Споделена история от Тинейджърски

Искам го само като приятел
Здравейте! Момиче на 15 години съм и за втори път пиша в сайта, надявам се да получа съвети за "проблема", който ме дере вътрешно. Става дума за приятел, с който се запознах преди година и половина, поради сблъсък на общи интереси, но не живеем в един и същ град, за това не се виждаме често. През първите няколко месеца не бяхме близки, но после се събрахме няколко човека в общ "чат" и започнахме да си пишем почти целодневно, а аз понеже им имам доверие им казвам доста от случващите се неща. Та той не е от най-споделящите типове, но знам доста неща за него и ме радва, че се е престрашил да сподели точно с мен. Напоследък просто забелязвам колко ми е влязъл под кожата и седя с часове пред екрана, за да си пишем. Това ме притеснява не само, защото се привързвам към човек от разстояние, ами и че пилея времето си в нелепо чакане да ми отговори. Като добавя и това, че е заобиколен отвсякъде с момичета, се чувствам много разочарована, а реално не трябва. Наранява ме несъзнателно. Искам го само като приятел и не мога да намеря начин да се откъсна от това, защото забелязах, че в началото на учебната година, когато ми беше най-натоварено и изобщо не съм сядала пред компютъра всичко беше отшумяло и го приемах просто като близък приятел, но сега, ми остава време и всичко се повтаря. Трябва ми съвет как да се пренастроя, ако изобщо е възможно и да го отблъсна сама от себе си, просто искам да запазя приятелството ни. По никакъв начин, не смятам, че проблема ми е някакъв супер сериозен, но се измъчвам аз самата...

Коментари

1.   Важно е да обясниш и защо го искаш само като приятел, може да ти се помогне повече. И много добре пишеш за момиче на твоята възраст, браво.

М17

2.   По скоро искаш да го искаш за приятел, но явно си хлътнала. Ако искаш да не се разстройваш, не поддържай контакт или поеми риска, поддържай и виж какво ще стане.

3.   От автора: първо искам да благодаря на №1 за комлимента.
Не знам дали да го приемам като "хлътване", прекалено съм объркана. Прибягнах към сайта, защото просто усещам как понякога, като разкаже за някое момиче или видя статус ми се скапва настроението. Много често си поставям за цел да спра и си казвам, че трябва само да се отдалеча, но не се получава... всеки път като ме потърси, се чувствам длъжна да му отговоря.