Споделена история от Тинейджърски

Помощ-нямам приятели
Имам един за мен сериозен проблем. Сменила съм 3 училища, но и в 3-те не ме харесваха много, даже въобще. В третото у-ще вече предприех "тактика" да се държа като тях, да не си давам мнението никъде. Ок, сичко беше наред докато един "прекрасен" ден започнах и аз да си давам мнението и да престана до известна степен да се държа като тях. Но ето тук изниква проблема след известно време те почнаха да се заяждат с мен, да ме обиждат и да се държат надменно с мен. Аз попринцип харесвам хора като мен да обичат у-ще, да са добри, да не клюкарстват и да не са лицемери, но такива момичета в моя клас са рядкост само 2. Контактувам и с тях, и с тези, които ме обиждат. Не желая да преча на никого, просто когато аз започна да се държа като добра и примерна ученичка започват да ме обиждат и да се държат просто много гадно с мен. Въпреки всичко не зная и аз защо контактувам с всички, дори и с тези, които ме нараняват психически. Искам да ме харесат, но не зная как да стане това. Най-лошо става когато преди час си преговарям урока, тогава започват да ми викат "зубарка" и всякакви такива, а когато съм в компанията на момчета (това е честичко) и се прибера в класната стая се започва "вие сте гаджета" и т. н. На мен това не ми харесва не знам в мен ли е проблема или просто те не са свикнали с ученолюбиво, добро момиче, което обича повече да е в компанията на момчета. Помогнете моля ви на знам какво да правя, а искам да имам приятели. :(

Коментари

1.   Здравей. Имам 1 въпросче и то е пробвала ли си да се държиш естествено в смисъл не да подражаваш на някого. Пък доколкото приятелите не може да имаш 100 приятели примерно. Истински приятели могат да ти бъдат 3-4 човека, а другите са просто добри познати или познати. А да те питам ти на колко години си, че тези момичета ти викат "вие сте гаджета", когато си в компания на момчета (мисля, че само момиченцата на около 10-11 години се държат така). И пак ти казвам дръж се като самата себе си гледай си учението и не се притесняваий от тези приказки като "зубарка" и "вие сте гаджета".

2.   Мила, в моят клас имаше момиче със същият проблем като теб.Поговори с тях, попитай ги какво ги дразни в теб и защо се държат така, когато ти отговорят просто се поправи ако не нарушава твоите принципи. Градивната критика е полезна.

3.   Ей, не се връзвай толкова на глупавите ти съученици!!! Това, което мога да ти дам като препоръка идва от моя личен опит в тази насока. Аз също съм сменила няколко училища (май бяха 5), но просто често се местехме, пък и аз честичко сменях желанията си относно това какво искам да уча. И така и аз като теб смятах за правилно да си уча уроците и до някъде даже ми беше приятно, но във всичките училища в които съм учила съм била така да се каже лидера на класа, нали знаеш, онзи около когото всички се скупчват и чието одобрение търсят. Как става ли, просто недей да парадираш с отношението си към уроците, защо трябва да преговаряш преди час, нали си чела вкъщи и неща от този род. А иначе какво да ти кажа смятам, че ти си на прав път, защото тези от съучениците ми които "не зубреха" сега са на никъде, нищичко не са постигнали в какъвто и да било аспект, до като тези които си даваха малко повече зор ..........Ето аз уча право в СУ, завършила съм и Социални дейности там, имам до мен един прекрасен човек и всичко в живота ми е ОК. Ти предцени, кой и губещия, живей със самочувствието, че си тръгнала по по-стръмният път, но поне ще стигнеш до някъде!!! Успех!

5.   Гледай себе си и бъди себе си. Може да учиш, да те наричат "зубър" но това ще е в твоя полза мисля. Май ти предстоят матури и това твое учене, ще се възнагради. Важното е ти да се харесваш, а не някой друг. Не гледай, за да се харесаш на някой друг да провалиш себе си. Успех:))

6.   Ей да ти кажа аз преди една година съвсем случайно със едно момиче се заядохме в даскало и то е с 3 години по-голямо от мен, а сега сме най добри приятели. Искам да ти кажа, че от бой вражда и тн. станахме мн добри приятели. Сдобрихме се поисках и skype почнахме да си говорим по често и да си пишем тя ми казва една тайна аз друга почнахме да си помагаме и така се получи сичко апък разликата в годините не е малка. Затова ако искаш последвай моя пример опитвайсе да си до другите в добро и в лошо, защтото каквато си ти със тях такива ще са и те с теб. Надявам се да съм ти помогнал с нещто.

7.   Тия работи от рода "зубарка", "вие сте гаджета" въобще да не те засягат по тази начин съучениците ти показват, че не са пораснали още, а ти правиш точно обратното показваш, че вече си голям човек и отговаряш за себе си по някакъв начин. Независимо дали е учене или че си имаш приятел или нещо от сорта. Успех !

8.   О, въобще не обръщай внимание на подмятанията от рода на "зубърка" - след като самата ти си знаеш, че не си такава, какво те интересува какво мислят околните? Вярно, ако ти бяха приятелки или близки, щеше да те интересува, но очевидно тези момичета са до болка прости и ограничени ... и завистливи (: А за момчетата - имам такава приятелка, която предпочита да дружи с момчета. Разхожда се с тях, прибира се с тях, мотае се по коридорите с тях. Единствения съвет, който мога да ти дам е - продължавай да се мотаеш с тях, те явно заслужават приятелството ти. А момичетата от класа ти чисто и просто завиждат за лекотата, с която общуваш с тях ... Можеш да пробваш и подмятания от рода "И ако сме такива - какво от това?" (: Затваря устите, особено ако е спокойно и хладно казано. Не е нужно да се харесваш на момичетата от твоя клас, огледай се - все има други паралелки с други момичета, с които ще си допаднете (: Или се ориентирай към момчетата - вярно, че не можеш да обсъждаш теми от рода на какво червило да си купиш, но като приятели са доста по-честни и прями, отколкото момичетата. Стискам ти палци и съм сигурна, че ще се оправиш, а ми изглеждаш интелигентно и умно момиче (: Успех, мила ^^

9.   аз бях като теб и ми бе6е мн тежко но пробвай да разговаря6 с тях може да помогне

10.   спокоино и аз нямам а сам хубаво момиче ако искаш пишими можеп да стенеп приятелки

12.   Хора пишете на скайп; sonya_lin и аз имам същия проблем.
ще се радвам да се запозная с някой като мен, които търсят приятели. ;->

13.   Здравей, аз имам същия проблем...почти същия.
4-5 момичета от моя клас постоянно си търсят повод да се заядат с мен. А аз като вляза в час нито ги поглеждам , нито общувам с тях и въпреки това поне 1-2 пъти в седмицата се заяждат открито с мен , а през другото време не чак толкова открито... опитвам се да ги игнорирам , но не мога да понасям някой да ми говори тъпотии...

Знаеш ли... и да им обръщаш внимание и да не им обръщаш те са си такива- ограничени и безмозъчни ... остави ги и не се опитвай да им се харесаш - не си заслужава! Бъди себе си и ги остави сами да усъзнаят какви утрепки са ;)