Споделена история от Тинейджърски

Уроци по Биология
11 клас съм и ще кандидатствам медицина. Ходя на уроци по химия и съм много доволен. Разбирам много неща които не знаех и не бях разбрал в училище. Не ме притеснява изпита по химия, смятам че няма да имам проблеми с него. Проблема ми е по скоро с този по биология.

Въпроса ми към вас е - има ли нужда да ходя на частни уроци по биология. По химия господина ми преподава 1 час задачи и 1 час тема. От часта със задачите съм много доволен, докато от часта с темата ми е малко безмислено. Всичко което обяснява е в учебника по същия начин, няма нищо ново и трудно за схващане. Мисля си че ще е същото и с уроците по биология. Там няма задачи. нито пък матерял който не разбирам. Всичко се свежда до ученето на теми. Има ли смисъл да ходя да губя време и пари за да ми се чете материала от учебника.

По сип биология, господина ни преподава темите и ни казва кое да пишем и да не пишем така че знам как се пишат. Той също така приема теми да му се дават за проверка така че мога да му давам да ми ги проверява като ги пиша. Има ли според вас смисъл да харча време и пари за уроци по биология.

Коментари

1.   Старо правило е, който плаща той поръчва музиката. Няма нищо срамно да искаш да се информираш какво ще получиш срещу парите си, дори да ти говорят обратното! Спокойно може да се срещнеш с учител по биология и да разпиташ какво ще получиш от уроците му. Така спокойно може по химия да пожелаеш да наблегнете на задачите пред теорията. По принцип когато някой има желание да учи и знае какво иска да кандидатства учителите му помагат на максимум. Попитай ги директно и тях какво мислят. Успех :)

2.   Към н1. Предполагам че разбираш че учителя няма да откаже 20-30 лева на седмица и няма как да ми каже честно - недей не си заслужава.