Споделена история от Тинейджърски

Физически и психически тормоз в училище
Здравейте аз съм момче на 13г. Преди няколко месеца смених училището и града (сега е село ). Майка ми едва ме нави да заминем там, та както и да е. Пътувам с някои селянчета в рейса и не спират да ме обиждат пр: казват ми Коце, Аксел Роус, разправят ми че съм ял уши абе селска работа... Та истинското име ми е Алекс не Александър. Те са запалени по тъпата Цс и искат да играя с тях и когато ги бия все ми мрънкат, че съм с хак и др. Обичам да играя футбол, но вече не ми е тръпка защото дойдат ли и видят, че вкарам гол казват "Ей ся щ сксм " и блъскат с боц с все сила.... Не съм добър колкото тях защото се мислят за Меси и Роналдо и ме наричат слабак, злетак и такива... Понякой път се държат добре с мен ако са само по един, но през другото времеее... Когато ме изпитват си се провикват "Ей Аксел Роуз умния ", а учителите не им казват нищо.. Днес ме удари едно мангалченце мръсно от кочината (мога да се бия но ми омръзна да се занимавам с по цели групички... ) Понякога сядам до едни момичета и си говорим ( в смисъл че са по-добра компания и така ), а те негодниците почват да викат "Ееец шш Аксел леко уе " и ми намръзна. Момичетата ми казаха да стоя по-далеч от селяните защото добро от тях няма да видя, но ми се налага... И накрая като се прибера в къщи си го изкарвам на малкия, а не трябва защото е малък и не искам да му развалям живота като моя. Майка ми казва, че съм се назлобил към всеки и това е истина. Да можех да се махна.... Вижте не съм расист нито мразя селяните познавам много добри хора от селата и такаммм.. Всеки ден ставам рано, за да си хвана рейса, а то какво било седя си аз като ретард и слушам селската поезия и си казвам на ум "Порастнете бе побертети долни " това е извинявам се за грешките но пиша от телефон

Коментари

1.   Пич, извинявай, ама за да напишеш "Порастнете бе побертети долни " грешката едва ли е в телефона ти... :)

Не е ли "Пораснете бе, пубертети долни!"?

Добре, че поне главна буква си сложил отпред. Отзад препинателен знак - няма (който трябва да е удивителен заради повелителното наклонение). Запетайка нещо при обръщение - също. Да не говорим, че "пораснете" идва от глагола от свършен вид "да порасна", а не от глагола от несвършен вид "раста", и поради тази причина се пише без "т".

P.S. Не съм учителка по български, химик съм. А спомените ми по граматика и правопис са от началното училище отпреди 30 години.

2.   Чакай малко... Казват ти АКСЕЛ РОУЗ и ти се обиждаш?! Ти знаеш ли кой е Аксел Роуз? Това е комплимент! Послушай малко Guns N' Roses! Моля те, не се обиждай, когато някой те нарече "Аксел Роуз", приемай го като комплимент :)

Поздрав:
Guns N' Roses - Paradise City

3.   Номер 1 - говориш на 13 годишно момче, което го измъчва проблемът, споделен в историята, така че коментарът ти относно граматиката е излишен, ненужен, обезкуражаващ! Детето има нужда от съвет и подкрепа, не от мъмрене и критика!

4.   Сравняват те с такъв велик човек? Защо толкова унило го приемаш?
Научи се да си самосаркастичен,защото това е много важно.
Не искам да прозвуча злобно,но тези са си явно доста глупави.

5.   Айде граматиците да си ходят в някой форум с надъхани коври.

6.   Аз преди време бях така, но най-лошото беше, че пътувах с роми, дето бяха адски заядливи. (не ме нападаха, ама риска да те ограбят никак не беше малък)
Да пътуваш със училищния си е ад, защото:
Повечето са двойкаджии, рядко се среща някой които да не те псува без причина.
Чакаш толкова часове техния "хубав" бус, които всъщност идва чак 16ч.
Нямаш лично време.
Авторе, вземи си една карта, за да се отървеш и живееш спокойно, в обратен случай ще се мъчиш доста...
След има-няма 1 месец си обрах крушите, купих си карта за целия град и се отървах от този "чист" бус.
Не си губи времето, отивай при директора винаги, когато те закачат по един или друг начин. (само така ще спрат)

ДТ

8.   Не знам, обаче историята ти ме кефи :Д Тъпо е, да спести го, както и другите. И тъй де, ако ти си по-добър от тях на цс, трябва да го приемат и да им го кажеш, то няма как ;дд и не се отказвай от футбола заради тях. Казваш, че са по силни или кво? Мислят се за Меси и Роналдо? Меси и Роналдо? Меси, ок той е the best player in the world. Но Ронално :OOO Поне да се изказват правилно. И между другото, ако само им мълчиш нш няма да стане и ще продължават, няма как. Нз, как ще прозвучи но искаш ли цс да играем ;дд??
Момиче на 13

9.   Добре, щом искаш ;3