Споделена история от Тинейджърски

До рокаджии и метъли... :)
Здравейте, приятели! Разбирам че тук е сайт за споделяне на проблеми и истории, понякога които не можем да разкажем на някой друг, но обожавам този сайт и ще се радвам да отговорите тук... От чисто любопитство искам да задам някои въпроси на тинейджърите сега, чиято любима музика, а може би и начин на живот е рокендрола. Ще помоля всеки да напише на колко е години. Нека участниците биват от 10 до 20 (максимум! ) годишни :). Та започвам:

1. Кой ви е любимият (под)стил метъл/рок?
2. Откога слушате точно този стил?
3. Какво откривате в него?
4. Кои са любимите ви групи?
5. Някога имали ли сте/имате ли идоли, творци на любимата ви музика? Какво разбирате под, , идол, ,? С какво ви вдъхновява(т)?
6. Какво друго освен музикален стил мислите че е рокендрола (в това число и всички подстилове метъл)
7. Харесва ли ви метъл, , екипировката, , , имам предвид стила на обличане? Изразява ли нещо според вас и какво?
8. Обичате ли да четете или гледате окултни книги, статии, филми... основно психология, философия?
9. Някога чрез дадена песен или група откривали ли сте нещо велико за себе си, важно, вдъхновявали ли сте се, едва ли не откривали ли сте новият, правилният за вас път?
10. Какво мислите за рокендрол музиката и за нейните фенове или някои които се наричат така днес, какво е нейното бъдеще?
11. Някога игнорирали ли са ви, подигравали ли са ви се заради избора ви на музика? Мислят ли ви за странни или задръстени, този въпрос основно за тези до около 14, някакси след това тези нападки намаляват, ставаме, , по-хора, , ;)? И защо според вас?
12. Някога да сте събирали пари както вашите майки, баби, бащи... за значка, тениска и тем подобни с любима група или за списание, сиди?
13. Предполагам, както всички, обичате да правите щуротии и да поддържате... как да го кажа, , метълският дух, , , да се забавлявате по необикновен начин, да се вълнувате твърде много от например окултизъм, да стоите нон стоп със слушалките, да сте постоянно във, , готовсност, , ... не мога да се изразя добре, но може би част от вас разбраха... :Д Мислите ли да го, , запазите, , за дълго или завинаги като рок звездите, има ли някой тук изобщо което мечтае да стане рок звезда и в какъв стил? Въпрос към всички, които и само мечтаят и вече са се устремили здраво напред и полагат усилия! Защо?
и 14. Само за момичета! :Д Незнам каква реакция ще предизвикам у повечето от вас... но какво мислите за дългата коса при момчетата/мъжете? Харесва ли ви, готина ли е според вас?

Първо да поясня: момиче на 13 години съм! ;) Предпполагам хората около моята възраст ще ме разберат по-добре, а и основно по-млади хора са се обсебили дотолкова от това велико изкуство! Интересуват ме отговори на млади хора!

ПП: Забравих да спомена че също съм израсла също с любимата ни музика! Поздрави!

Коментари

1-50 от 68

1.   2. От две години
3. Има много верни неща в текстовете
4. Dead by April, Three days grace, Egypt central, Skillet
5. Идоли-не
6. Сбор от истини за живота и любовта..
7. Не особено- харесвам кожените якета, може би една гривна, но нищо повече
8. да
9.определено да Dead by april- i made it
10. Ще се популяризира, някои британци определят рока и метала за своя религия
11. Не, просто са се опитвали да ми натрапят мазните чалгии :Д
12. Не.
13. Не особено. Слушам метъл или рок, когато съм в лошо настроение иначе избягвам
14. Не ми харесва :Д:Д
Момиче на 17

2.   Аз не влизам в условието, на 21 съм :D
Но трябваше да отговоря, нещо в мен ме кара. Четейки писанията ти и предвид възрастта ти се усеща голяма емоционалност. Отдаваш се на страстите си и си себе си. Не се променяй, колкото и живота да се оитва да го напправи! :)

3.   Миризливи мазни сатанисти! И не музиката ви е виновна, а най-много дрогата и мазните проскубани кичари.. Гнусни сте, миришете на леш и на вълци, почти всичките дрогирани и пияни, пълни ренегати, и го казвам защото съм ви виждал само такива, и хлапетата на 16-17 не са по-различни от 40-годишните си.. примери! Съжалявам, много кофти впечатление имам от вас!

4.   Момиче/15/София

1. Всякакъв... обожавам класически рок, хард рок, траш метъл, блек метъл, дет метъл, фолк метъл, олд скуул рок... иии др. Само да допълня, че не слушам помии от рода на BVB, Bmth, AA и т. н.
2. Още от малка баща ми ми пускаше неща от сорта на The Beatles и Queen, но започнах сама да търся музика и да откривам и слушам нови стилове предии 2г.
3. Както казах-не е един любим стил... ии във всеки стил намирам нещо различно и уникално. :3
4. Metallica, Ensifrum, Nattefrost, Turisas, Pantera, Wintersun, Finntroll, The rolling stones, Led Zeppelin, Northern, Europe, Windir, Morbid, Skid row, Pink floyd, The Beatles и др. :д
5. Възхищавам се на много изпълнители... обожавам ги, но чак да ги идолизирам... може би само Per "Dead" Ohlin (Mayhem/Morbid)... главно заради идеите му, заради мисленето му... бил е просто гений. Но иначе не.
6. Начин на живот, принципи, начин на мислене. :дд
7. Дам... аз вкнаги ходя с така наречената метъл "екипировка"(тениски на групи, черни дънки, кожено яке и любимите ми кубинки :3) Изразява както и индивидуалността, както и принадлежността ми към The metal brotherhood, така да се каже. хдд
8. Ми... може да се каже. Търсих какви ли не книги, статии... главно за Сатаната, ритуали и т. н... прочетох и Сатанинската библия на Ла Вей... сега съм на вълна паганизъм... чета много за скандинавия, за скандинавската митология, епоси и т. н.
9. Да, навярно неусетно, но да. Като се замисля колко съм се променила от както запопнах да слушам като цяло метъл и рок, просто няма начин да не съм се повлияла от някоя песе, група или нещо. Както казах, метълът и ролът не са само стилове... а начин на живот, начкн на мислене и т. н. :д
10. Смятам, че това е ВЕЛИКА музика ии ЕВАЛА на хората, които слушат рокенд рол, метъл и рок. Колкото до така наречените "позьори"-могат да си го на*укат. Колкото до бъдещето на тази музика... не съм сигурна... кма много нови и добри групи, както и не липсват фенове, но като цяло, обществото харесва шибаните чалгии и комерсиалната поп музика, чиято цел е само пари. Но повече клоня към мисълта, че има бъдеще за хубавата музика. :д
11. Случвало ми се е. В началото ми ставаше кофти, като ме обиждаха, обиждаха музиката, която слушам... казвали са ми, че съм бавно развиваща се, но сега осъзнавам, че изобщо не трябва да ги слушам. :д Да мислят каквото си искат, колкото повече ме обиждат, толкова повече показват колко са глупави и ограничени. Та повечето, които са го правили са някакви чалгари... така че няма как да говорим за ниво на интелигентност и т. н., при положение, че слушат и копират простащината наречана "поп фолк". Просто вече не им обръщам внимание, даже ми е забавно как се излагат. :д
12. Да, разбира се. хдд
13. Не се стремя към определен начин на поведение, то просто ми идва отвътре. Иии да, смея да вярвам, че докато слушам тази уникална музика, поведението, характерът ми, мисленето ми няма да се променят(което значи никога). хдд
14. Хм... дългокоси... ОБОЖАВАМ ДЪЛГОКОСИ... като видя дългокос просто се побърквам. Не знам какво точно има в тях, но просто страаашно много ме привличат... не мога да си го обясня.
Ии дам... май е тва... :дд

5.   2 - Благодаря ти! Направо ме подкоси... имам чувството че се познаваме :)
3. - Ти не четеш ли? Пише само за мазни, гнусни, сатанизирали, въмпирясали, дегредирали, пияни, вунящи рокаджии и метъли! хахах :Д

6.   отново от авторката: също така ако сте около 20 годишни, но се чувствате като тинейджъри ви е позволено да се вкючите! ;)

7.   Малко надхвърлям ограниченията с няколко години, но наистина ми се искаше да попълня въпросите...

1. Кой ви е любимият (под)стил метъл/рок? - класически рок, хард рок, инди рок, алтернативен рок/метъл, хеви метъл, готически метъл, симфоничен метъл... падам си повече по рок.

2. Откога слушате точно този стил? - от вчера :)

3. Какво откривате в него? - много повече смисъл, отколкото в модерната поп и "рап" музика... и електронните помии... и най-вече родната ЧАЛГА :(

4. Кои са любимите ви групи? - The Doors, Nirvana, Ozzy Osbourne, Guns N' Roses, Aerosmith, Bon Jovi, David Bowie, Queen, Delain, Iron Maiden, Metallica, Fozzy, Muse, 30 Seconds to Mars, Mando Diao, Skillet, Def Leppard, KISS, Alice in Chains, Scorpions, Deep Purple, Led Zeppelin, Bruce Springsteen, Black Label Society, Slash, Alter Bridge, Rammstein, Bryan Adams, The Beatles, Rolling Stones, Black Sabbath, The Who, Foo Fighters, Red Hot Chilli Peppers. Boston, Morrisey, Oasis... Hugh Laurie... Elton John... Elvis Presley... Michael Jackson. Най-вече The Doors, Nirvana, Michael Jackson, Guns N' Roses и Aerosmith - топ 5. Бил съм фен на Краля цял живот :) Горе долу това са ми *любимите* групи/изпълнители (може да пропускам някои).

От поп музиката мога да толерирам единствено Майкъл Джаксън, Пинк, Лорд, Адел и някои по-стари изпълнители, които НЕ са станали известни заради курвенско поведение и текстовете си за секс, пари и коли, както и aututune (с други думи не са много). Истинския рап умря отдавна, от музика за живота се превърна в същата помия като модерния поп наркотици.

5. Някога имали ли сте/имате ли идоли, творци на любимата ви музика? Какво разбирате под, , идол, ,? С какво ви вдъхновява(т)? - малко сложен въпрос за да се отговори с две думи

6. Какво друго освен музикален стил мислите че е рокендрола (в това число и всички подстилове метъл) - нещо велико

7. Харесва ли ви метъл, , екипировката, , , имам предвид стила на обличане? Изразява ли нещо според вас и какво? - наистина е субективно. В повечето случаи ми харесва... но пък *някои* метъли/рокери са просто мръсни! Гаден стереотип, но факт :(

8. Обичате ли да четете или гледате окултни книги, статии, филми... основно психология, философия? - такива книги не харесвам. Но си падам по филми на ужасите, стига да не са идиотски (както в повечето случаи)

9. Някога чрез дадена песен или група откривали ли сте нещо велико за себе си, важно, вдъхновявали ли сте се, едва ли не откривали ли сте новият, правилният за вас път? - да

10. Какво мислите за рокендрол музиката и за нейните фенове или някои които се наричат така днес, какво е нейното бъдеще? - мисля, че рокерите/метълите са едни от най-истинските хора, които някога ще срещнеш. Според мен все още има бъдеще за метъла/рока, но изглежда не в комерсиален план.

Мейнстрийм кретениите от сорта на Джъстин Бийбър, Оне Ерекшън, Майли Сайръс, Ники Минаж, Скрилекс... Мадона, Бритни Спиърс, Лил Уейн преди тях... и също Джъстин Бийвър, убиват музиката. За жалост в днешни дни не се търси талант, а маркетинг :(

Ако си загубила надежда в модерния рок/метъл, предлагам да чуеш последния албум на Слаш с Майлс Кенеди и особено предишния им! (излезе съвсем скоро)

11. Някога игнорирали ли са ви, подигравали ли са ви се заради избора ви на музика? Мислят ли ви за странни или задръстени - едно същество ме попита какво слушам, а после ми казаха "е, на маса Металика ли ще слушаш?!". До ден днешен не знам момче ли беше, момиче ли беше?

12. Някога да сте събирали пари както вашите майки, баби, бащи... за значка, тениска и тем подобни с любима група или за списание, сиди? - музикални дискове, DVD-та, по-рядко тениски. Макар че имам една наистина страхотна "картина" на Аеросмит и плакати на Елвис и 30 Seconds to Mars. Втория е спомен от Sofia Rocks 2014 :)

13. Предполагам, както всички, обичате да правите щуротии... - Straight Edge - без наркотици, алкохол и цигари. Но пък щуротии от друга страна... по-добре да замълча :)

Офтопик: Не знаех, че на селяни като номер 3 знаят как се включва компютър, още по-малко да използват интернет. А тъкмо бях започнал да си мисля, че еволюцията е тръгнала наобратно ._.

8.   междудругото пак от мен, авторката, отново до номер 2... - ти ми каза едно от най-хубавите неща за тази година....

9.   Жена на 31 съм-изобщо не влизам в изискванията на авторката, но да напиша и аз едно две неща
До 3-колкото миризливи има сред рок/метал феновете, толкова и сред останалите, за ограниченията ти относно сатанизма и подобни няма да го коментирам-заучените ти фрази по шаблон не са интерес за никои
До авторката-била съм на твоята възраст когато съм прослушала метал, сега слушам и индъстриал, готик и така
Важно е не толкова значките, якетата, кубинките, компаниите/предстои ти да разбереш че всъщност такива няма, сбирката е за сърбане на алкохол предимно/, а това, което носиш в сърцето си. Рано или късно ще започнеш да ходиш и на концерти и ще откриеш магията... Всичко останало е една гола поза в опит да се покажеш от кой вид си. Носи тениски, кубинки, гривни и прочие защото ги обичаш, а не за да се показваш и винаги бъди себе си, колкото и да се опитват да те моделират. Успех

10.   Много ми харесаха коментарите ви :) И аз съм чела сатанинската библия на Лавей и се интересувам от сатанизъм. Жалко че някои хора плюят тази велика философия, без дори да си имат и престава за какво говорят.

Във никакъв случай не съм изгубила вяра че рокът няма да продължи да еволюира. Вярвам в истинското изкуство... но ще чуя новият албум на Слаш с удоволствие :) И разбира се че кубинките и прочие не са най-важното, за мен метъл е много повече от музика или стил на обличане.

ПП:ако искате можете и да качвате и готини клипове и песни на малко известни и нови рок/метъл изпълнители... или пък нещо по-забавно, иска ми се да се превърне в доста интересна тема, да споделим повече относно, , щуротиите и т. н... , , :Д Нищо че тук не е форум... Благодаря ви!
от авторката

11.   до 4 - много ми харесваш... много неща са същите и при мен... особено относно въпроси номер 8, 3, 9, 14... ;) Long Live Rock n Roll!
авторката

12.   13. въпрос - и на мен ми идва отвътре .... :Д :0

13.   Момиче/14/Бургас

1. Слушам всякакъв рок (поп рок, блус рок, фолк рок, софт рок, хард рок и хеви метъл, психеделичен…), но любимият ми е класическият. Харесвам алтернативен и фолк метъл, но слушам и траш метъл, блек метъл, симфоничен…
2. О, рок откакто се помня, като малка слушах The Beatles. От една година д-г слушам метъл. :D
3. Когато слушам рок и метъл, се чувствам свободна, кипяща с енергия, имам чувство, че мога да променя света, ако се надъхам много. :D
4. Много са – The Beatles, Linkin park, Panic! at the Disco, Metallica, Evanescence, Elvis Presley, Elton John, Michael Jackson, Muse, Deep Purple, Skillet, 30 Seconds to Mars, Bon Jovi, Paramore, Nirvana и още много… ;d
5. Не идолизирам личности. ;) Вдъхновяват ме, на доста им се възхищавам заради мислите и идеите, но не, нямам идоли.
6. Начин на живот, мислене, идеология. Бунт срещу приетите норми. ;))
7. Субективно е, зависи от човека, който ги носи. Но харесвам кожените якета. ;d
8. О, да, езотериката ме вълнува. Вкъщи имаме богата библиотека с окултна литература. :)?
9. Да, случвало се е.
10. РОКЪТ Е ВЕЛИКА МУЗИКА! Който го слуша, значи разбира от музика. ^_^
11. Не, не са ме подигравали. Просто не обръщай внимание на чалгарчета. ;)
12. Дамм… ^^
13. Щуротии без цигари, алкохол и наркотици. А който казва, че рокът и наркотиците вървят ръка за ръка, да отиде да мята салфетки в някаква дискотека или да се гръмне най-добре. -. -
14. Зависи от човека. Но иначе, да, харесва ми. :) ??

14.   Само и единствено Black Veil Brides са ми в сърцето! 4 ever <3

15.   1. Рок
2. От 17 годишен
3. Свобода
4. Ред Хот Чили Пепърс
5. Антъни Кийдис, Джон Фрушанте, Тил Линдеман, Слаш
6. Обичам да слушам нови за мен стилове
7. Да. И то мнооого!
8. Не може да се каже.
9. Точно за това слушам такъв тип музика.
10. Да живее рокендрола!
11. Да и в училище и в работната среда ми се е случвало, но чак да ме игнорират и да се засегна, не. Но определено ме възприемаха като различен в началото.
12. Събирал съм пари за автобиографията на Антъни Кийдис.
13. Тва май не го схванах

16.   1. Ска, ню уейв, диско, определени рок песни, pop, hi-energy.
2. Откакто се помня.
3. Кара ме да живея в 80-те години - най-хубавите години! Прави ме щастлив.
4. Madness, Dead Or Alive, The Proclaimers, Depeche Mode
5. Моят идол в момента е Suggs. Идол е любимият ти певец.
6. Мисля, че диското и ска са най-хубавите стилове музика.
7. На метъла не, обаче преди 30 години ми харесва как са се обличали всички - с нормални дрехи, а не сега...
8. Не.
9. Да! Групите, които харесвам определено ми показват какво искам от живота и какъв път да поема.
10. Всеки има право да слуша каквото си иска.
11. Не, защо пък трябва?
12. Бих дал и 100 лева за тениска или чаша, но като няма....
13. Не разбрах въпроса.
14. Аз съм момче и пак ще отговоря - да, мисля че всеки мъж има право да си пусне дълга коса. На някой им отива, на други - не, но всеки има право на избор.

17.   1. Рок, Метъл.
2. От 14 годишен.
3. Смисъл.
4. Ред Хот Чили Пепърс, Линкин Парк.
5. Не съм имал идол.
6. Мисля че е страхотно нещо, просто не мога да го обясня.
7. Да доста
8. Това е доста интересно обичам да.
9. Да нещо лично.
10. Мисля че като цяло е супер, и има бъдеще.
11. Не, но не ми пука, аз си слушам това което си искам,
и не приемам нападки от чалгарчета.
12. Не но бих си купил тениски на Ред Хот Чили Пепърс и Линкин Парк ако знаех къде се продават.
13. И още как.

18.   Аз съм скин и съм бил по концерти с метъли, е не мога да ви дишам бе хора, буквално, миришете на умрели мангали, ай се научете да се къпете малко а? Отделно, че от кичарите ви тече олио и ходите съдрани като пълни оръфлеци, за сатанизма да не говоря каква простотия е, обаче с миризмата си определено бихте прогонили и дявола, а тва че се насирате от поркане и дрога е отделен въпрос, може би не всички са такива обаче досега изключения не съм срещал!

19.   Жалко, на 22 съм вече. Одъртях и аз ;(

20.   момиче/15
1. alternative rock, pop rock, hard rock, soft rock и т. н.... като цяло не слушам много метъл, но пък рок <33333
2. от 2-3 години по - хард рок а поп рок - от много дълго време
3. свобода, страст, енергия, вдъхновение, сила
4. the script, imagine dragons, green day, 30stm, nickelback, simple plan, one republic, the pretty reckless, fall out boy, paramore, linkin park, bmth има още много но тези са ми наййй-любимите
5. В трудните моменти ме вдъхновяват с това да продължа напред
6. Начин на живот
7. това може би е едиственото нещо което не ми харесва в метъла
8. Обичате ли да четете или гледате окултни книги, статии, филми... основно психология, философия?
9. ДА
12. за значки - да
14. Преди изобщо не харесвах момчета с дълги коси, сега знам ли вижда ми се че не е чак толкова зле и все пак момчето да не е с много дълга коса (например до кръста - това изобщо не ми харесва), до раменете или малко по - надолу не е чак толкова зле

21.   Аз няма да пиша отговори, а ще пиша въпроси. Момиче на 14 съм и в новия ми клас има едно момиче, което слуша тези неща, дори не мога да го нарека музика. С нея сме доста добри приятелки, но по тази тема изобщо не се разбираме. Първо- тези хора не спазват никаква хигиена- МИРИШАТ, от личен опит го казвам! Това не принадлежи на естетическите ми възгледи по никакъв начин! Защо държите и какво харесвате в това да сте черни? Дългата коса при момчетата създава усещането само за ниска хигиена и неприлежен вид, определено не е привлекателно! Това със сатаната и сатанизма- ХОРА, НЕ сатаната А БОГ ВИ Е СЪЗДАЛ! Това със сатанизма противоречи на всякаква религия! Татуировките и пиърсингите- не е женствено, не е готино!!!

22.   18- що и ти и в дискотека да си,пак ще вуниш,все пак е човешко човек да се испоти от толкова куфеене и скачане и т.н...това е метъл концерт все пак,хората се забавляват, а според мен лично метълите са едни от най-свястните и чисти хора.... Ти явно изобщо не си бил на самият концерт заради музиката и преживяването,а да видиш колко са испотени и какви са метълите там!? Значи аз ако за първи път отида на дъбстеб парти и като почнат да вунят всички и ще си кажа че тези хора не се къпят ли!? А и зависи от времето....това беше тъпо! И никой не отговори на въпроса какво по точно разбирате под ,,идол,, ,в смисъл, то е ясно че ще ти е любим артист... Както е в повечето случеи. Знаете ли какво аз мисля че е идол, мисля че това е човек, който да избереш за нещо като твой учител, да се учиш от житейският му опит,живота му,кариерата му,как е намерил личното си щастие ,да сравняваш,да си избереш наистина човек,който е успял и да се учиш от думите и действията му, а не на просто сляпо да подръжаваш и да ходиш със суичър на който е исписано логото на групата му примерно( ако е музикант) и вече имаме идол...да си направиш същите татуировки и прочие...разбира се идол може да ти стане и някой наистина много близък човек с много опит,нещо такова.... Авторката

23.   И сори,но не съм чувала поджанр ,,диско рок,, ...защото някой тука писа че сред любимите му подстилове метъл и рок е диското.

24.   18 - ти сатанизъм изобщо знаеш ли какво е? Колко книги си прочел за твърдиш че е простотия? Поне малко разучавал ли си, но със намерението не да си доказваш що за простотия е сатанизма като овцете, ровейки в тъпи сайтове и форуми против сатанизма, а със мисълта наистина да разбереш повече, да си по-копетентен иши не ти пука... Нали сме анонимни, защо да не плюещ!? Освен това за истински сатанизъм във нета почти нищо няма да откриеш! Сори че те нападнах, но отивай нялъде другаде да си изливаш недоволството!
Ти си един от най-забавните тук, чесно да ти кажа расмя ме... абе започвам да си мисля да ли не си някой пичага, който си прави лафове.... Уби Дявола честно... Не знаех че и се насираме... сигурно не помня от тревата и от какво беше там.... Авторката

25.   Извинете, явно наистина има и, , диско рок, , :Д но hi-energy и pop нямат нищо общо с музиката, особено първото авторката

26.   Добре де,хайде и за по-дъртите :Д до 23 -24 години ви отпускам :)
Авторката

27.   Момиче на 19 (щом държиш на год.)
1. alternative
2. шест години
3. каквото откривам и в другите неща, които правя постоянно - просто ми харесва
4. Nickelback, TDG, Smile Empty Soul, Breaking Benjamin, You Me At Six.......
5. Не, даже и като по-малка никога. Звездите са на небето - долу всички сме просто хора.
6. Стил като всички останали. Просто на мен лично ми допада повече от др. Не е животът ми, съдбата ми, предопределението ми в този свят.... ;р
7. Да. Макар че си мисля, че който е добър в това, и по пижама да излезе пак ще си избухне. Е разбира се кожените дрехи, нарязаните дънки и яки тениски, татусите и някой флеш допълват цялостното излъчване.
8. Да, обаче това няма нищо общо с метъла
9. Правилния/новия път - не. Откривала съм, че някои песни описват доста точно състоянията и настроението ми в дадени моменти (кофти моментите по принцип)
10. Не мисля, че са на изчезване, нейните фенове, даже напротив.
11. Не.
12. Не, май не съм чак такъв голям фен на каквото и да било, че да имам идоли и да им купувам тениските и сидитата. Иначе няма лошо в това.
13. Разбрах те. Но не правя кой знае колко от нещата, които си изброила. Тази музика си я обичам и не мисля, че ще открия занапред някой стил, който да ми харесва повече,... но пък никога не се знае. Грача като гарга, та певица няма да стана, но пък ако имах някакъв талант определено бих избрала да пея или свиря точно този стил. Но като цяло никога не ми е било мечта да ставам рок звезда.
14. Супер е, както и голата глава, както и гребените, растите и др. Всеки има право да изразява себе си, както си иска, стига това да не вреди на околните. Който не го схваща това, просто е тесногръд.

28.   24, Авторке, кое не разбра, казах ти, че съм скинар и съм бил на достатъчно концерти и купони, за да ми стане ясно кви сте, и аз съм куфял на пого, и аз съм се потил, обаче сещаш ли се ква е разликата между миризмата на чиста пот и на спарен космат задник, каквато излъчват металите, ходят прегърбени като маймуни, с виснали проскубани омазнени пирги, с мухи винарки покрай тях и когато някой от тия деградета се уригне или се изпърди и мацките като тебе получавате оргазъм и си викате "Аууу къв як тоя"!! Момичетата които се лепят за такива пропадняци пък или са дебели, тва пак ми е лично наблюдение или са такива хоръри, че никой друг освен подобен изрод като тях няма да ги погледне! А за сатанизма, е нормално е да се имате за дяволски изчадия и да се кланяте на още по-миризлива и от вас грозна, рогата и кривогледа гад! После ама що сме ви шутирали, за друго не ставате бе баси! Отделно че сте толкова прости, че се кланяте и на чифутската звезда, ама то да имаш сиво в киферицата не е като да си чешеш пъпките под фанелката на Блек Сабат!

29.   До номер 21 – А ти какво можеш да наречеш музика? Каква музика слушаш ти и какво намираш в нея?
Според мен си ограничено същество, това е истината. Или просто не си слушала рок/метъл.
Не е вярно, че всички миришат и не спазват хигиена. А това, че според теб е грозното мъжете да имат дълга коса – е, това е личен избор. Значи според теб е грозно и момиче с къса, така ли?
"Защо държите и какво харесвате в това да сте черни?" – всеки сам избира как да се облича. Черните дрехи изразяват принадлежността към The metal brotherhood.
И моля те, не говори за сатанизма, преди да си прочела нещо по въпроса (нещо различно от глупостите във форумите). Какво, смяташ ме Бог прилича на нас?? Хах, колко тъпо звучи това... Нещо, толкова силно, да прилича на нас, несъвършените хора...
Всеки човек сам избира дали да си направи татуировка или пиърсинг. Аз искам, за да се чувствам част от изкуството.
О, и да ти напомня правилата:
2. Хейтъри не се толерират!

Лек ден!

момиче, 14

30.   21 - ако искаше да разбереш щеше да го направиш... Жалко за това че си толкова ограничена и не искаш да приемаш другите такива каквито са.... а и си много некопетеннтна относно сатанизма и религията, така чр по-добре не говори... Опитвам се да съм толерантна с всички, да ги приемам, но понякога ърябва да отвръщаш така както другите на теб, сори ако тона ми е остър, ама ми омръзна вече от тея глупости... Ти не искаш да разбереш дори собствената си приятелка и да я приемеш такава каквато е... сигурна съм че тя се е опитала да ти обясни, но ти си държиш сляпо на твоето и не искаш да я чуеш! И знаеш ли в семейство на рокаджии съм и мисля че те са си напълно чисти, да, къпят се редовно, ти да видиш! И досега не съм се запознала със нито един вунящ метъл... ти просто си се захванала за тази, , идея, , и затова и привличаш само вунящи хора! ;) :Д И щом вярваш в бог, то не си ти тази дали дългата коса при момчетата е хубава или не! Онзи бог там е създал косата на мъжа и тя може да расте... прецтави си да нямаше фризьорки.... Има толкова симпатични мъже и момчета с дълга коса, както и красиви жени с къса, с пиърсинги и т. н! Коя си ти да съдиш! Всеки има право на личен избор и живота си е негов! Метълът не случайно е най-разпространеният и с най-много подстилове стил! Той дори не е само музика, а многоо повече, много повече и от някакъв си дявол и т. н, който не съществува! Няма божии чада! Всички си имаме две страни! И дявол и бог! И са равностоини! Дори мисля чре термини като, , добро, , и, , зло, , не трябва да съществуват, тъй като са рвърде украсени през годините, не определят точно живота и всеки си има собствена прецтава за, , добро, , и, , зло, ,! Много по-правилно ( за мен) е да делим хората на силни и слаби, успели, открили щастието си и пътя си хора и ограничени слабаци! И без, , сила, , да може да е синоним на, , добро, , или, зло, , или слабост автоматично да се превърща във, , зло, , или, , добро, ,! В дивата природа винаги силата побеждава над слабоста! . Там няма, , добро, , и, , зло, ,! Лъвицата не убива за да убие, а за да нахрани себе си и малките си, и това сега лошо ли е? Защо греховете да са само за хората! По тази логика всички сме грешни, нали? Всеки тук се е отдавал на похотта, мързела и т. н, на всеки може да му се наложи да убие( при самоодбрана например) всеки тук е грешен! Онова което наричате зло е нашата естествена природа- всички ние сме испитвали и любов и гняв, защо да не се насладим и на гнева си и на любовта си? Всеки от нас се е излежавал в леглото, всеки е и ще прави секс, всеки има собствена сексуалност и има право да се отдава на желанията, има право не само да бъде, , творение, , ами да твори и избира, а не да бъде роб за съдбата си! На мен просто ми беше интересно как приемат рока и метъла хората сега... С тези въпроси исках да разбера дали при повечето метъли отговорите ще са сходни, и те бяха и предвид това определено метълът е не само музика, исках да видя колко хора мислят като мен, исках да чуя мнения... нямам приятели, защото не искам, но понякога ти се иска да говориш с някой, какво по-добро от това да разговаряш на любима тема с някой анонимен.... А и се интересувам от раличните мнения :) Жалко за повърхностните ограничени същества! Но да, EVIL will forever LIVE!

31.   Аз дето се обяснявах на 21 и завърших с това че прочетено на обратно evil е live бях авторката.... относно черното освен всичко не всички метъли ходят в черно, това са обикновенно бляк метълите, всеки може да се облича както иска! Черното е символ на това че истината винаги се крие в неизвестното... но най-вяроятно сега ще ме разбереш погрешно
Не вярвам в богове и дяволи, който и да ги е измислил тези приказки... Вярвам повече в бога на Спиноза, но ти най-вероятно и идея си нямаш за какво говоря, чао и моля... Помолих повече такива същества да не коментират.... По-добре да се самоубият
Авторката

32.   Относно моя коментар 25 исках да кажа че hi-energy и pop, discko музиката няма нищо общо със метъл музиката, инъче всеки да слуша каквото иска.. Авторката

33.   Колкото и да оплювате рока и метъла, това е една ВЕЛИКИ философия и изкуство! Метъл се слуша на навсякъде! И хитовете на Цепелин, Пърпъл, Бийтълс, Рейнбоул, Дио, Мейдън, Джудас, Еливс, Металика, Мегадет, Антракс, Сабат, Алис Купър, Уайтснейк, Дъ Ху и т. н ще се помнят вечно! Това са деситилетия и изкуството им е още актуално по цял свят! А колко невероятни песни има от останалите жанрове като бляк и дет метъл... феновете са вечни, защото те не са само фенове! Метъл е свобода, филосфия, изкуство, секс, бунт, еволюция, сила... мисля че можем да го разглеждаме като всяко едно от тези понятия... Аз вярвам в него и го разбирам като много повече от музикален жанр! Дори и музикален жанр да е, колко други жанрове имат толкова поджанрове, станали дори отделен стил като блека, дета, готика и още многоо други, само в бляка има над 20 подстила! И всички означават нещо! Метъл героите ще живеят вечно като Моцарт и Бетовен! Ози е буквален жив пример :) Може би някои ще ме помислят за егати и вглъбената и че е от възраста, но... знам че не съм единствена и че не е само от възраста.... Long Live Rock n Roll!
авторката

34.   Поздравявам авторката с Ozzy Osbourne - You Can't Kill Rock And Roll :)

35.   От номер 4 до авторката- НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА! Това велико изкуство ще трае ВЕЧНО! А не като мазните чалгии, при които "животът"(така да се каже) на една песен е максимум две седмици!

36.   Хора, аз съм 21, това е въпрос на възгледи и мнение. Това е моето мнение. Не всяко мнение което е по-различно от вашето е хейт. Живеем в свободна страна и това че твоите възгледи са че принадлежим по равно и на бог и на дявола, аз не го виждам така. Сатанизъм=> сатана => дявол! Това е! Бог е създал света той да е светъл и чист, а не разни дрогирани, също и Библията против татуировките! Казват, че всяка татуировка си има смисъл- ами може да е така, но защо да го пишеш по тялото си? Да не сте от някое племе? или секта?

37.   До 29- може ли да ми кажеш от кой град си, кой ти е любимия подстил, група и някое конкретно име? харесваш ли BVB?

38.   Ми и да сме от секта какво от това?!?

39.   Първо номер 34 - благодаря и yess, NEVER! And you can't kill OZZY ;)
До 35- радвам се за хора като теб!
До теб 21 и 36, първо запази си некопетеннтноста за сатанизма за някой друг! Сатана онзачава ненавист, а сатанизъмът изобщо не говори за дяволи и прочие... случайно поне сатанинската библияна Ла Вей да си чела, има я в, , моята, , блиблиотека, , сайта, ако не искаш да си я купуваш! Но не... ти си нямаш и напретсава за какво говориш, и си помислих че си около моите години честно.... И не казах че хората принадлежат на дявола или бога, не ми изопачавай думите, казах че човек не е творение, управлявано от богове и прочие! Човекът е част от общото съзнание на Вселената според мен! От както се помня майка ми ми говори за психология, после аз започнах да чета и такива книги, изчела съм многоо неща, чела съм мнения, слушала съм и съм гледала филми и съм слушала лекциите на Кехоу относно тази сфера, интересувам се и от митология, биология, квантоса физика и механика, тънкият свят, филосфия и религия също толкова много! И сатанизъм, а напоследък и от магия, илюминати, масонство и прочие! Макар да си противоречат понякога, във всички тези неща които изброих аз откривам силната и вярната, най-близката за мен страна и това ми и ще ми помага много в живота! И точно по същият начин казах че хората имат и силна и слаба страна, а не че принадлежат на измислени дяволи, сатании, демони и богове, ангели и други там, , господари, ,! И не ме интересува дали си на 30, 20, 10 и т. н! Мисля че мога да споря! Обичам да се поучавам от чужди мения, да ги ислушвам, но за неща които са копетентни... усещам те че не си и си личи че не разбираш от религия и сатанизъм at all!
Авторката

40.   29 - много добре изказан коментар :) Авторката ,

41.   Също така 36 и 21 ,може би от тук ще получиш повече сведения за сатанизма...не знам как да ти го обясян по друг начин на кратко ( от сатанински сайт) satana.uncoz.com : Сатанизмът религия ли е или не е и има ли нещо общо с християнството?
Сатанизмът не е религия и няма нищо общо с християнството. В него липсват и много неща, характерни за религиите въобще и най-вече липсва вярата във висши сили, стоящи над хората. Сатанистите не се кланят на Сатаната. Поради това и в сатанинската доктрина не се включват разни истории, свързани със Сатаната и християнския Бог в религиозен смисъл.

Сатанизмът е индивидуалистичен мироглед. Не случайно се говори, че всеки сатанист има собствен сатанизъм. И действително всеки сатанист си формира свое собствено разбиране за сатанизма. Сходствата във възгледите на сатанистите са онова нещо, образуващо единно светоусещане- сатанизъм.

2. А какви са тогава тези, които се кланят на Сатаната?
Правилно е такива да бъдат наричани дяволопоклонници, макар че те себе си наричат сатанисти. Сатанизмът и дяволопоклонничеството са две различни неща. Дяволопоклонничеството е обърнато християнство и съществува заради християнството, докато сатанизмът предхожда християнството като създаване и няма нищо общо с него.

3. След като твърдите, че Сатаната не съществува в качеството му на паднал ангел, защо тогава употребявате неговото име?
Думата "сатана" е халдейска по своя произход и означава "ненавист", а не някакъв паднал ангел. С нея е назован мирогледът - сатанизъм, който е по-скоро близък до атеизма, отколкото до християнството. Ние не употребяваме името на никакъв паднал ангел.

4. Защо тогава сатанистите не нарекът себе си просто атеисти?
Атеизъм е гръцко учение. Пише се ????? (атеос) и означава в буквален превод от гръцки именно "безбожен" (а-, без; ????, теос- бог) или ???????? в превод като "без вяра в който и да е бог".
Това не е етикет, който може да бъде лепен произволно на всичко и на всеки. Този, който никога не е чувал за бог и за висши сили не може да бъде наречен атеист, защото като бъде накаран да разкаже доктрината на атеизма и същият няма да може да го направи. Какъв атеист е той тогава?
Накратко атеизмът има добре структурирани теории не само по въпроса за това, че липсват висши сили и свръхестествени явления, но и по въпросите на етиката, морала, разума, свободата и т.н., които теории са едни за атеистите и други за сатанистите.
Не се наричаме атеисти, защото имаме малко общо с атеизма и много разлики с него.
Общото на сатанизма с атеизма се заключава в това, че и двете не признават съществуването на никакви богове, на никакви висши сили над човека.
От тук нататък почват разликите.
Към днешна дата сатанизмът е доктрина, която може да включва в себе си части от всяка позната на човечеството наука и да ги пречупва в определена житейска философия, която не е нещо дадено на готово, а е нещо, което изисква най-активно да се използва интелекта на сглобяващия. Атеизмът не се вълнува от например биологическите характеристики на сетивната система на човека, а сатанизмът може да включва и това, стига даденият сатанист да пожелае да включи такава информация в своя мироглед. Основното в сатанизма е, че човек трябва да мисли самостоятелно (това в атеизма липсва).

5. Във вестниците пишат за множество случаи на убийства и престъпления, извършени от сатанисти. Тези престъпници наистина ли са сатанисти?
Подобни хора не са и не може да бъдат част от сатанизма.
Идеята, че сатанистите са самото зло е насаждана от медиите и от църквата, доколкото и двете печелят пари от това. Не винаги в такива истории има истина. Ако човек не е способен да помисли самостоятелно, а се хваща като за чиста монета на всичко, което му се пробутва - това не е признак на самостоятелно мислене.
Разбира се не може да се отрече, че светът е пълен с психопати. Някои от тях дори наричат себе си сатанисти. Но това никак не променя факта, че става въпрос именно за психопати. Както и сред християните, както и сред мюсюлманите и т.н. има крадци, убийци, фанатици, секти, така има такива и сред сатанистите... Но сатанизмът не е виновен затова, че има такива хора, както и християнството не е виновно примерно за съществуването на християнските секти, които проповядват насилие и убийства. То е все едно да се твърди, че истинският Наполеон е виновен затова, че в лудниците е пълно с Наполеоновци.

6. Защо сатанистите не обичат да излагат ясно и видно за всички своите убеждения, че да се знае повече за тях?
Сатанизмът не се стреми да бъде масово убеждение за никого. От там и рядко се случва сатанисти да разкриват мирогледа си, предпочитайки той да си остане лично достояние.

7. Защо вие сатанистите имате такава склонност към мрачния имидж?
За всеки е индивидуално.
Например осъзнаването на факта, че не живеем в свят, преливащ от любов и от справедливост оказва своето влияние върху някои сатанисти и те изразяват това, докарвайки си мрачен имидж. Други, знаейки, че всичко си има край, включително и живота, възприемат мрачния имидж като подготовка за края.
Също така и от чисто символистична гл. т. всичко неизвестно се крие някаде там в тъмното и в мрака. В сатанизма има силно подчертан стремеж да се разкрива неизвестното, да се търсят някакви истини.
Трябва да се има обаче предвид и че не всички сатанисти имат склонност към поддържане на мрачен имидж.

8. Има ли според сатанистите понятие за добро и за зло?
Не се използват понятия като "добро" и "зло", тъй като това са едни субективни и доста емоционално украсени понятия, които не могат да опишат правилно света.

9. Християните си имат библия, мюсюлманите - коран... А сатанистите имат ли си свещена книга?
Сатанистите си нямат свещена книга и не е редно да имат. В сатанизма не е прието да се следва който и да било човек и да се спазват каквито и да било канони или правила. Няма инструкции в готов вид, които да се следват. Само така може да се подсигури най-важното за един сатанист, а именно- неприкосновеността на личния му избор.

10. Как ще постъпи един сатанист, ако се докаже, че има бог?
Няма начин да се докаже, че има бог. Но ако все пак се докаже такова нещо - всеки сатанист ще си реши сам за себе си как ще постъпи.

11. Задължително ли сатанистите се занимават с магия?
Сатанистите не се занимават задължително с магия. Това е въпрос на личен избор.
Авторката... За жалост си прекълено запленена и ограничена отдавна, но ако малко искаше да се промениш щеше да потърсиш още инфо за сатанизма и психологията ( двете са малко свързани) ..но във нета почти нищо няма да намериш. Ако искаш прегледай мненията на форумците в сайта,който казах как се казва най-горе в този коментар... Макарче надали ще ти дреме или ще разбереш нещо... Дано тези въпроси и отговри тук да са помогнали и на някой друг тук,който чете и/или коментира и се интересува ..
Авторката

42.   Може би някои тук ще кажат че съм копирала някои от отговорите на въпросите от satana.uncoz.com , така е,но не ми се мислеше как по-просто да обяснявам на некопетентните тук какво имам предвид... Сори,инъче ако някои иска да спорим пак или да доспорим,да заповяда, мисля че умният защитава мнението си до край,със каквото и същество да се бори и не се измъква!
Авторката... :)

43.   И пп: не съм тръгнала да убеждавам някой тук да приеме сатанизма или да слуша метъл и т.н... Дано не сте ме разбрали погрешно,по-горе казах че всеки може да си слуша каквото иска, а и да вярва в каквото иска, аз искам да свеждам вярата до истината за мен,коята аз сама си оформям посредством различни източници :) Но обичам да споря и да защитавам интересите си и затова не се сдържах на някои коментари... Благодаря ви че коментирахте! Поздрави ,едни от любимите ми хеви банди на 70-те... ,може би познахте! :https://m.youtube.com/watch?v=dTaD9cd8hvw

44.   момче/16
1. Глем метъл
2.Слушам го от бебешки години заради баща ми <3
3.мелодичен стил за много любов и страсти
4. Кис, Деф Лепърд Бон Джоуви Ози Еуръп Крокъс Алис Купър и много други
5.понеже свиря на китара мачт идол е Слаш и Гари Мур !
7.Глем метъла се нарича и хеър те си поддърйат косите вижте от тези групи горе
9.чрез този стил се запалих по китара
11. не са ми се подигравали на стила
12.аз все още нямам купена метъл тениска (ти да видиш :Д :Д )
13. Аз когато съм си сам надувам музоката и се правя на певец китарист барабанист и така :Д:Д

45.   28 -"скинар" нещо на лошо улртрасче ли се правиш а ?

46.   45, АЗ точно не се прая на никъв, аз съм Наци скин, а дали ме изкарват ултрас или не изобщо ми е през фара! И ако беше пред мене определено щеше да си преглътнеш тъпия въпрос! Между другото-само ОЙ!!!

47.   От номер 4 и 35-до авторката.
Права си за много неща относно сатанизма, но не си напълно права. Тези неща за които говориш се отнасят за сатанизма на Ла Вей, обаче има и други видове сатанизъм. Сатанизмът на Ла Вей е във философска сфера...при този вид сатанизъм не се вярва в Сатаната, а просто се използва името като символ на материалистични ценности...писледователите на този сатанизъм нито се кланят на злото нито нищо. Обаче има и други видове сатанизъм, в които се вярва в Сатаната като същество, боготвори се...като например луциферианството(дяволопоклонничеството), което всъщност също спада към сатанизма. Потърси в интернет. :д Има доста видове сатанизъм, сатанински секти и т.н... :д

48.   Абе като цяло ислах да кажа, че сатанизма не е само филосовия, а се изповядва и като религия. :дд

49.   Авторке, интересно ми е, какво мислиш за илюминатите и масоните, щом се интересуваш от тях? Какво знаеш за тях?

50.   Аз съм номер 29(13). Авторке, съгласна съм с теб.
До: 37: От Бургас съм и това, което харесвам, съм го посочила в коментар №13. Не харесвам особено BVB, макар някои техни песни да ми допадат (In The End).

1-50 от 68