Споделена история от Тинейджърски

Помощ за книга..
Здравейте, 9 клас съм. Имам поставена задача от учителя си по английски, но доста закъснях със срока. Задачата е да прочетем книга на английски, да напишем преразказ на книгата, и да направим презентация. Доста закъснях с времето както казах, ако може някой да разкаже за книга която е чел (английска книга) Благодаря предварително, моля редактора да одобри публикацията ми!

Коментари

1.   Какво значи английска? Написана от британски автор или оригинала е бил написан на английски? И как да ти разкажа цяла книга?
Прочети "Фермата на Животните" на Джордж Оруел. Сравнително кратка, добре позната и лесна за разбиране (това е, ако IQ-то надхвърля номера на обувките).
Почти 30 000 думи ( повечто книги имат около 90-100 000), за 4-5 часа, трябва да ги оправиш. А мжое да се направиш на ударен и поне на роден език да я прочетеш...
Хайде и успех,!

2.   Направи за някоя книга, по която има филм... The fault in our stars примерно. Филмът преразказва книгата почти дословно.

3.   пробвай с How to kill a mockingbird - има и филм иначе историята си заслужава

4.   Да, бе да, чакай! С какви очи питаш такова нещо? Просто е нахално!

5.   Защо просто не прочетеш книга на български от английски автор ,напишеш преразказа на бг,а после го редактирваш и пишеш на английски,и готово!?

6.   Знам, че вече е късно да кажа, но това не пречи да се изкажа и за коментарите. Така първо някой казват да гледат филм по някоя книга, но не винаги книгата и филма са едно към едно. Второ казвате да я прочетат на български и след това да я преразкажат на английски. То лесно, но нали се сещате, че преводача я е превел по свой собствен начин, а ти на английски може да я преведеш по друг начин. Та мисля, че повечето коментари с изключения едва ли са помогнали особено "хейта" за това как може да има очи да пита за такова нещо... ами нали трябва да си помагаме