Споделена история от Тинейджърски

Чувствата и любовта
Здравейте. От скоро се познавам с едно момиче. С всяка минута ставаме по-близки - излизаме, когато имаме възможност, по скайп си споделяме всичко - проблеми, новости и др. работи. Чувствата ми се увеличават с всеки момент. Скоро имам рожден ден и тя реши да ми купи подарък, макар че не исках. С този жест чуствата се увеличиха двойно. Влюбен съм лудо в нея, но нямам опит с любовта. Бих искал да съм с нея, но не мога да и се обясня в любов, тъй като ще е първата ми любов. На 16 съм. Бих искал да ме посъветвате как да и кажа за моите чувства и да и предложа да сме задно. ;]] всеки коментар е полезен за мен. Благодарности на помогналите!

Коментари

1.   "Бих искал да съм с нея, но не мога да и се обясня в любов, тъй като ще е първата ми любов" - и какво, ако не й се обясниш, следващата ти любов ли ще е първата!?
Наивно, младежо, много наивно - обяснявай се, докато не си изпуснал влака, че той не чака... Какво сложно и страшно има в това?
Практикувай - едва ли първата ти любов ще е единствената или последната. Практикувай - опитвай, греши и се учи!

2.   Ами моят съвет е следният:
Щом излизате постоянно заедно и насаме ще имаш възможност да я питаш дали те харесва само като приятели и така ще разбреш дали те харесва като нещо повече :)

3.   Ами когато излезете се опитвай да и объщаш повече внимание .. флиртувай с нея и така може да забележе нещо.. може така да разбере, че имаш някакви чувства към нея :)

4.   Аз пък съм на друго мнение, като представителка на нежния пол.
Според мен ще е много по-добре без заобикалки като " ами като приятел харесваш ли ме" или "харесвам те" и при отрицателен отговор да кажеш " ама аз се базиках".
Виждате се често викаш, еми купи едно цветенце- семпло .
Може би червена розичка с панделка.
Подари й я и кажи, че за останалите това е просто цвете а за теб израз на любов,красота и щастие!
Че за другите това е едно от хиляди цветя, но за теб е единствено, както е единствена тя!
Кажи и колко я обичаш и че искаш да е с теб.
Добави също, че отговорът не би те притеснил, дори да е отрицателен, защото все пак имаш такава добра приятелка до себе си!
Ако и тя те харесва ще я трогнеш до уши.
Бъди естествен, мил и романтичен.
Моята мечта за идеално предложение в тия години.
Зарадвай едно девойче, направи светът за двама Ви по красив : ))
Със здраве !

(И)

5.   Съветът на номер 4 е направо страхотен. Аз понеже нямам много опит в тези неща, горещо ти препоръчвам същото! :)
P.S. Бъди естествен! ;)

6.   Разбери какво харесва. Подарявай и цветя, бонбони, писанца и може да се получи! Аз съм момиче и тези неща ми харесват, но има хора на които не им харесва затова разбери кво харесва!