Споделена история от Тинейджърски

Нормална ли съм?
Здравейте, тук съм да споделя своя проблем и се надявам да открия решение. Момиче на 17 съм и имам доста необичаен срам и страх. До сега не съм имала гадже, не съм се целувала с момче камо ли сексуален контакт. Много момчета са ми предлагали да станем гаджета, но аз винаги отказвах. Не съм грозна, не се и смятам за такава, но изпитвам срам да се съблека пред някое момче или да го целуна. Вътрешно се страхувам да се разкрия пред някого и знам, че това не е нормално. Кажете как да се справя с тази ситуация. Не съм лесбийка не си мислете това, като всяко друго момиче и аз имам увлечения, изпитвам чувства към определени представители на мъжкия пол, но само до там. Самата близост до момче ме плаши и мисля, че един ако ден се престраша и се съблека пред някого, ще си затворя очите. Кажете ми какво ми има.

Коментари

1.   Аз съм в същото положение приятелко и не, не мисля че е нещо ненормално. Ще следя темата! :)

2.   Нормално е. За да си склонна да се съблечеш пред момче или дори да се целуваш с него, той трябва да те е предразположил, да са се появили някакви чувства от твоя страна и изобщо да имате някакви изградени отношения на доверие и любов, дори и да не е нещо супер сериозно, но поне дотолкова, че да сте предразположени един към друг.

Това, че се притесняваш, даже е добре за теб, защото представи си, че го нямаше. Тогава нямаше да имаш задръжки да скачаш от легло на легло и щеше да си лека жена. Всъщност ти си нормална морална, възпитана жена. Когато се появи правилния човек, който да изпитва същото към теб, то тогава ще се получи спонтанно и няма да има такива проблеми.

Другото, което е хората узряват различно и вероятно не си узряла достатъчно в сексуално отношение. Няма нищо ненормално в това.

3.   Нищо ти нямa , чувството ти е свян/ срaм , нaпълно нормaлно. Всички сме били тaкa , a дори и с повече опит и години , също в нaчaлото нa новa връзкa се притеснявaме , мaкaр и не толковa силно и невинно вече. Всичко си ти е нaред , нaпълно нормaлно , девствено , свенливо момиче си , кaто всички остaнaли тaкивa;)
И aз зaтвaрях очи първия път...докaто любопитството ми нaдделя. Кaто ги отворих срещнaх крaсивите очи и любящият поглед нa момчето ми;)

4.   Пробвай тогава с момиче, няма лошо. При мен така се оправи срама и страха и сега мога и с момиче да съм и с момче.

5.   Номер 4- този коментар ме уби :D Ами, притеснителна си, но в крайна сметка в правилният момент всичко ще се нареди :) Явно не е дошъл правилният момент за теб. Всъщност и моята първа целувка беше с момиче (очевидно също съм момиче) и беше доста приятно :D Нямаше го притеснението от това да не се изложа, защото с 2 думи- не ми пукаше :D Та, успех със всичко и не се притеснявай- когато му дойде времето всичко ще стане от самосебе си.

6.   И аз съм същата, е само дето съм по-малка, но не мисля че е ненормално. :)

7.   Напълно нормална си. Аз съм момче на 17г. и съм като теб.

10.   Здравей! Първо, притеснението ти не е нещо толкова ненормално и със сигурност ще отмине. Ти, обаче, трябва да направиш всичко възможно да се отървеш от него, защото то те дърпа назад. Заради този страх, който имаш, ти вероятно се дистанцираш от всички момчета, които проявяват интерес към теб, а очевидно такива има. Трябва сама да си помогнеш, като осъзнаеш, че всичко е само в твоята глава. Свикни с мисълта, че рано или късно ще бъдеш интимна с момче, това е неизбежно. Но не се плаши от този факт, да имаш до себе си човек, който те харесва и уважава, е едно от най-хубавите неща, които могат да ти се случат. Приеми го като нещо прекрасно, като едно щастие, което ти предстои, защото е точно това. Не може сама да се лишаваш от нещо, за което всички се борим- да сме влюбени и обичани :) Според мен, трябва да действаш постепенно. Като за начало, свикни сама със собственото си тяло, научи се да го харесваш и да се чувстваш добре в кожата си. Повтаряй си всеки път, като се погледнеш в огледалото, че си красива и че ще има много момчета, които ще са привлечени от теб. След това, опитай се малко по малко да си създадеш социални контакти с някое момче, което ти допада. Започни да излизаш повече, да контактуваш с повече хора, бъди комуникативна и дружелюбна, въпреки страховете си. Колкото повече се отваряш към хората около себе си, толкова по-лесно ще превъзмогнеш всичките си страхове и комплекси. И така, бавно, но сигурно, ще стигнеш до момента, в който ще бъдеш харесвана от подходящото момче и ще имаш възможност да изживееш една чудесна емоция. Страшничко си е, когато всичко това се случва за пръв път, но страхът отминава, когато допуснеш човека до себе си, когато му се довериш. От там нататък, всичко потръгва много по-лесно :)

11.   До 2 години ще си толкова изтръпнала, че няма да ти мигне окото докато се събличаш. Казвам ти го от личен опит.