Споделена история от Тинейджърски

Как да обясня на мама, че не трябва да прави така?
Здравейте!
Аз съм момиче на 15 и съм 9-ти клас. Аз съм меко казано не много общителна и не мога да се сприятеля с много хора, но си имам приятели. Подиграват ми се хора от класът, че не съм била добра ученичка( в смисъл не ми вървят много езиците) и ме обиждат с прякори от сорта на малоумната и то не в училище, а винаги в автобуса за вкъщи. Та преди броени минути майка ми се прибра от родителската среща и ми каза, че е казала пред всички родители и пред госпожата по английски за подигравките им и че не е възпитано така. Разбирам тя го прави за мое добро, но там е въпросът, че родителите на съучениците ми ще им кажат и утре ще бъде нова вълна от подигравки. Много ги мразя когато започнат така или пък като се държат арогантно с учителите, но винаги мълча никога не казвам нищо, а тя направи така че утре с още по-наведена глава да съм. Не знам вече как да и обясня, че може да си говори с учителите колкото иска, но не и пред родителите, които като клюкарки ще кажат на децата си за това вместо да си замълчат.
Благодаря, че някой от вас е прочел редовете, който написах. Лека и приятна вечер. :)
От Руми

Коментари

1.   Ако искаш някаква информация да не се разпространява, най-добре не я споделяй с никого. А родителите все си мислят, че разбират, но понякога грешат и правят нещата дори по-зле. (Не ги обвинявай, те просто искат да помогнат, но не знаят как).

2.   Защо ти пука какво мисля те? Спри да го правиш, защото си пилееш времето и енегрията. Майната им и толкова :)

3.   Ами просто не трябва да ти пука честно казано.. Дори да се изяждаш от вътре не показвай емоция.

4.   Просто поговори с майка ти и и кажи какво искаш тя да не прави. Кажи и че разбираш и оценяваш какво прави тя за теб, но наборите ти(така казано) ще те подиграват още повече, и няма да могат да им повлияят родителите. А тези които те обиждат кажи им да се видят в огледалото, и разбери че ти си красива външно и вътрешно а са съжеление те са красиви само външно. :)))) Надявам се това да ти помогне :))))
Извинявам се ако някъде съм допуснала грешка.

5.   Майка ти съвсем ти съвсем учтиво го е казала. Моята един път отиде и се разкрещя на съучениците ми, като бях 6 клас.

7.   Аз също отнасях страхотни подигравки от детската градина до 7ми клас. В детската майка ми говори с учителката, която се обърна към цялата група и им каза всичко. Като резултат децата ми "позволиха" да си играя с тях, но аз трябваше да съм слугинята - да им нося играчките, столчетата и т. н. Държаха се арогантно и грубо. Та знам за какво говориш...
В началното беше същата работа - бях от притеснителните деца с малки възможности, което доведе до гавра от страна на "готините" ученици. Отивах с рев на училище.
Сега съм на 26 години и се чудя къде ми е била главата да се впечатлявам толкова от разни дебили. Помня колко ми беше гадно и как дните в училище ми се струваха безкрайни, но в момента, в който завършиш, това няма да има абсолютно никакво значение. На никого не му дреме. Моят съвет е да си учиш и да игнорираш максимално останалите.