Споделена история от Тинейджърски

Дали ние БГ тийнейджърите имаме шанс..?И има ли прослушвания или нещо такова?
Здравейте, хора..
Значи, искам да споделя нещо с вас.. Аз съм момиче на 13 години .. И се чудя какво да правя през остатъка на живота ми .. Искам да ви питам къде мога да намеря в интернет за млади български актьори? .. Знам, че ще си помислите, че съм някакво си хлапе, което изразява безнадежните си и смешни мечти, но наистина искам да пробия, за да направим България по - известна със своите деца..

И така исках да ви питам дали знаете такъв сайт, където да могат да се предприемат някакви мерки за направата на БГ филми .. Играла съм в нещо като театър като главна героиня и се справях отлично, не че се хваля, но дали имам шанс ? Мога да събера деца и да направим поне един интересен филм и ако има успех да продължаваме, ако ли не да не си даваме повече напразни надежди ...

Просто много искам да съм по - заета и да знам, че работата, на която съм се посветила, ще е успешна и ще е за добро ... Искам да изразя моите идеи, защото мисля, че са доста добри... Ще работим усърдно и ще направим качествен филм... Наистина го желая.. Но не знам от къде да започна, къде да отида.. нямам представа !

Идеите ми са добри според мен, но ако не са поне ще знам, че съм пробвала .. Значи аз пиша доста интересни тийнейджърски истории и ако се направят на филм ще е супер.. Като знам някои тийнейджъри колко са забавни в днешно време и Лудии.. може и възрастните да се забавляват .. Нали ги знаете онези Американските млади звезди, които изграждат бъдещето си още от сега? Защо само те имаха шанс, а ние българите нямаме ?

МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ :):):)

Коментари

1-50 от 91

1.   Разбирам те, и аз искам да съм актриса. Мисля като теб и ако искаш, можем да говорим по този въпрос по скайп. Ако искаш ме намери на stz_mimi_07

2.   Здравей,
Аз съм на 14 (скоро навършени) и мисля по абсолютно същия начин. Имам сташно желание да играя, пиша постоянно сценарии, които според мен също са добри. Чудила съм се милиони пъти защо държавата не прави такива филми, които биха се гледали, а спонсорира такива, от които никой не е заинтригуван. Не се бях сещала да попитам тук, наистина добра идея!! Ако искаш, напиши имейл или скайп, да се свържем някак си :)

3.   Американчетата успяват, защото Америка е капиталистическа държава, където продуцентите качват някое хлапе на върха, само и само, да му смучат паричките. Маколи Кълкин, ако си го спомняш (Сам Вкъщи) е култов пример за 'малка' супер звезда; Снима няколко страхотни филма, а какво се случи после? Наркотици, зависимости и пропадна. Сега единствено го крепи бледия спомен за миналото.
За голяма жалост (за мен поне), развлекателната индустрия е проклета до основите си и изсмуква живота на актьорите. :(
Ако искаш все пак да се развиваш, отиди в Натфиз и се разпитай. Може и да те погледнат-странно, но там е мястото, където можеш да си намериш актуални контакти с хора във филмовия бранш. Но имай предвид, че у нас няма много пари за филми и сериали... не си мисли, че ще стане от днес за утре.

Успех!!!

М.

4.   ОТ АВТОРА:

за номер 2 :
Ами пиши на скайп: vikent3eto :)
Мерси за разбирането =]]

5.   Аз често съм си мислила по този въпрос.. Aджeба, защо в Америка имат Селена Гомез, Деми Ловато, Джонас и т.н?
A ние какво имаме? -НИЩО.
Намери ме на скайп:anity_fykli4kata :)

6.   Готово номер 5. :) (от авторката) Хайде, моля ви коментирайте оЩе

7.   И аз искам също да се занимавам с това. Ако искаш ми пиши на скайп ise_princess18, може да измислим нещо.

8.   Добър ден,
значи по темата според мен за това, че нямаме хубави филми и хубава музика сме си виновни само ние. Ние сме тези, които след като излезе песен или филм трябва да подкрепим създателя като си купим творението му. Хората след като се прехранват с това, а ние не купуваме музиката и филмите им, те остават гладни и вижда,т че няма пари в това и се отказват. Ако обаче всеки от нас купуваше лиубимите си филми, песни, игри и т.н. то хората-творци ще видят, че имат наш'та подкрепа и ще им е кеф да изкарат по-хубав филм или песен и то нова и така лека полека, песен след песен, филм след филм, ще се възроди нашето кино и музика. След като и други таланти видят, че могат да живеят от творчеството и те ще започнат да творят и така лека полека всички ще сме доволни.

9.   Защото в Америка на възрастните също им харесва да гледат тийнейджърски филми и комедии, а тук нашите родители и родителки гледат Листопад и Перла и турците лапат : )
И защото 500 години сме ги търпяли в държавата си и още 500 ще им гледаме сериалчетата и драмите.
Със здраве момиче, но мисля , че много трудно ще пробиеш ако не си в чужбина , защото България няма нищо! Нито пари да прави такива филми, камоли пък и желание!
Жалко, че хиляди мечти умират заради безхаберието на дуругите.
Дилър да станеш, тук явно ще си по -преуспял отколкото да проявяваш талант и желание за нещо красиво : )

(И)

10.   Ти ме разби момиче
да и аз искам да пробия, но в снимането
значи имам една камера, е не е професионална, но може да се каже, че е добра има 40 ГБ
и аз много пъти съм се опитвал да направя нещо такова с мойте приятели, но за съжъление безуспешно... (те постоянно се смеят и нищо неможе да се направи по въпроса)
бих ти дал скайпа си, но има едно златно правило на сайта, да не се дава лична информаця.
мисля че заедно можем да направим нещо добро, но едва ли ще се случи няма как да си разменим някаква лична инфомацяяяя... а й ако дай боже ти имам скайпа или пък ти моя, Аз ще съм операторът :)

11.   Хейй номер 10. намери ме на скайп vikent3eto чакам тее !!

12.   Здравете!
Аз съм момче на 14 години и също искам да пробия в киното. Но наистина няма как в България, единственият начин е в някоя друга държава.
До коментар №10 моите приятели са абсолютно същите.
До коментар №9 напълно съм съгласен с теб.

13.   Хей :) И аз мисля по същия начин и също имам някои идеи. Попаднах на темата ти, търсейки прослушвания за БГ филми и също като теб мисля, че определено ще е доста интересно ако се реализира всичко това. Може да говорим по темата по скайп или e-mail. Потърси ме на скайп gavino6067 или e-mail vanskata_n@abv.bg

14.   Винаги мечтата ми е била да стана актьор и аз съм на 13 и скаипа ми е марто20092009 намерете ме за да поговорим

16.   Да..Даа и Да ! В България това нещо го няма ! Сeга са се решили си правят някви филми като стъклен дом. и другите.. Но Подминават Младите актьори.И в Това им е грешката. Както прочетох в един от коментарите ;качват някое хлапе на върха, само и само, да му смучат паричките.;

Да! Така е ..Но са Умни защото знаят че ще преоспеят и ще излезе нещо дори и ако са мислили за собств.си полза ! А тук не са явно !! //Искаше ми се и аз така за утре и за днес актриса ала бала.Но не ставааа..! Ето на 15 съм.И от скоро съм в actorsko maistorstvo. И може да е театър Може да е всичко може да искате изведнъж в филми но не става.Трудно е ! Ето от мн скоро съм там и виждам че си има малки стъпчици през който трябва да минеш.У вас ако си имитирал актриси в филми,пял си поддуша и имаш този талант и го видиш..Еми пробвай се на някой театър.защото може 50 процента талант.и останалите трябва ' актриса или актьор да умееш това нещо което го правиш пред огледалото да го умееш и пред чужди , познати,неприятни,всякакви вид хора. Просто като коментар го казвам.!! А наистина да вляза в същината на въпроса и на развъзката.. Права си няма.и не може от ХОП и да стане нещо...Трябва се наистина много усърдна работа незнам каква но се иска много...И аз мога да пиша сценарии,песни,играя,пея..И аз съм искала и ИСКАМ да ' разбия света ; разбира се метафорично..смисъл Просто да се запиша в някъв интересен филм които наистина да се гледа аиде като например ТИИН...Но ето за да стигна до този сайт разгледах доста има един сайт с инфо за някви прослушвания ВСИЧКО Е НАД 18 !! Но разберете от тук се почВА. БЪлгария е такава нищо не може да се направи .. всъщност може.. но това е др въпрос. Да но ако идете например както искате в Мексико, Америка, Испания ала бала там е мнооооого по трудно . може да има шанс ! Но там са хиляди хилядииииииииииии. А тук предимств . е че са малко. или поне сравнения с чужбина.Сега например ти си на 13..почни от някаде да видиш поне за какво става въпрос ти преповъчвамм.. почни после след като навърш.годините замини за София или ако нз ама си живееш там екстра..отиди за прослушв. ако те изберат чудесно натрупай малко как да кажаа..Биография .. и като заминеш ако желаеш извън българия като идеш ще погледнат веднага какви знания и умения имаш...и ще имаш шанс.Но е наистина малкък шанса ако например сега отидеш и като те питат кво си играл и айде дори няма да те погледнатт..ТАМ ГИ ИМА МНОГО .. ТАЛАНТЛИВИ..АМАТИОРИ..ВСЯКАКВИ ИСКААТ ДА СА ТАМ..Но просто там са хилядиииииииииииии.Незнам дали си почнала от някаде наистина незнам .. но се надявам да реалезираш мечтата си , както и всеки друг разбира се. Това ти го написах само като коментар или съвет както искаш го приеми.

Но ако случайно намериш както виждаам ето има и оператори тукк много желаещи за филми а у .. ако искаш пишии ми тук за да ти дам скайпа , ако имаш желание да говорим по въпроса.. Ако желаешш..сега не си го давам защото може и да няма смисъл ако не ме потърсиш ;д.. такаче ако има нещоо ..знаеш :) и УСПЕХ !

17.   Здравейте,аз съм Й на 14 години.Играла съм само в една училищна пиеса, но вкъщи,заедно сбратовчетка ми,която е 13-годишна,измисляме много представления и ги изнасяме пред родителите си и техните приятели.Всички казват,че сме артистични,не че искам да се хваля,но иаз искам да направя кариера с театъра.Предлагам ви да потърсите някакви филми и сериали ,които да ви допаднат в Американските шоу-продукции,както ще направя и аз и ако намерите някой,който наистина да ви хареса,моля пишете коментар тук,за да ми кажете за този филм и можем да направим пиеса по негово подобие и да си изпратим записа на хората от Българския театър,за да видим дали ще го одобят.

18.   моля ви помогнете това е мечтата ми!

19.   Здравейте.Случайно попаднах на тази тема.На 14 съм.Била съм на хиляди пиеси,театри и какви ли не училищни измислици.Сигурно ще си кажете,че няма да се случи никога,но аз наистина искам да осъществя мечтата си.Майка ми и баща ми предложиха да отида в Америка,да науча повече английски и да чакаме за сериал,за да отида на прослушване.Бяхме решили - ще ставам актриса.Но нещата се объркаха,ето че дойде тази криза,няма пари.Ще продължим да си гледаме Перла и турците ще трупат кинти и още милиони години няма да има дупка,от която да излезем от всичките тези турски чудесии.Няма да имаме шанс да направим някой тийн филм,който ако искат да е на испански,латински или английски език,но да е хубав!Поне ние после ще трупаме мангизи и малките деца ще ходят по червения килим и всяка една дреха ще им е на Адидас и другите маркови дрехи.Но някой кефи ли се от тези неща?НЕ!Някой пука ли му за тийнейджърските мечти?НЕ!Някой има ли пари за такива неща?НЕ!И по този въпрос:кой открадна нашите трилиони?Кой?Кой циганин пак офука наш'те кинти?И как ще пробием с тази музика,наречена "Чалга''.Ами че в нея е ПЪЛНО с мръсен език и какви ли не още чудесии.95 процента от децата в България слушат този мръсен боклук,наречен Поп Фолк.Така че бързайте деца,ние 16 годишните нямаме шанс да пробием.Бягайте в Америка сега докато сте на по 13 години!!УСПЕХ!

20.   От автора :
Здравейте, отново. Открих доста тийнейджъри на моята възраст .. Хайде, който има същата мечта да си дава скайпа или фейсбука, очакваме ви. Събрахме се доста в скайп и ще правим голям чат, за да мислим какви са ни възможностите : ) .

КОЙТО ИСКА ДА СТАНЕ АКТЬОР ДА ПИШЕ НА СКАЙП: vikent3eto
Ако някой не може да ме намери на този скайп да си даде скайпа тук, аз ще го намеря. Хаййде тийнове :D :)
wikki

21.   И аз също мисля така, защо другите имат а ние не. Трябва и ние да имаме сцена за развитие и да ни види света ;) ;).

Пухчо^^

22.   това е супер идейката аз съм изцяло ЗА. И на последък чета доста интересни тийн романи и също бих помогнала с идейка.!!!! skype: angel_n_my

23.   Всички сте прави ,в тая държава нямат пари за филми и тем подобни...Освен за "Забранена Любов" или "Стъклен Дом".А както казахте ,че всичко е за над 18...днес в училище минаха някакви хора и казаха че ще има някакво прослушване на момчета и момичета за теливизионни шоута ,музикални видеоклипове ,реклами ,филми ,билбордове и всякакви други медийни изяви.Казаха че е позволено и за деца под 18 години ,но с придружител.Аз се записах и смятам да отида ,кой знае може да ми излезе късметът дори и за реклама - пак ще съм доволен!А и то все се започва от някъде.Чудя се само ,ако тези хора минават по всички училища ,то тогава сигурно ще е пълно...И сега ако кажете "я дай моля те искам и аз да отида" съжалявам но няма как не защото неискам да ви дам информацията ,а защото те като дойдоха в клас ни записаха на лист.И казаха до петък да попитаме родителите си и тогава те ще звъннат на родителя дали ще се явим или не.Но това няма значение ,просто се радвам ,че ето има хора които биха прослушали и тийнейджърите за тези неща.О да ,аз съм на 13.Аз също много искам да играя в някой филм или нещо друго ,надявам се да имам някакъв шанс ,защото съм играл в едно представление в Младешкият Театър ,казва се "Оливър!" първо бях нещо като статист ,после ми дадоха и малко по-главна роля ,но не напълно...Напълно съм съгласен със всички вас и на мен това ми е мечтата.Ще си опитам късмета на това прослушване ,пък каквото стане...това.

24.   до авторката: ако искаш ме намери във фейсбук e-maila ми е noordinerygirl@mail.bg
аз съм малко по голяма от теб но също това ми е мечта :)

25.   и аз мсиля така.. винаги съм искала да участвам във филм.. другия месец ще навърша 13 год. и се ядосвам, защото като гледам всички са започнали горе-долу от тази възраст..

27.   ами да , но може би ние сащо трябва да направим нещо подобно като фондация да помогнем на българските деца. И нека и ние да направим такава телевизия като дисни но пък мойе да се казва teen chanel на българия например. да се развива и българия все пак . скаипа ми е stefit0o0o_98

28.   Всъщност и аз адски много искам да стана актриса... Идеята за филм е много добра. Все още и аз не знам как да го направим но.. всичко с времето си. Много харесвам Disney channel и ще се радвам да направим подобна телевизия. :) :) :) :)

29.   Още от съвсем малка искам да съм актриса. Когато си седя у дома постоянно си репетирам сценките, които видя в нета или пиша сама. Наистина искам да се занимавам с това. Не ми се иска това да остане моята детска мечта. На 13 съм, може би съм съвсем малка, но наистина го искам.
Знаете Нина Добрев, нали? Да, българка, ама къде е живяла-Канада. Ако и ние живеехме в САЩ, Канада и т. н. вече щяхме да сме на върха. Все още вярвам, че и нашата страна ще успее.
mgi_97 - скайп

30.   номер 29.. толкова си права и аз съм на 13 и бих искала, бих дала всичко от себе си за да постигна мечтата си, която е точно като тази на авторката и на всички останали БЪДЕЩИ актьори тук. И аз пиша разни сценарии не са кои знае какво или пък нещо голямо и аз точно като теб си ^^ репетирам в стаята.. Много се радвам че има и други хора с мечти като моята.. Знам че тук има страшно талантливи деца, може аз да не съм от тях но знам че ги има, и трябва все пак да направим нещо за да изгреят тези таланти, не само в БГ а из целият свят.. виждам че доста хора разменят скайпове.. така че annbela-98 съм аз.. :)

31.   Авторката: Леле, наистина сте много, радвам се за това! Още веднъж, скайпа ми е:vikent3eto ако още се интересувате... Скоро може да направим общ чат, дано ви хвана всичките налиния :))))

32.   В момента имам една идея и скоро мисля да я реализирам.Понеже рисувам с това се занимавам в свободното си време де но имам идеята да направя анимационно филмче и мисълта ми беше ако иска някой може да помогне с озвучаването. Ако някой се интересува може да ме намери в скайп : cool_girl9111

33.   аз съм момичето от коментар 29. Всъщност нямам представа как ще направим това, което искаме но продлжавам да вярвам, че ще стане. За всички тези, с множеството мечти съветвам да гледате филмът "Тайнат", документален е, но много помага. : )

34.   Защо не направите група във фейсбук и наберете последователи а след това организирайте някакво шествие или нещо такова, сигурна съм, че тогава хората ще ви чуят.

35.   34, добра идея

37.   мерси

38.   Хей , след , като направите тази група ме добавете . Фейсбукът ми е Теди Филимонова . Това не е моята най - голяма мечта , но ще те подкрепя ,защото те - преследваш с всички сили мечтата си ...

39.   Здравейте, аз много искам да съм актриса. Казват ми, че съм много артистчна (не че се хваля) но
много искам и да пея. В бълга
рия го няма този шанс, в България няма живот за младите. Лично аз много искам да отда в Америка, но съм едва на 12 и нямам този шанс, защото няма пари. От София съм и много искам да се снимам във филм. Който иска да ми пише на скайп:beti0093
Поздрави, дано всчки осъществим мечтите си!

40.   Улучи ме право в сърцето, момиче! Следвай мечтата си и се бори за нея! Аз исках да стана актриса, имах всички данни за това. Като ученичка играех с самодейни театри, бях много красива и се откроявах от моите връстници. Веднъж на едно тържество в киносалона, където под ръководството на класната представяхме народен обичай една моя съученичка си забрави текста. Аз усетих това веднага и излязох смело напред, казах и нейните реплики, бях ги запомнила наизуст. Беше невероятно! ... Всички после ми благодаряха, че спасих положението. Дори синът на заместник директора бил там и после дойде да се запознае с мен, защото съм му направила впечатление. Беше супер, но... Аз избрах друга професия, насочих се към правото. Семейството ми беше с консервативо мислене, сакън да не се целувам пред камера... Не трябваше да ги слушам, но аз бях от малък град, нямах подкрепа от никого. Сега все още съжалявам, мисля, че ако бях избала актьорската професия, щях да съм по- щастлива. Веднъж присъствах на снимки в района на площад Неделя в София. Да, сега живея там, столицата дава много възможности. Чувството беше Невероятно! Снимаше се дубъл за някакъв филм, все едно, че бях участник в него.
Желая ти да успееш! Пожелавам на всички млади, готини хора, които имат подобни мечти да се борят, защото ще успеят! Сигурна съм в това!
Ани

42.   Споко ;) аз сега с моята най-добра фр ще ходим на прослушване и може да пробием, надявам се, просто ходете на прослушвания и така

43.   Първо пораснете и тогава станете актьори. Какви млади актьори сте на по 10-11 години, та вие сте оше сополанковци и сополанки повечето.

44.   По-добре се пробвайте в музиката. Дори вашите биха моги да ви платят за една песен, клип плюс промотирането. В България по-лесно може да се пробие в музиката.

45.   Хубав начин на мислене имате, но ако искаме да направим нещо за България първо трябва да го направим извън нея. Защото тук няма кой да се намери за да спонсорира каквото и да е. Единственият шанс тук е ако на някой баща му да е милионер за да му падне на прищявките.

А колкото до Селена, Майли и т.н. - тези от Дисни за мен нищо не струват. По скоро ги знаят като гаджето на Бийбър и като разгонената пубертетка. Истинска тийн звезда за мен е Chloe Moretz. Тя е тръгнала по много по труден път от лесния Дисни ченъл и вече вместо да се прави, че пее танцува и прочие, се снима във филми на Тим Бъртън с Джони Деп. Нещо което никой от Дисни ченъл никога няма да може да постигне никога.

46.   И аз искам да пробия в киното като вас страхотен актьор мити.152 ако не с митко.152

47.   Ооо... и ние имаме шанс само дето никой от тези тук, който се оплаквате не сте си мръднали и малкото пръстче да потърсите малко. Едни момичета от моя клас (в 6 клас съм) много се интересуват от филмите наистина те много разбират от тези неща. И какво направиха за 1 СЕДМИЦА намериха си всичко което им трябва за участване в филми на пиеси (аз не разбирам какво, но постоянно след училище ходиха някъде на търсят нещо).

Сега минаха може би 2 седмици и аз и още едно момиче докато играем баскетбол по физическо момичетата се правят че играят с нас за да репетират за пиеса, в която се говори на английски и за един детски филм. Направо им се учудвам как можаха да направят всичко това за толкова малко време, но те не са тръгвали да се оплакват по сайтове колко ни е тъпа държавата ЕМИ КАТО НЕ ВИ ХАРЕСВА ЗНАЕТЕ КЪДЕ Е ЛЕТИЩЕТО ОТИВАЙТЕ В АМЕРИКА КЪДЕТО ИМАТ ШАНС, ама тогава пак ще мрънкате защото не се сещате да потърсите.

50.   Здравейте.. аз се занимавам с актьорско майсторство от 6 годишна някъде (сега съм на 15) и аз също не знам къде мога да намеря как и къде има шанс за реализация... ходила съм само на конкурси за рецитация, имам национални и международни награди, но нищо интересно няма... ако някой може д ами помогне или да ме посъветва нещо - skype: ***.. също можете да пишете да разменим мнения. п. с. : аз съм от варна, може и да се познаваме с някои от вас.. :)

Модератор: Не публикуваме лични данни, може да разменяте мнения и тук. :)

51.   здр и от мен, много се радвам че има xора, които мислят като мен аз съм на 16 и от малък това ми мечта нека заедно да сбъднем мечтите си, защто никой не го интресува за нас скайпа ми е ******

Модератор: Не публикуваме лични данни.

52.   Здравейте! Изчетох всички коментари и съм съгласна с повечето от вас. Аз съм на 14 години от Симеоновград и също споделям мечтата да стана актриса. Много бих искала да се запозная и с други като мен и да науча нещо от тях. О също искам да попитам кой ви е любимия актьор/актриса?

53.   Така аз обожавам да влизам в някакви роли дори като 2-3 клас със съученичките ми излизахне навън и играехме някакви роли бяхме си измислили такава игра излиза една от нас дред другите и започва да играе примерно се прави, че плаче, но не казва какво прави, а другите трябва да познаят, която от нас познаеше тя беше следващата! Беше много забавно.

54.   било е...

55.   Тук също имате шанс, просто искате да сте комерсиалните актьори и актриси като тези от Disney Chanel, в България си имаме НАТФИЗ, с невероятни учители, най -добрите актьори в България, те също са се снимали в Американски продукции, така че е въпрос на ТАЛАНТ, не на стоене и искане. Ходете на уроци или нещо такова и когато дойде време се запишете в НАТФИЗ, поинтересувайте се и ще видите, колко добри актьори има тук... Америка е страна на идиотите, там всичко е лесно (поне за америкаците), харесват комерсиалното, вижте какви филми правят последните години, няма и 20 филма, които могат да се нарекат стойностни и хубави.... а тук киното се възражда, бавно но славно

56.   Поради големия интерес ще направя група във Фейсбук... имам някои идеи ако искате може да ги видите
а за мен-аз се казвам Габи на 14 съм и от половин година се опитвам да намеря начин да пробия, но не става. Наистина няма пари... и така.

1-50 от 91