Споделена история от Тинейджърски

Дайте съвет :(
Здравейте :) като начало - ще съм много радостна ако публикувате историята ми ^^
Пише ви момиче на 13
Сега съм 7 клас и има едно нещо което развали приятелството ми с много хора... Големия проблем са "лайковете" чрез които "феймъсите" определят кой е достоен да живее едва ли не...

Става дума за една моя приятелка, която стана зависима от тези лайкове... Тя е с една година по-малка от мен, но е тръгнала по-рано на училище и е в моя клас. Помня, че преди 2 години беше по-свясна, но сега я интересуват само коментарите и чатовете във фейсбук. Дори тази година започна да излиза с едно момче от класа, което е с друг цвят на кожата. Тъй като живеем в малък град това момче е много популярно. Приятелката ми започна да излиза с него само за да се облепи с повече лайкове (мисля че това е глупаво)
В следствие започна да се движи с "феймъсите"
През лятото тази година започна да излиза и с едно момче с 5-6 години по-голямо от нея. С една дума тя се наду много.
Сега излиза само с момчета, които са с минимум 3 години по-големи от нея. Винаги съм мислила, че го прави защото не знае какво иска, но след това разбрах че го прави заради "лайковете"
Искам само да вмъкна, че всички момчета й се подиграват за това, че не е хубава. Вече започвам да мисля че я използват, защото говорят зад гърба и постоянно.

Въпроса ми беше - да продължа ли да дружа с нея или да си обирам крушите и да не и помагам когато някое момче я обиди и нарани.

Ще съм благодарна ако редакторите постнат историята ми и коментирате :)
^. ^

Коментари

1.   Здравей!
Според мен трябва да я отбягваш, защото тя може да те въвлече в някоя "глупост", но също така ще е добре да стоиш до нея и да я пазиш от тези, с които тя излиза. И когато я наранят, ти да бйдеш нейната опора. :) Това е моето мнение, надявам се да си ме разбрала и да избереш правилният избор! :)

2.   Честно да ти кажа обирай си крушите най добре. Съвсем честно възможно е да пострадаш. Щом го прави заради лайковете нейн си е проблема, никой не е длъжен да й се връзва на акъла.
Даже се чудя какво правиш с човек като нея ама сериозно.

4.   Ако наистина си и приятелка я покани да излезете или на гости но да сте насаме. Обясни й всичко това което написа : че й се подиграват и че е смешна с толкова по-големи от нея. Не я изоставяй!

5.   Естествено бъди до нея вие сте приятелки, не можеш да я оставиш просто така. И още един съвет, кажи и истината и бъди откровена с нея.

6.   Всеки иска повече лайкове. Имам си ги едни такива в класа. Моето мнение е, че в училище никой не ти е приятел, а и докато не си изпатиш -няма да разбереш къде е грешката ти. Тя сама ще види рано или късно те какво са вършили зад гърба й. Сега ако тя започне да ги упреква-те ще започнат да я обиждат повече, че хем е грозна, но и с най-различни прилагателни. Остави я сама да разбере що за приятели са.

7.   От авторката -
Много пъти говорих с нея и тя казваше "добре"
На следващия ден идваше смирена и добричка но после спираше да се държи добре и например обясняваше кой и е харесал снимката на профила и т. н :(

8.   Разболяла се е от фейсбук треска, не можеш нищо да направиш. При добър късмет ще се излекува сама до няколко години. Не я оставяй, но намали контактите с нея.