Споделена история от Тинейджърски

Уморена съм от хората..
Здравейте! Знам, че заглавието е странно, но наистина се чувствам смазана... от всички около мен. Не знам какво ми става, всички ми стоварват някакви проблеми за разрешаване, споделят ми нещастията си, сякаш аз съм някакъв отдушник. Не издържам вече. Имам чувството, че главата ми ще експлодира... Сигурно се питате защо позволявам това да се случва с мен. Ами... просто е. Тези хора са мои приятели и тъй като съм свикнала да им помагам с каквото мога, просто не намирам сили да откажа. А те сякаш не осъзнават колко съм съсипана от ТЕХНИТЕ проблеми. Дори веднъж някой ми каза: "Господи, колко си издържлива!" или нещо от сорта. Само ако знаеха, че всъщност бих дала всичко да си отдъхна малко...
Съвети едва ли биха помогнали, но ще се радвам някой да "сподели" с мен тази ужасна история :)

Коментари

1.   Здравей,

пиша ти защото искрено ти влизам в положението защото и при мен става така. макар че, в последно време вече нямам този проблем. знаеш че, хората сме комуникативно общество и няма как да не плямпаме постоянно, а в момент на тежест само за проблеми говорим. за жалост, сегашното време е тежко и е нормално на много хора да не им е до веселба и купончета и се чудят къде да си разтоварят торбата с тегобите. хора като теб, и мен (донякъде) с търпение и толеранция са идеалния комин през който човек може да си изпусне парата. и разбира се, саждите полепват по нас:(

Преди две години живях в едно студентско общежитие и можеш да си представиш че, бяхме доста хора. имах предимно приятелки и няколко често често ме посещаваха точно с тази цел - отпускане на напрежението... в началото ми беше интересно-имах и компаниика в малкото стайче, но много скоро взе да ми омръзва до мозъка на костите. проблема обаче е, че ако се озъбиш на някой и му кажеш да ти се маха от главата той/тя ще те намрази много...

И какво направих аз... вече рядко питам приятелите си 'как си' или поне не влагам някакъв смисъл в израза нито пък чакам изчерпателен отговор. ако някой има сериозен проблем ще изслушам и ако мога ще помогна, но по принцип съм на мнението че всеки трябва да си сърба супата с неговата лъжица първо. другата промяна е подхода към тези проблеми: гледала ли си Джери Спрингър? води едно ненормално шоу за хора с емоционални проблеми - той им дава да се оплачат, навикат, набият докато гледа смирено, и после само им казва "всичко може да е наред, стига вие да го желаете и да се потрудите. обичайте се, и обичайте ближния". :D и слушателя получава съвет (който сам да си интерпретира) хем ти не го мислиш и спиш спокойно:)
не знам дали съм ти помогнал, но поне споделих:)

М.

2.   Нормално е когато човек има проблеми да иска да ги сподели с някого. Ако теб това те натоварва..дистанцирай се. Ти самата не споделяш ли своите проблеми ..или нямаш такива!?Хора различни!

3.   И аз имам такъв проблем :) просто се опитаи да поговориш с тях и им обясни,че и ти имаш свои проблеми и не ти е лесно да поемаш и техните. помага :)

4.   От Авторката: Благодаря ви.. мисля, че успях да се дистанцирам, макар и малко :)