Споделена история от Тинейджърски

Бой на улицата
Здравейте, мили хора! Пише Ви момиче на 17 години! Уча в гимназия, където повечето деца са момчета. Агресията там е ежедневие, няма спасение. Имам проблем със едно момиче от по-горните класове. Често се е налагало да ходя при педагогическия съветник, за да решим прблема, но за съжаление нищо не се променя. Сега съм втора смяна, свършвам по тъмно. В началото на седмицата/дата не казвам/, докато се прибирах сама ме срещна въпросното момиче. Заваля дъжд от обиди, псувни, клетви и заплахи. Нищо неможах да направя, освен да я помоля да ме остави. Тя ми каза " Като си толкова смела, аре ела до тази кола да се разберем! " Отидохме до колата, отново ме нападна със всякакви епитети и цинизми. Развиках й се, но за съжаление я нарекох " наркоманка", ее тази дума ми мина през носа. Удари ме с коляно в лявото бедро, изтръпнах, след което ме блъсна във колата и загубих баланс, естествено паднах на земята. Усетих силен удар в коремната област, след което ми блъсна главата в земята. Нанесе ми не по-малко от пет удара в гърба и лицето. Бях като смазана.. Тази биячка ми каза " Малко ли ти беше, изобщо не съжалявам че те набих до колата! ". Не издържах и се разплаках. Мина около половин час, имах пари за такси, хванах си и се прибрах.

Коментари

1.   Тази ама въобще не е в ред веднага кажи на родителите ти да отидат в училище и да поговорят с класната ти дори и със директора и родителите на това момиче да се вземат мерки!

2.   Подаваш жалба до дирекцията на училището, а ако това не помогне до полицията. За жалост във училищата от край време е такова положението, аз лично съм учил във гимназия в която бяхме 476 момчета и нито едно момиче, беше точно като в затвора, насилието играеше ролята на закон, просто грозна работа.

М 23

3.   Извод: не отвръщай с такива нарицания на непознатите, не знаеш кога ще улучиш и каква ще бъде реакцията им от това.

4.   Е нали те бяха набили и на изхода на училището в Люлин, за да ти вземат парите?

5.   И защо те е набила, че не разбрахме?

6.   А аз си мислех че ние бяхме зле навремто.

7.   Тогава стана, с мене нещо стана,
два шамара вкарах аз на тази мадама.
Свалих я, свалих я, на пода тя се свлече,
започна да реве и от носа и кръв потече.
Погледнах я в очите тогава мораво-червена,
тя погледна ме и аз и казах на нея:
Извинявай скъпа моя,
че те пребих от бой,
вината беше твоя,
шамарът лично мой.

Слушайте още подобно "песни", кълчете се на чалгата, а после се оплаквайте още за скапания си живот и отношението в училище.

8.   Сама си си виновна, че си се вързала на простия й акъл вместо да не реагираш и да я подминеш. Така се избягват утайките.

9.   Така...
1. Казваш на родители
2. Вадиш медицинско
3. Сезира се агенция за закрила на детето
4. Отиващ в полицията подаваш сигнал
5 и т. н. я съдиш за лека телесна повреда и вадиш медицинско от психолог... ако можеш да докажеш, че е тя.... предявяваш иск за лека телесна повреда от 2000 лв. и нагоре... успех

10.   Питай я дали е заради момче. Вероятно ще продължава да те бие иначе или просто е комплексирана.

11.   За съжаление боища има във всяка гимназия и не само там, но ти не си напълно невинна. На 17г да не можеш да вземаш решения свързани с твоята сигурност, не е нормално.
Първо защо се прибираш сама, така ли за толкова години в гимназията не намери приятели. /фактът, липса на приятели, води до извод, че имаш проблем с общуването/
Второ като те вика да се биете до колата, ти защо отиде, нима не можеше да я подминеш и да си тръгнеш, но ти взе решение да идеш да се биеш. Това правилно ли е, като сама казваш, че е по голяма и силна от теб.
Трето наричаш по силен от теб противник на бойно поле "до колата" наркоман и още какво ли не.
Четвърто имаш куража да идеш на избрано от нея бойно поле, имаш куража да и се развикаш, а като те удари ти не отвърна, така ли?
Сигурно си има и причина точно теб да напада това момиче от по горните класове. Все пак думи като "Като си толкова смела, аре ела до тази кола да се разберем! " са отговор на нещо нападателно казано от теб. Не можа някой не толкова познат да те срещне и да ти каже така, без ти да си го предизвикала.
Тези факти ме водят към извода, че си го заслужаваш. Все пак не те е пребила, а те е ударила пет пъти.

12.   Ти си по-добра от останалите. Ти си развита, а те са примати! Всичко е наред. Ако си добре физически просто не се занимавай с други хора освен с приятели. Не отговоряй на обидите. Ти си нещо повече от останалите, със сигурност!

14.   Веднага потърси съдействие, първо от вашите после и от учителите и директора. Тая наистина е опасна! Най-добре си извади и медицинско за доказателство. С него можех да поискаш да я изключат. Защото обидите са гадни, ама щом си позволява да проявява насилие, вече нещата са извън контрол и трябва да се вземат спешни мерки.

15.   Ooo, горкото то, на батко. Че не съм бил там, щях да й покажа на тази. Незабавно кажи на родителите си, те да говорят с класния ви ръководител или директора. Ако имаш синини отиди при лекар да ти извади медицинско.

16.   Процедурата е следната:
- Със сигурно ти е нанесла лека/ средна (не знам в какво положение си) телесна повреда. Казваш на родителите си, на класната, директора и съобщавате в полицията. Казваш, че е в по - горен клас.. значи би трябвало да е пълнолетна, нали? В такъв случай - няма да й се размине^_~

17.   Ако беше пуснала само една тема, може би щяхме да повярваме на измицлитата ти. :|

18.   Колата, до която си изяде боя беше Октавия ТДИ 2005 първо поколение. Аз те видях през прозореца на апартамента, тая дето те преби я познавам, много хора са вдигнали ръце от нея. Не трябваше да я обиждаш. :)

19.   Както разбрах тая е била доста силна за да те набие така. И на мен ми се случи веднъж нещо подобно. Ама аз и отвърнах и от тогава не се е занимавала с мен повече. Но щом мислиш че не можеш да и отвърнеш по добре не и обръщай внимание.

20.   Купуваш си един нервнопаралитичен спрей и следващия път като я видиш, директно, без да й казваш нищо - в очичките! Като се свие на две - ритници, ритници, ритници, ритници и крещиш с всичка сила това, което имаш да й кажеш. Спукваш я от бой! Даже ако си по-лекичка можеш и да подскочиш няколко пъти върху нея. После я вдигаш за косата и й изкрещяваш в ухото: "СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ ЩЕ ТЕ УБИЯ!!!"
Гарантирам 100%-ов ефект.

21.   това ми звучи като от авторът на "преби ме момиче"

22.   Номер 20... мнооого си прост... ами ако това момиче излезе хитро и вземе, че я съди... хем ще плати хем няма да е виновна за възникването на дразгите им.... в тая държава не разбрахте ли, че дребните кокошкарски истории се наказват сериозно, буташ фитили ама си много нахъсан в нета, бас ловя, че не си предприемал такива мерки ти

27.   хаха авторке, не на мене тия
Научи се да мислиш, защото заглавието ти е точно и ясно като онова "Бой в училище"

29.   Приятелка на Авторката- Номер 27 затваряй си устата, незнаеш какво се е случило и недей напада момичето!