Споделена история от Тинейджърски

Повече не искам да стъпя в училище!!!
Историята ми стана много дълга, но просто имах нужда да си излея някъде чувствата, защото нямам приятели, които да ме изслушат. Моля ви, дочетете я до край. Дано ми олекне като написах всичко тук.

Ужасно ми е тъжно. Как никога не случих на хубав клас с добри деца. От първи до 7 клас бях в основно училище. Имаше две момичета, ужасно грозни и злобни. Постоянно обикаляха двете и избиваха комплекси у останалите ученици, които не им бяха приятни. Аз бях една от най-честите им мишени за подигравки. Няма да изреждам всички обиди, които са ми казвали, защото историята ще стане безкрайна. Аз не пушех като тях, не пиех алкохол, не си снимах циците дето ги нямам и не ги качвах във фейсбук. Просто не умеех като тях да се лигавя и да им правя весело. С годините се убедих, че това да си "готин и феймъс" или иначе казано пропаднало дете е просто в кръвта. Ти не можеш да се правиш на интересен на сила.. Няма да се обяснявам как точно стигнах до този извод. Старая се да спестявам най-малките подробности, защото историята ми ще стане прекалено дълга и никой няма да я дочете докрай. Не веднъж са ми подхвърляли неща от сорта на "виж се колко си задръстена маа, имаш 8 лайка на снимката, леле аз и да моля хората да НЕ ми я лайкват пак ще събера повече, хахаха". По някакъв начин тези момичета влияеха на останалата част от класа и в един момент, в периода 6-7 клас аз останах съвсем сама. Бях супер лесна мишена за подигравки и за каквото и да било физическо и психическо насилие, защото мен нямаше кой да ме защити. А те си се защитаваха по между си. Просто някак тези двете вещици по някакъв начин командваха останалите деца, без те дори да се усещат, че ги командват. Изобщо не знам как го правят. Не знаете колко съм ревала и дори на моменти ми е идвало да ида да се метна отнякъде, но съм се сдържала. Казвах на майка ми, тя отиде да разговаря с класната. Никаква промяна. Тогава майка отиде при директорката. Събраха ни да ни пускат презентация как не трябвало да се прилага каквото и да било насилие в училище. И какво се промени? Всичко си остана същото с тази разлика, че децата разбраха, че майка ми е ходила в училище и започнаха да ме наричат мамино детенце. Стана още по-зле. Едва изтраях да се махна от тези хора. В новия клас не познавах никой. В първите дни още не знаех, кой какъв е, защото още не се бяха проявили. Вече се поопознаха и започнаха да показват характер. Едно момиче веднага ми се наби в очите. Това момиче започна да върти всички на малкият си пръст. Започна да прави същите номера, като онези двете от които едва доживях да се махна. Но тази е двойно по лоша. Нали е сама, а онези бяха две. И затова тази е злобна за двама. Тя също е ужасно грозна и комплексирана, единствената разлика е, че тя няма тяло за показване във фейсбук. Тялото и е като на кит, а лицето като на хипопотам. Поне вече в едно отношение съм повече от нея. "Скъпоценните" лайкове. И това момиче по същия начин ги командва без те дори да го осъзнават. Как го правят това, не разбирам. Аз ако се опитам да наредя на някой какво да прави сигурно ще получа ритник в корема. Този хипопотам започна да дели класа на групи. Аз отново останах сама. Очевидно не съм и приятна на госпожица хипопотамка и за това тя прави всичко възможно аз да съм сама и да ми е гадно. В началото се стараех да се държа мило с всички и с 3 момичета се сприятелихме. Но само след месец хипо направи така, че ги придърпа към себе си и ги отдалечи от мен. Тези момичета престанаха да говорят с мен. Кой знае, може и да ги лъже разни неща. Може да им казва, че съм им говорила зад гърба например. Сигурно ги лъже като за световно. Веднага стана любимка на учителите. Двете вещици от предишното училище също бяха любимките на учителките. Направо ги боготворяха. Те получаваха по-високи оценки от заслуженото, а мен пък ме ощетяваха с оценките. Миналата седмица по математика ми писаха двойка, защото не знаех как да си напиша домашното и отидох с ненаписани задачи. Хипо също беше без задачи, но госпожата се направи, че не е видяла! Представяте ли си? ! И излиза, че и двете бяхме без домашно, но аз получих двойка, а тя не. Вече почти всеки ден повтарям на майка ми, че не искам на училище. На нея пък и прекипя и ми се разкрещя да спирам училище, ако толкова не ми се ходи и да си седя без завършено основно дори. Защото основно се води след 8 клас, а аз не съм го завършила. Та тогава и в Брокса нямало да ме вземат. Тя си мисли, че ме мързи да уча. Тя просто не може да разбере на какво съм подложена там. По нейно време това нещо не го е имало. Тя си няма и понятие какво се случва в училище и колкото и да и обяснявам, тя си мисли, че преувеличавам. Просто вече не знам какво да правя и как ще изкарам още 5 години. Като си помисля и ми призлява...

момиче в 8 клас-на 14

Коментари

1.   Човешката злоба няма край.. :) :) :)
Мога да предположа, че ти е много трудно, но ако наистина не ги търпиш не се оставяй и отвърни на обидата!
Наблягай на уроците, нека всичко ти е изрядно! Ходи на консултации, питай учителките, родители, близки, роднини за помощ, все някой ще ти помогне! Занимавай се със спорт, прави упражнения, храни се здравословно, прави си личната хигиена, слагай си хубав парфюм, ако искаш и спирала. Така ще й го върнеш, ще я караш да се чувства зле като изкарваш по-високи оценки и изглеждаш много по-добре от нея! :)
Тя може би ще се опита да те накара да се чувстваш зле и да те обиди и те нарече зубърка, подмазвачка и т. н. -все неща свързани с това, че ти имаш много по-добър успех от нея! Отвърни й с нещо остроумно и не влагай много емоции в думите й.
Гледала ли си американски тийн филми свързани главно с популярност? Тези които са популярни извън гимназията са обикновени продавачи в супермаркети, а така наречените зубрачи изкарват диплома и изкарват големи суми пари! :)

2.   И аз бях така-направо ужас-и в основното, и в гимназията, и в университета. Нашите не даваха и дума за напускане. Съветвам те да заснимаш всичко, което се случва, и да го показваш на вашите. Или се обърни към районния. В най-добрия случай:извикай някой да ги сплаши, друго не мога да се сетя. Например приятел.

3.   Значи:
Навсякъде ги има такива деца, които са малтретирани и без приятели, защото не са достатъчно забавни. Повярвай ми някой ден ще ти се случи да си щастлива, просто може да не е много скоро. Също така е много важно да осъзнаеш, че училището не е някаква секта, там по принцип е "всеки за себе си". Така че, факта, че нямаш много приятели от твоя клас не е много фатално. Нищо, че половината си ден го прекарваш там. Просто се успокой, chill out, ти си по-добра от тях. Старай се да се вземеш в ръце от начало. Да решиш какво искаш да правиш. Да учиш за това. Да не пропускаш никоя възможност за развитие, дадена ти от живота. Просто остави нещата да си текат, и както се случи. Сега може да си зле, но кой знае. Някой ден може да си много по-добре. Училището е нищо.

4.   Слънчице, и мен ме тормозеха 5 години. Просто говори с вашите-плачи, викай, мятай се ако трябва-но ги убеди! В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ БИВА ДА СТОИШ ПОВЕЧЕ ТАМ!!! Можете дори да осъдите училището за тормоз и бездействие!

5.   Знам как се чувстваш, напълно те разбирам. Не обръщай внимание на хипопотамката, тя ще си остане сама, грозна и комплексирана. Ти мисли за себе си, най-важното сега е да учиш, защото образованието е пътят към щастието! Пет години ще минат като сън. Кога бях осми, сега съм в единайсти клас. И аз съм сам в класа, нямам приятели в училище, но свикнах и не съм самотен. Успех и най-важното - бъди оптимистка! :)

6.   Спри да ходиш. Това е най-ефикасното средство! Ако вашите възроптаят, им дай следното условие:или аз, или училището. Или поне да те преместят в друго училище.

7.   Ами.. да, гадно е. Имай в предвид, обаче, че хората не правят зло, защото са зли. Те го правят, защото така е по-лесно, отпускащо, защото страдат, защото се влияят. А човек, който страда, започва да се чувства по-добре като кара и другите да страдат. Това е масата. Никой от тях няма да те разбере и подкрепи. А това за случая с двойките... нормално. В училище това се приема за напълно нормално. Важното е да си силна психически, да не се пречупваш, влияеш, да не се оставяш. Разбирам, че постът ти е изпълнен с доста обидни имена по нечий адрес... Не осъждам. Може би, защото си го написала в пристъп на ярост. Важното е, когато ти премине ядът, да премине и натрупаното озлобление/то е нормално в такава ситуация да си озлоблен/. Обиждайки така, ти показваш че те интересуват тези неща. А те не трябва да те интересуват. Или поне се опитай да се престориш, че не те интересува. Най-добре е да си сложиш "едни очила"-недей да виждаш какво се случва около теб. Все още си в училище и не е фатално да игнорираш събитията. Ще видиш, че когато ти се случва нещо лошо, ако не търсиш вина, не обвиняваш/освен ако обвиняваш, за да се защитиш от нещо/, ако прощаваш, ако останеш незасегната от злоба, завист, желание за отмъщение.... ще се чувстваш добре. Това го осъзнах още девети-десети клас. В един момент те самите ще спрат да те тормозят, защото ще намерят нова жертва или ще им писне. И тогава ще са гузни. Просто оставяш събитията, свързани с теб самата, да се случват без ти да си активен участник. Освен това има разлика от лигавене и от весело. Да пушиш не те прави нито по-добър, нито по-лош. Това е зависимост. Права си.. не можеш да се правиш на интересен на сила.. Но ти под "интересен" разбираш държанието на съучениците си. А да си интересен означава да можеш да общуваш добре, да имаш чувство за хумор, да имаш чар, да умееш да се справиш във всякакви ситуации. Това да повикаш майка си не те прави мамино детенце. Това се нарича сплотено семейство и е много ценно. Когато заживеете самостоятелно от родителите си, вие зайците, ще разберете че това да искаш помощ от семейството, не те прави "детенце". На мен майка ми винаги ми е била най-добрата приятелка. Казваш, че съученичката ти командори? Ако не тя, друга ще е. Хората имат нужда да бъдат командвани и доброволно се оставят. Колкото и гадна да е тази кито-хипопотам, не я наричай така! Кажи -тя е глупачка, тъпанарка... всичко по-безобидно. Но недей да обиждаш хората чрез техните физически и душевни черти. Много е гадно. Ти самата знаеш това. Вярно е донякъде, че злобните хора са грозни. Но недей, не ги обиждай. Освен това каквото и да ти идва на ум за дадено момиче, никога не й казвай, че е грозно. Не е прието. Аз под грозен човек, разбирам човек, който целият е в злоба, завист, омраза и т. н. Колкото до твоя проблем-не мога да те посъветвам, тъй като и аз съм била на твое място и не съм могла да се справя добре. Мисля, че игнорът е най-доброто решение. За да не се сринеш. Надявам се съм била полезна.

8.   Ще стъпиш не ами оттатък ще минеш!
ЖИВОТЪТ Е УЧИЛИЩЕ!!!
Няма къде да избягаш...
Ако не искаш да учиш по нормалния, пак ще учиш, но по трудния и болезнения начин.

9.   Ами смени училището бе.

10.   До номер 1 : О боже.. истинския живот няма нищо общо с училището!

11.   Училището ще свърши бързо ще видиш. Все пак гледай да се концентрираш върху уроците си! Аз тогава имах почти същия проблем и оставих тези неща да ме разконцентрират.. Не трябва да ти пука! По-добре сама от колкото в лошо компания! Знам, че е много трудно да останеш силен, но просто трябва да го направиш.

12.   Здравейте.
С интерес прочетох историята Ви, защото аз самата съм в подобно положение.
Тъй, като съм едва на тринадесет години, не възнамерявам да Ви давам, , акъл''. Както споменах, ситуациите ни са сходни, с малката разлика, че аз гледам да се дистанцирам от такива хора. Не се набивам на очи, за това не ме подлагат на тормоз. Аз наистина не разбирам съучениците си, особено момичетата. За мен е изключително грозно една млада дама да пуши, да пие, да се снима гола за фейсбук. Ала, разбира се, всеки има различен начин на мислене (или в техния случай - на немислене), колкото и да не ни харесва.
Успех Ви желая. Извинявам се за грубия език. Както споменах, не възнамерявам да Ви давам акъл, защото съм с година по - малка и просто не мисля, че това е редно, но това прави коментара ми ненужен, за което също се извинявам.
Най - вероятно имам правописни и пунктуационни грешки в изобилие. Съжалявам, от телефон съм.
Приятна вечер, дано намерите решение на проблема, който Ви мъчи.

13.   мило момиче разказваш историята която ми се случи на мен в близките няколко години, много добре те разбирам какво ти е. Историята ти е 1 към 1 с моята, само където от страх от две тъкива идиотки спрях да ходя на училище и това ми създаде проблеми, но в крайна завърших на скоро. Моя съвет е да не се уставяш толкова, защотото сама стигнах до извода, че колкото си мълчиш, толкова повече ти се качват на главата! И сега като ги срещна някаде са ми много смешни! Случвало ми се е като си тръгваме след учебните часове да ме причакват да ме бият.

14.   Много кофти положение! Съветът ми е да не се предаваш и да бъдеш себе си, макар че не си споменала, че си склонна към промяна. Запиши се на нещо, може би някакъв клуб или спорт, където да намериш приятели. Или се приобщи към групата от класа, която ти допада. Все ще те приемат някак си. И най-важното - не обръщай внимание на хипо. Ако изпитва удоволствие от това, което прави, ще и писне като осъзнае, че не реагираш така както то иска. Надявам се да се оправиш и да разрешиш проблема си!
от момче на 14г

15.   Не прочетох цялата история, но искам да "срежа" коментар 8

"Ще стъпиш не ами оттатък ще минеш!
ЖИВОТЪТ Е УЧИЛИЩЕ!!!
Няма къде да избягаш...
Ако не искаш да учиш по нормалния, пак ще учиш, но по трудния и болезнения начин. "

Глупости! Училището е място, където се учиш на някакви основни неща, които учиш само, защото са ЗАДЪЛЖЕНИЕ, а след има-няма 4 дена си забравил всичко...
Живота не е училище, а достатъчно мозък в главата, приятелю!

Авторке, не прочетох всичко, но ако в действителност не искаш да учиш само, заради тези "пикли" по-добре се премести в друго училище, където ще си по-оценявана.
Аз също съм виждал много, много даскали, които пускат некадърниците в по-горен глас (пък те милите се жалват пред учителите, че щели да слушат... хах)
Това, че си казала на майка ти не дава право на никой да те обижда по никакъв начин, ти също не го приемай навътре, щото това са повечето "умници" в скъпото училище.
Айде със здраве и лек ден :)
Момче 15г

16.   Съчувствам ти, не мога да кажа, че знам какво ти е, тъй като мен не са ме закачали, но много добре знам за какви хора иде реч. В по-предното ми училище беше пълно с такива КОКОШКИ. Не знам какво да ти кажа, то във всяко училище ги има, да не кажа и във всеки клас. Опитай се да ги игнорираш и не е задължително да имаш приятелки само от твоята паралелка потърси в другите. Предполагам, че сега 8-мите класове сте на един етаж. Иди и се запознай обзалагам се, че не си единствената в същото положение.

Успех Ж 14

17.   Не си случила на съученици, защото просто няма такива, 80% от тинейджърите са феноменални боклуци, а пък аз си мислех че преди години ние бяхме зле.... честно казано има спасение ако си 7ми клас и то да влезеш наистина силна паралелка, където се учи много и съответно нещата са по-спокойни, но там пък има друга крайност че тея деца като отидат в живота стават социопати и не знаят как да се оправят с живота. Честно казано след някоя година ще ми дойде времето да ставам баща и просто не знам какво ще става ако имам някоя малка фръцла, която седи по социалните мрежи облича се като секретарка като всяка втора фуста по улиците, и да жените определят модата, каквито са жените такива са сме и ние. Да, и от нас зависи да ги възпитаме, но основоното възпитание се гради на улицата и в интернет, просто защото голяма част прекарват там. А какъв психолог трябва да си че да манипулираш така едно загубено лапе, че да го възпиташ достатъчно добре, за да бъде нормален човек?

18.   Говориш, колко са били нечестни и злобни. Ти май си събрала повече злоба-нищо лично. Аз съм може би единствената, която ще ти го каже, всички тука ще те съжаляват. Трябва да бъдеш силна! Покажи и ти характер и стига си гледала живота на хората, гледай своя!

19.   има самостоятелна форма на обучение, седиш си в къщи учиш и ходиш на изпити

20.   Виж, мила! Прекрасно те разбирам, защото и аз съм минала през същото. Още от 5 клас станах мишена на разни лигли, а после в гимназията беше дори още по-зле! Обаче, аз имах цел-не само да завърша, но и да завърша с отличен успех за да ме приемат в добър университет и да уча това, което искам. Е, не оставих нищо и никой да ме отклони от целта! Плачех всеки ден след училище, нервите ми бяха съсипани до степен, че по едно време даже ми предписаха успокоителни, обаче ден след ден, аз бях там и то с научени уроци и написани домашни. И да видиш как към края на гимназията от мишена се превърнах в нещо като любимка на класа! Защото винаги подсказвах и винаги помагах на контролните. Така, че не се тревожи, най-трудно е първите години, после съучениците ти бавно ще пораснат и ще им дойде акъла в главите и ще видят, че само в лайкове във Фейса не става. Ама сега сте още малки и си мислите, че това е най-важното. Обаче има време. Така, че знам, че ти е адски трудно, но не се предавай! Да спреш да ходиш на училище, означава да признаеш на тази г-ца Хипо, че те е победила! Да не говорим, че майка ти е права, без завършена гимназия (поне! ) направо си за никъде! Или искаш тази Хипопотамка да ти съсипе и бъдещето? Защото тя ще си завърши училище и ще си намери работа, ама ти ако не завършиш какво? Цял живот безработна и чакаща за помощи? И то заради някаква си, която се заяждала с теб преди 20-30 години! Много умно! Е, това ли искаш? Така, че положи малко усилия и не и се давай! Знам, трудно е, но си струва! Повярвай ми! Напротив, покажи и, че си на много по-високо ниво от нея и няма да паднеш до там, че да и се връзваш на простотиите. Като спреш да и реагираш и тя ще спре да те тормози, просто защото няма да си и интересна! Виж, като реагираш само още повече я амбицираш да те тормози и да включва и другите в гаврата. За това просто не и доставяй това удоволствие да види, че страдаш! Ако искаш у вас, реви, блъскай, крещи... обаче пред нея и останалите бъди като стена! Нека повярват, че не ти пука! Само това е начинът да ги спреш иначе ще те тормозят още много дълго време. Изпитано е, повярвай ми! Както ти казах години наред съм живяла в същия ад. Щом аз успях да се измъкна и ти ще успееш! Само вярвай!
Успех! И да не си помисляш да бягаш от училище! Напротив, бъди там всеки час на пук на тая!

21.   Слушай сега ще ти кажа нещо супер полезното не им обръщай внимание това са боклуци след време ще осъзнаеш че като завършите който е бил готин в даскало и прочие до там ще се хване да хвърля бали като последния селянин за да има 5 лева да си купи 1 кутия цигари. Ясни са ми тези газарчета и командири по класовете но това е до време после ставт боклуци не се тревожи ;) и аз съм минал през същото :)

22.   към номер 8 Защо се държиш толкова грубо с момичето? Успя ли да изчетеш болката и страданията и? И като ги прочете разбра ли ги? Явно не коментара ти сам показва колко си разбрал/а момичето.

Авторке аз също съм сама без приятели, но по-друга причина
и също търпях обиди от по-грозни хора от мен.
И повярвай ми напълно те разбирам ако можеше да се запознаем да си поговорим... Всичко това го разбирам и е голяма болка това ;/ Дано занапред нещата да се оправят ако искаш смени училището може пък... да извадиш късмет кой знае? Опитай и умната! :)

25.   Авторке, почти всички са ти дали прекрасни съвети, послушай ги. Аз пиша с малко песимизъм, за да опровергая едно мнение. Ще ме извиниш...става дума за това, че много хора вярват, че несериозните и безделниците в училище рано или късно си намират майстора и пропадат. Убедих се, не е вярно! Те винаги, ама винаги успяват да се уредят някак. В основното учителите ми повтаряха, че в гимназията ще си проличи всичко и интелигентните хора ще бъдат сред себеподобни. Нищо такова. Цели 5 години съм влачела този и онзи. Когато отказвах да подсказвам, те ставаха от място, идваха до мен и преписваха. Учителите сякаш бяха в режим " инкогнито". Уж на матурите щяло да си проличи...да бе, тези пред мен постоянно се обръщаха и ако не ги бях издала, правдата пак изчезваше. Сега съм в университет. Пак тая. Такива хора цял живот с хитрост карат. Разказах ти това, за да не се заблуждаваш. Не чакай те да се провалят, а просто бъди с крачка пред тях. Прави каквото се иска от теб и дай Боже, някой ден други да правят каквото ти поискаш от тях! Успех :*

26.   Визията няма значение. Може ако ще да прилича на маймуна в лице и по окосмяване. Ти се дръж на положение и не давай да те мачкат. Ти си ти и никой не може да те малтретира психически и физически, ако не му го позволиш ти. Виж аз съм на 19 години и съм минала през много неща. Явно съм имала късмет, защото класовете мии бяха добре, ама и в моя клас трябваше да се оцелява. Или те гледат с уважение или си жертва. Научи се да си устата, ходи на бойни изкуства и се научи да се отбраняваш, а и биеш. Стресни я след училище без никой да разбере и види и започни от начало всичко в класа. Вземеш ли и страът веднъж тя става мишена. Ама си тръж на думата и гледай никой да не те вижда. Може би не е много добре да давам такива съвети на някой като теб, ама животът ти вече е започнал и то сериозно. Ако ти се държиш като жертва и те ще се държат с теб така.

29.   Обикновено чувствителните го изяждат на тая етап от живота, а те са по красивите хора, и мъже и жени, не е задължително да е така, разбира се. Аз съм минал по тоя път в мъжкия му вариянт, ако не проявиш характер те ще продължат и може да намразиш всички хора, преди всъщност да си ги опознала.
Покажи характер и забърши няколко шамара и ще те остаят на мира

30.   Добре де, ти толкова ли си задръстена, че не можеш да си намериш дори една приятелка? Не момичетата са лоши, а ТИ! Защото нямаш дори една приятелка, дори и да не е това. Новият ти клас ще е по-добре без теб, не без '' хипопотамката '', защото ти и твоето негативно, настроено отношение пресъздава такива емоции към всички.

31.   Номер 30-Хайде малко по-възпитано да се изразяваш. Аман от разбирачи за всичко бе.. Момичето явно се притеснява-знам какво е. Гледай все пак да не го приемаш при сърце.. Ужасно е трудно,но тези мрачни мисли наистина трябва да ти отблъснеш! Намери си хоби,намери си приятели извън училище. След време ще видиш,че ще е различно.. училището е кратко ще го изтърпиш :))

33.   Виж момиче, аз съм момче на 15 години. И аз бях долу горе в същото положение като теб. Просто си вдигни малко самочувствието и се запиши на някое бойно изкуство. Ако някой/някоя ти се направи на интересен/а да му покажеш. Не ме разбирай погрешно не ти казвам да го/я пребиеш, а просто да го/я сплашиш малко. Така всички ще имат малко повече респект към теб. Като бях 6-ти клас и мен ме тормозеха и в 7-ми клас също. Понякога са ми налитали на бой без причина, а понякога само защото ги затапвам с думи. Аз в момента тренирам айкидо, преди това съм тренирал карате и ММА, освен айкидо тренирам и плуване. Сега ми е много по-спокойно в сравнение с преди няколко години. В 6-ти клас един ми налетя на бой и му насиних окото. Този същия ми направи нарочно ж 7-ми клас и ми писаха 3 за годината по химия. После пак му насиних окото в час по химия. За това ти казвам вдигни си малко самочувствието и се запиши на някакъв боен спорт. Ще видиш че има ефект и всички ще имат поне малко респект към теб. Успех!!!

34.   Към 30:
Ти много разбираш, но само 1 показва, че ти самата си зле, след като използваш най-простичката дума "задръстена" и съм сигурен, че даже не знаеш к'во значи, така че бягай надалеч...
Момичето е нормално, но заради такива като вас целия свят пропада - идиоти, които се смятат за централната точка на света.
Авторке, премести се, промени отношението си към всички -
оправи слабите си места, по които те удрят хората
Ти си нормално момиче, което е жертва на т. н "отворени", но с леки промени ще се справиш.
Бори се за твоето право на избор и мнение!
Номер 15.

35.   виж при мен беше така че не само ме тормозиха а всеки ден имаше бой заплашваха ме с ножове лигавиха се с мен после дойде един по грамаден и вече ми превъртя шайбата и почнах да го бия бях 7-8 клас това не е решение но мен ме тормозиха доста яко сега съм за 11 клас не ми се ходи пак но много рядко някой ми се репчи и в повечето случей са вече момичета които ме харесват ама имах около 6-7 спречквания карали са ме даже да кажа че съм бил обратен (не го казах) но беше голям стрес и напълно те разбирам