Споделена история от Тинейджърски

Приятелки...
Знам че това ще е поредната банална тийн история, но просто имам нужда да си излея някъде душата.

Става въпроса за двете ми най-добри приятелки, или поне за момичетата които мислех за такива.

И трите сме осми клас, с една сме приятелки от шести, а с другата от тази година. Напоследък всяка от нас си има своите проблеми. По-принцип аз винаги съм била налиния за тях. 24/7... Винаги съм ги излушвала и подрепяла независимо какво ми беше на мен. Зарязвах всичко заради тях и гледах да не ги занимавам с моите проблеми, за да не ги натоварвам допълнително, буквално станах като психолог... Но напоследък всичко това започва да ми идва малко в повече, просто ми се иска понякога да ме попитат как съм и т.н. Да усещам че на някой му пука за мен и се интересува... Просто се чувствам сама, няма на кой да се опра...

Иии... В последните една две седмици просто се престувам на напукист. Сякаш не ми пука, но всъщност не е така. И в момента в който започнах, започнаха и обвиненията как съм ги наранявала, колко ги боляло и как не съм ги обичала...

Не издържам повече... На моменти ми се иска да направя някоя огромна глупост след която няма връщане...
Просто ти изливам душата, но ако някой иска да дразне едно мнение ще съм много щастлива.

Извинявам се ако има правописни грешки, но ръцете ми треперят.

Коментари

1.   Приятелките ти са егоистки .. Като започнат да говорят само за себе си и за най - малките си проблеми, ти кажи това или нещо подобно : Спрете .. ! Писна ми вече, не разбирате ли ? Какви сте приятелки ? Направо отидете на психолог?!? Вас не ви ли е интересува как се чувствам аз ? Защо аз трябва да ви изслушвам постоянно, а аз да не изразявам моите чувста ? Това приятелки ли са ? НЕ.. Щом искате някого да ви случа, говорете с някого друг или психолог, но аз съм обикновен тийнейджър, който си има и собствени проблеми.. Не разбирате ли ? Не, разбира се, защото мислите само за себе си .. Чуждата болка не ви интересува .. Съжалявам, че го казвам, но вие не сте никакви приятелки .. ! Не мога повече, това си е моят живот и не ме е грижа за другиго и не съм длъжна да страдам с другите, щом те не страдат с мен .. Вие никога не сте ме питали как се чувствам, не издържам .. Достатъчно ! Махам се от тук .. - Аз бих направила нещо подобно, но ти, момиче не си свикнала да казваш каквото мислиш, страх те е да не захубиш близките си, заради нея, истината е горчива, но животът е така .. Преструвките и лъжите са нелепи! Трябва да си смела, ако искаш да си щастлива ! До някъде и грешката е в теб, защото не подхващаш темата за теб, а мълчиш и слушаш .. Не се прави така .. Разбираш ли ? Научи се да изразяваш истинското си мнение :)
0t Teen Wikki =]]

2.   И аз мисля като номер 1 .. Защо не ги питаш вие не се ли интересувате аз как се чувствам.. или когато те започнат да ти разправят нещо излушай ги дай им някакъв съвет и започни след това да разказваш и ти.. предполагам, че ти винаги си мълчиш и не споделяш с тях твоите проблеми...

3.   От това, което си написала разбирам, че ти си една истинска приятелка... Самият факт, че винаги изслушваш приятелките си, независимо какво чувстваш самата ти, е похвален. Но струва ли си да те е грижа за хора, които на практика не се интересуват от теб? Или поне не достатъчно? Според мен не трябва да се жертваш по този начин, просто не си заслужава. Имаш нужда от човек, който да те изслуша. Потърси и ще намериш! :) Дори мога да ти предложа самата себе си... :) Ако желаеш, можеш да ми пишеш на midnight_discover@abv.bg :) Ако не - успех! Стискам палци!

4.   И аз имах същия проблем.Приятелка , която непрекъснато говореше само за себе си и за своите проблеми.Когато аз тръгнех да разказвам нещо , я виждах как се изнервя и едвам изчаква да свърша , за да започне пак да говори само тя.И то не само , че говореше ами вечно се оплакваше за какво ли не , а в действителност нямаше кой знае какви проблеми.Опитах да приказвам с нея да и кажа и аз как се чувствам , но такива хора ги интересува само на кой да си излеят душата , за да им олекне на тях самите , а другите да се оправят както могат.И аз не исках да си прекъсвам , така дълго приятелство , но в крайна сметка го направих, казах и какво мисля за всичко, тя естествено се обиди.Но аз не съжалявам , защото се чувствам много по-добре без човек , който вечно да ме товари с проблемите си.Просто прецених , че не си заслужава да си с човек , който те кара да се чувстваш повече зле , отколкото добре , като не те зачита и го показва непрекъснато с поведението си.Така , че ти трябва да си прецениш най-добре какво да правиш с тези твои приятелки.

5.   Защо не им го кажеш, вместо да си изливаш душата тук? Излей си я пред тях, признай си, бъди искрена.

6.   Номер 1 значи по твоята логика помагаш на този, който прави същото за теб така ли? аз имам много приятели бих направила всичко приемливо за мене стига после да им помогна.. въпреки че те никога да не ми върнат жеста .. просто съм добър човек
ако така говориш на приятелите си значи никога няма да имаш такива .. моят съвет е ако обичаш приятелките си да им го кажеш деликатно .. както каза номер 2 изслушай ги после пробвай да им кажеш своите дерзания .. ако те прекъснат просто напусни .. те сами трябва да осъзнаят грешката си .. а може и да е в теб може да не си от приказливите