LMNT

2.   Знаеш ли един друг лаф? - "Знанието е сила!". Принципно е по-ценно от преструвките...

И този случай е типичен, всички минаваме през тази фаза на неувереност. Аз и до ден днешен съм с един крак вътре, но си ходя напред:)

Увереността идва със самочувствието. Идва в момента, в който се чувстваш сигурна и защитена от хорски набези. Както 1 спомена - много хора просто се преструват и стоят зад маски на които пише N1, а всъщност нямат представа какво става около тях. На мен не ми е толкова очевидно от какво толкова се притесняваш, но наистина ти влизам в положението и знам, че ти е трудно.

Днешнта младеж е много по-взискателна, лицемерна и не прощава на хора, които се отклоняват (според кого?) от някакви рамки. Масово, обществото ни страда от проста форма на дебилитизъм, който тежи страшно на подрастващите, от които си и ти...

Но не унивай! Защо се спичаш? Сложи си една усмивка на личицето и карай направо. Ако някой ти се смее, смей се и ти; Някой те обижда? "ти си бля бля бля - Това ли беше? И по-занимателни съм чувала... не си интересен/а" и го отминаваш:)

А, и последно - за да си изчистиш съзнанието от такива мисли и сдухвания се занимавай с нещо, което ти носи специално удоволствие! Гаджета, приятелки, разходка, сладолед...

3.   Аз съм авторката и мисля, че първият съвет повече помага, защото съм чувала, че когато вярваш в нещо искрено и силно, то се случва. Всичко идва от психиката, аз като си втълпявам, че съм уверена и да не е така, малко или много се случва. А и срамежливостта и неувереността не ми идват от липсата на самочувствие. Оправям се с хората, които искат да ме смачкат. И наистина успявам. Но се притеснявам от хора, които са по нахакани от мен. Освен това се занимавам с неща, които ми носят специално удоволствие. Но проблема не идва оттам (че не се занимавам достатъчно с разходки и т.н) И все пак БЛАГОДАРЯ за коментарите!

4.   И аз напоследък май съм така понеже една фр мн ми смачка самочвствието и ми е гадно и в момента говоря с нея по телефона а тя ми обяснява как не спират да я свалят. Е успех ти пожелавам и отивам да си оправям моето самочувствие..