Споделена история от Тинейджърски

Глупава, предубедена, съмняваща се
Не знам откъде да почна.
Зле съм. Последната ми връзка я приключих аз преди 10 месеца. По-малко от месец след това бях отхвърлена от друг - неуспешен флирт, много разочарование и главоболеие. Поревах си един ден, а след 3 седмици видях страхотно момче, което е от моя блок. Бях се превърнала в друг човек - единствените ми социални контакти бяха тези от класа ми, и то, разбира се, не твърде близки приятели. Казах си, че може би това ще е момчето, с което, ако се получи, мога да бъда такава, каквато съм всъщност. Но дотогава бях развила един твърде неприятен навик (след отхвърлянето), който съсипа външността ми. Както и да е, казах си, че ще го преодолея. Отлагах. Мина първият месец и открих, че имаме обща позната. Отлагах още 2 месеца. Тя ми каза, че може да ме запознае. И така досега; аз си го виждам най-редовно и все пак не говоря с него. А странното е, че други момчета не ми харесват. Не мога да си намеря и нормална приятелска компания. Или аз съм твърде предубедена, или не е много подходящо да се събирам с по-развалени хора. Искам промяна... Искам отново да общувам с хората. Не мога само с класа си - те си имат своите най-добри приятели, а аз нямам човек, с когото да прекарвам повече време и по по-забавен начин. Записах се на спорт (тренирам от година и половина), обаче просто усещам, че тези хора не са за мен. Само единият спорт ни е общият интерес, но те изобщо не се интересуват от наука и литература например.
Как ме разби отхвърлянето преди малко по-малко от година! Страх ме е да погледна момчето, което харесвам сега, дори в очите, защото ме е страх, че ще бъда отхвърлена отново. Не искам да се чувствам грозна, нежелана и по-низша от другите. А евентуалното отхвърляне от единствения човек, заради когото забравих момчето и неуспешния флирт (същия, с когото не се получи) би ме довършило.

На 16 съм.

Коментари

1.   Хахахах, стига де! И аз по същия начин, след неуспешна връзка се влюбих в съседа си по същия начин ме е истрах да не съм отхвърлена .....
Да не се познаваме от някаде? Не знам какъв съвет да ти дам, само ще ти кажа не-изпускай тоя шанс, защото аз съм като тебе и ако това момче ми предложи среща, няма да откажа, въпреки страха си.

2.   Ами всичко става с интернет аз така правя търсе хора по скайп или по сайтове от моя град и си пишем по едно време си казваме - хайде да се срещнем някой път наживо и така съм се запознавала с много хора ... Имам много приятели, но с тях излизаме понякога не винаги .. Един ден с едни, друг ден с други - така се прави .. А ти можеш ако искаш да си намериш групичка, с която по - често да се виждате .. Проблемът ти е, че не полагаш усилия за запознанство и мисля, ще си леко срамежлива (мое мнение) защото по едно време и аз така бях .. Отхвърляна съм била, но никога не съм се отчайвала.. Плакала съм за 5 минутки и си се успокоявам като слушам музика (извинявай отклоних се от темата) Момиче, животът продължава .. ! Той си е твой и ако някой отново те отхвърли се пак си опитала, а не цял живот да те е страх .. Попитай приятелка за скайпа му и си определете да се видите
Успех, мацка ! Wikki :P

3.   Номер 1 - остави скайп или нещо такова, ако искаш. (:
Значи... аз имам скайпа му. Колкото и смешно да ви звучи, от 2 месеца му го знам и просто НЕ МОГА да го добавя. Свикнала съм нещата да стават наживо, с погледи и т.н. Другият вариант е да го засека в някоя дискотека или клуб... Единствено това. Не мога да го добавя, страх ме е, че ще изглеждам твърде отчаяна, правейки такава първа крачка. Кофти работа. :(

Авторката

4.   от номер 1 скайпа ми е hristina.hristova144