Споделена история от Тинейджърски

Разделена между двете ми приятелки
Здравейте,
от сега ви се извинявам ако имам грешки. Ще започна историята си така:

Имам две много добри приятелки. Едната е дъщеря на адвокат (много възпитана), а другата е по-разхайтена. Двете изобщо не се харесват - имат противоположни мнения за всичко.

По-разхайтената, да я наречем "Ш" мисли себе си за не точно голямата работа, но понякога се лигави и много ме обижда с нейните бъзици. Като направя нещо, което не трябва и казва: "Много си тъпа", което мен ме обижда доста. За нея най важното са циците. Тя е 6-ти клас и носи размер 32Б. (аз също съм този номер). Когато си стояхме и тя нещо видя че съм изцапана и ми дръпна сутиена от което ми стана много неудобно , защото ми видя зърното (колкото и гадно да звучи).

Другата приятелка е много добра. За нея тялото не е важно, защото си е пълничка. Но двете просто са противоположни, не се понасят. Едната смята другата за задръстена, другата е хипер разхайтена. Просто когато съм с едната другата се обажда и ми предлага да излезем и трябва да лъжа едната, за да бъда с другата. Много е гадно да ги лъжа, но просто не искам да загубя никоя една от двете, познаваме се от деца. Какъв съвет бихте ми дали?

Коментари

1.   Ами и аз имам приятелки, дето не се понасям, но казвам на едната, че съм днес с другата а утре с нея и тъй.. ако са ти добри приятелки ще го приемат. Моите се мразят до гроб, но уважиха мнението ми. Направи и ти така :)

2.   Ами обясни им, че и 2те са ти много ценни и не искаш да ги изгубиш. Кажи им, че ще имаш време и за едната и за другата, нека не се сърдят. Но им го кажи напълно адекватно и зряло. Кажи им също така, че ако могат да се разберат би излязла и с двете.

3.   Ако изобщо някоя от двете ти е толкова истинска приятелка, ще разбере, че ти на две неможеш да се разделиш и че е възможно да отделяш време и за двете стига едната да не се цупи, че си с другата.
За тая по-разхайтената, както казваш ти, ще ти кажа, че не ми се струва, че много-много ти е приятелка, но ти си ги знаеш- аз дори и имената им не прочетох.
Така че, просто им сподели, че трябва да се примирят, и че никога не би оставила никоя от двете.
Тази, която го приеме ти е истинска приятелка.
А, тази, която те иска само за себе си и нежелае да те дели с други и те дърпа от останалите- просто те използва.
Приятелите не поставят ултиматум къде и с кого да бъдеш, било то най-големият им враг!

Със здраве!

(И)

4.   Моят съвет е да им кажеш как се чувстваш,ако са ти истински приятелки ще те разберат и ще трябва да се търпят въпреки всичко заради теб. Поговори с тях, длъжни са да разберат....
Сиво