Споделена история от Тинейджърски

Бой в училище.
Момиче съм, 9ти клас, уча в училище в Люлин и както знаете в този квартал има всякакви глупаци и побойници. Е, в съседния клас имаме една "биячка", която всеки я знае и не смее нищо да и каже. Вчера тъкмо си тръгвам от училище и тя беше застанала пред входа на училището с още две момичета и едно момче и пушеха. Точно минавам покрай тях и тя ме попита: Имаш ли пари? Аз казах, че нямам, не защото нямах наистина, а просто не исках да и давам. Тогава тя каза дай да ти видя протмонето. Аз се опитах да си тръгна, но тя ме дръпна за косата и ми каза никъде няма да ходиш, докато не ми дадеш пари. Аз нямаше какво да направя, бях се изплашила, отворих протмонето и и дадох 2 лева. В този момент тя го дръпна от ръцете ми, обиди ме много гадно и каза, че съм имала още пари, искала ги всичките. Аз казах, че няма да и ги дам, дръпнах протмонето силно и и го взех. В този момент тя се ядоса, удари ме с юмрук, паднах на земята и започна да ме рита. Другите момичета се смееха, а момчето даже я насърчаваше да продължава, казваше и неща от рода на: "Смачкай я, ти си животно, давай... " Аз не издържах и се разплаках, а тя се наведе, отново ме дръпна за косата и се изплю в лицето ми. Чувствах се ужасно засрамена и останала без никакво дойстойнство. Моля ви помогнете ми, според вас да кажа ли на родителите ми или ще стане по-зле (защото съм чувала, че на друго момиче и се случило подобно нещо с нея, казала на техните и станало още по-зле. ), да се преместя в друго училище ли, не знам! Моля ви за полощ, много ще съм благодарна, ако публикувате.

Коментари

1.   Какво си измисляш, пикло?

2.   По-добре тренирай, за да я натупаш хубавичко, но ако това не е добър вариант - извикай някой приятел.

3.   Много ясно, че трябва да кажеш на родителите си, на класната и дори и на директора! Ти просто трябва да им кажеш, защото ще стане още по-лошо. Тази мърша, ако някой не я накаже, тя ще продължава да тормози не само теб, а и други. Така че кажи на родителите си!

4.   Казвай кое е това училище да дойда да я погреба...

5.   навремето така правиха катилчетата в училище, но не знаех, че и момичетата днес са станали толкова брутални...
това което тази ти е направила се нарича грабеж с нападение, едро хулиганство и лека телесна повреда (ако имаш синини или кръвоизливи).
за това нормално се отива в затвора!
тя сигурно обаче е малолетна, така, че ще я регистрират в полицията и ще си има доста проблеми.
аз ако бях момиче и на твое място - веднага казвам на нашите и на другия ден сме в училище. щях да викна и полицията тогава, да дойдат и да я арестуват в час. нека да и се смеят всички, и знаят, че с теб не могат да се ебават.
не си мълчи, защото тя си мисли, че е безнаказана и другия път ще ти избие някой зъб. за такива неща се реагира веднага, защото иначе става още по лошо с времето.

6.   Веднага кажи на родителите ти и поговорете с класната ти госпожа да се вземат някакви мерки!

7.   Да бе вярно, бой на улицата, бой в училище... Явно не си стока щом толкова те бият. Или просто имаш богато въображение и свободно време, за да пускаш измислени историики. :D

8.   И аз уча в Люлин и при мене е същото положение.. Аман вече!

9.   Егати нещастниците.. Ако не е проблем може ли да кажеш в кое училище учиш или в кой район поне, защото и аз уча в Люлин и знам подобни случки. Нещо подобно беше станало на една моя приятелка.. говори с родители и директорката - НЕ СПИРАЙ ДОКАТО НЕ НАМЕРИШ РЕШЕНИЕ иначе тая ще продължава и ще тормози и други.. Ако не по тоя начин значи ще бъде по трудния :д..

10.   Не стой и не си мълчи.. говори веднага с родител. Тая е голяма мърша... не я оставайте докато не се разкара

11.   Най-добре е да кажеш на родителите си възможно най-бързо и да вземете мерки.
Не чакай да се повтори а вземи мерки.
И по добре се разхождай само с приятели не сама.

В. Д.

12.   Елементарно. Кажи на родителите си, заведете дело. Ако можеш да намериш свидетели, заплахи от SMS, по facebook, ще я закопаете (разбирай изключване от училище, обезщетение от страна на родителите и, досие от ранна възраст, невъзможност за учене в добър университет).
По-лошо може да стане само за нея. Давай смело и ? върни жеста.

13.   Аман вече от такива изроди!
НЕ си мълчи веднага казвай на родители, ако не се получи нещо събери твой приятели и я натупайте здраво.. Не виждам друг начин. Дано директорката направи нещо, защото много побойници си спасявт задника.

14.   Послуваш съветите на номер 4 и 5... :) Много ми е интересно дали найстина се е случило това нещо и дали човечето от номер 1 не е самото "животно" за което иде реч и най-много скоро време да получи некролог ; ) Аз на твое място бих послушал съветите на 4 и 5 както казах и бих ти казъл нещо много важно.. Ако желаеш ме потърси на скайп cryptword за повече помощ и съвети ^ _ ^

15.   Това не е момиче, това е горила. Ами кажи на директора, кажи на родителите си, ако искаш и протест започни. Но тя трябва да бъде наказна

18.   Ей номер 1 я по-полека бе боклук такъв. Таквис, като тебе по-добре запазят мнението за себе си, че аз няма да мога да се въздържа от боклуци, като тебе. При положение, че в днешно време се случват лоши неща ежедневно и българските младежи стават все по-жестоки.

Към авторката- Според мене изобщо не е трябвало да поглеждаш към такава ненормалница. Допуснала си грешка, че си я заговорила. Ще крачиш бързо, без поглеждания. Ще гледаш да се движиш сред повече хора, защото при други хора тази няма да посмее да те нападне. Сподели с родителите си.
Когато бях в 5-ти клас едно момче ме тормозеше и аз споделих с моите родители и даже го водиха в полицията и накрая момчето ми подаде ръка за извинение и всичко свърши.

19.   Кое училище е това? И аз съм от Люлин и съм наясно що за тъпанари има по училищата. Просто следващият път отвърни и никой няма да те закача отново.

Поздрави!

21.   Аз, ако съм ти баща, ще отида и ще я премажа от бой. Нека да видим после, да ще посмее, да те пипне.

22.   Здравейте. На нашия етаж има момиче - 1 година по - малка е от мен, но е много едра. Не я познавам, чула съм от други хора само името ѝ - Нели, така чух. Веднъж ме нарече кон. В последния час по физическо попита господина:
- Тази бавноразвиваща се ли е? - и ме посочи.
Кипна ми и ѝ казах, че не съм огледало. Докато чаках да дойдат да ме приберат тая Нелина дойде до мен, ритна ме и ми каза:
- Ти си нещо много отворена!
Съвсем спокойно обясних, че не съм искала да я обидя, но не търпя да го правят с мен.
А тя:
- Я не ме гледай така, че мога да те забия в земята!
Знам, че е проблемна ученичка - учителите са се изморили да ѝ се карат. Какво да правя на 15 септември? Благодаря предварително!
One girl

23.   Здравей номер 22, имаш два варианта лятото се записваш да тренираш или кик бокс или бойни изкуства и щом почне учебната година и даваш да се разбере при първия повод , който ти даде или говориш с вашите да те преместят в друго училище и да започнеш новата учебна година на чисто .