Споделена история от Тинейджърски

7 клас и още нямам цикъл
Здравейте. Пише ви момиче на 14. Аз съм 8 клас и всички от класа ми вече имат цикъл (най-добрата ми приятелка даже има от 2 клас)!!! Единствено аз съм все още момиче, не жена. Това ме тревожи много. Моля за съвети и подкрепа, защото се страхувам много. Има ли възможност никога да не ми дойде!?!? Още по-лошото е, че в 5 клас излъгах, че ми е дошло и сега понеже не мога да върна нещата назад 2-ра година се преструвам, че имам мензис . Запомних една дата и казвам, че тогава ми е дошло за пръв път (23 декември) .. МОЛЯ ЗА СЪВЕТИ! Ще съм благодарна ако модераторите публикуват проблема ми.

Коментари

1.   Не е хубаво да се лъже. Не се безпокои все някога ще имаш месечен цикъл. Има девоики притесняват се че не им идва. Ти нямаш никакви проблеми.

4.   По всяка вероятно ще ти дойде до половин година. Ако не дойде, потърси лекар. Няма начин да не дойде никога, не се притеснявай.

5.   Това е идеално! Ще можеш да правиш безопасен секс още няколко години...

6.   Спокойно! На мен ми дойде чак към края на 8-ми клас(април ). Така че няяма нужда да се притесняваш. :)

7.   При менструацията няма нормално. Чакаш и това е. Пък и изобщо не ти и трябва това. Колкото по-късно, толкова по-добре. Ще видиш. На всеки различно му идва. Може и още да чакаш, всичко е нормално и нищо не се знае. Ако искаш да знаеш повече не би трябвало да питаш в сайт, а да се съветваш с лекар, или учебник по биология. =]

8.   За какво ти е да го имаш? Това е много ужасно нещо. Знаеш ли колко морета ще ти съсипе? Басейни? Една седмица те боли корема и не можеш да си намериш място и кървиш постоянно. Аз те съветвам да не ти пука ще ти дойде не се притеснявай просто ти си от късметлийките които нямат още. Лъжи приятелките, че имаш и се радвай на живота. Колкото по-късно ти дойде толкова по-добре

9.   И аз съм в 8 клас и нямам цикъл. От бившия ми клас всички вече имат, сега от новия също всички имат цикъл. Преди няколко дни ме попитаха дали аз имам и аз излъгах, че ми е дошъл преди 7 месеца. Познавам момичета, на които още не им е дошло, а са на моята възраст. Майка ми ми каза, че на нея и е дошло в 9 клас. На някои момичета дори на 16 им идва и после си имат и деца и всичко си е ок. Не мисля, че това е здравословен проблем или нещо подобно, просто всички се развиват с различна скорост. На някои им идва в 1-2 клас. Но за какво ти е тоя мензис, само излишен дискомфорт да ти създава? Знаеш ли колко пъти съм ставала свидетелка как в училище на някоя съученичка и потече повече от обикновено и и изцапа панталона. Тогава като и гащите и панталона ти са с кръв превръзки не те оправят. Пък не дай си Боже да се вижда кръвта. Какво ще правиш, трябва да си тръгваш от училище, за да се оправиш вкъщи. А пък ако дома ти е на 1 час от училище както при мен.. става страшно. Ще те боли коремът, или главата, или ще ти е лошо. Постоянно трябва да се съобразяваш кога ще ходиш на плаж или на море, за да не вземеш да направиш водата червена.. Абе гадна работа е мензисът, аз затова се радвам, че още нямам и ми се ще да се забави колкото се може повече. А и само 1 въпрос. Защо в заглавието си писала 7 клас, случайна грешка боже би...?

10.   Няма причина за тревоги. Нормално, най-късно на 16-годишна възраст.
М17

11.   Ей тези момичета с този цикъл, спокойно няма къде да избяга

12.   Дойде ми няколко седмици преди да започна 9 клас, успокой се малко, като дойде ще се ядосваш, че си искала.

13.   не се безпокои на мен ми доиде в 8 клас, а пък на една приятелка в 9. При всеки е различно.

14.   Здравей :) Първо, дишаааай :) Така, цикълът "идва" различно при всяка жена. При едни рано, при други късно. И двете крайности (под 9 и над 16-17г. ) са леко притеснителни, но в действителност единствено лекар може да ти каже дали има за какво да се тревожиш. Можеш да следиш за развитието си в пубертета и по други индикатори, не само по менструацията - гърди, окосмение, разширяване на ханша и пр. Ако си здрава, няма как да не ти дойде никога :) На мен също ми дойде по-късно от на приятелките ми, бях на 13 и половина някъде, а всички други бяха на 11-12. Аз също се чувствах изостанала, но майка ми тогава ми каза, че колкото по-късно ти дойде, толкова по-късно ще навлезеш в менопаузата. Не знам дали действително е вярно или просто се опита да ме поуспокои за момента, но наистина подейства. Аз си казах когато-тогава и спрях да го мисля. Съветвам те да направиш същото. Не е нужно да споделяш на приятелките си, че всъщност нямаш цикъл, но не се психирай прекалено, защото си създаваш излишен стрес. Ако случайно до 1-2 години не ти дойде, тогава, за да си спокойна, е добре да отидеш на гинеколог, който да те прегледа на видеозон, за да види дали всичко е наред, и който ще може най-добре да отговори на въпросите ти :)

16.   Първо, защо си излъгала!? !? !
Второ не се притеснявай, ами отиди на доктор в най - скоро време!!
Трето, няма как никога да не ти дойде, все някога ще ти дойде, може да се наложи стимулация например!
ОТИДИ НА ДОКТОР!!!

17.   абе споко може да ти дойде и на 16-17 ;)

18.   при всеки е абсолютно индивидуално, не се притеснявай, на мен ми дойде към средата на 8-ми клас, напълно разбирам положението ти, но няма за какво да се тревожиш

20.   Здравей, искам да ти кажа въобще да не се притесняваш. Аз бях като теб, дойде ми към средата на 9клас и аз бях единственото момиче. Не си занимавай ума с такива неща, ще си ти дойде

21.   Номер 4, казваш и да не се притеснява и в същото време да отиде на лекар, ако не и дойде до половин година. Последно? :Д

22.   Спокойно :) Това не е нищо страно. На всяко момиче му идва по различно време и това не означава, че си болна, че ти има нещо или, че никога няма да ти дойде. Не бързай с това, не е нито нещо очарователно нито нещо приятно. Всеки месец по 1 седмица да те боли стомаха и да не може да стане от леглото(това не е при всички) и да трябва да се съобразява с това какво да обличаш.

23.   21, аз съм на следния принцип - "Винаги е полезно да се ходи на лекар". Дали има или няма повод за притеснение, това той ще го каже. Исках да кажа, че няма повод за притеснение, но няма да е лошо все пак да се консултира, за да се увери сама. Така като чете коментари, няма да и стане по-добре.

24.   На мен ми дойде на 42.След като родих второто си дете.

25.   Виж на мен ми дойде края на 8клас и какъв е смисъла да лъжеш? То чувството е ужасно.. не можеш да ходиш на басейни когато си поискаш, трябва да се съобразяваш.. кофти е. Радвай се все още, че го нямаш ;)

26.   Аз също бях просто полудяла от страх, че никога няма да ми дойде. :D Спокойно. На мен ми дойде няколко месеца, след като станах 7 клас. И другото, което ще ти кажа е, че трябва да се радваш, че ти ще ти дойде по-късно. Както казах преди да ми дойде мислех, че никога това няма да стане и се плашех, и сега, след като вече имам от около 3 години, ти казвам, че тая работа с цикъла е гадна и когато си във, е много некомфортно. Затова се радвай, че ще си поживееш без неудобство още мъничко. :D Няма място за притеснения!

30.   Знам че вече са минали 5 години но ако имаш супер. Но има момичета които нямат цикъл и никога немогат да имат деца но ти може да си била в закъсненйе

31.   А здравейте понеже на мен майка ми ми каза че съм 1 година назад а съм 9 клас вече и нямам цикъл това проблем ли е и също цигари влияят ли върху това благодаря предварително

32.   Към номер 31:
На колко си? Ако на 16 все още не ти е дошло, ще е добре да се консултираш с лекар. Може би просто ти трябва малко повече време, случва се. За цигарите не знам, потърси информация допълнително, но предполагам, че вредят на развитието.

34.   Явно не мастурбираш достатъчно. Ще ти закъснее.

35.   Като ученичка, в 5-6 клас повечето ми приятелки имаха цикъл и аз се притеснявах, че нямам. Е дойде ми в 7ми мисля, но на някой може и в 10. Организма е различен при всички