Споделена история от Тинейджърски

Харесвам едно момиче, което не познавам.
Значи да започна с това, че съм на 13 и съм в 7-ми клас (преместих се в друго училище и съм нов). И така в новото училище харесах едно красиво и кротко момиче, но проблемът идва с това, че не сме контактували по никакъв начин и не сме си говорили. Не знам с какво да започна и как. Просто ме е срам и не мога. Ако почна ще се оплета и ще почна да дрънкам глупости... Имам ? фейсбука, но не знам с какво да започна и какво да ? пиша. Едва ли някога ще харесвам друго момиче така както това. И така въпроса ми е как да я впечатля или нещо такова, защото не обръща много внимание на нито едно момче от класа, защото е срамежлива. С най-добрата ? приятелка си говорим и няма проблеми обаче момичето което харесвам е много срамежливо. Понякога става така, че тя ме гледа и като се обърна и веднага извърта глава. И така ако можете да ми дадете няколко стъпки, защото ако кажете например, признай ? чувствата си, то няма да стане ей така, първо трябва да се сближим по някакъв начин. И така ако можете помогнете! Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Като си говориш с приятелката й включи и нея в разговора. Бъди забавен, момичетата харесват някой да ги разсмива. Чувства не се признават докато не си поне на 99% сигурен, че са споделени.

3.   Здравей, аз съм момиче и мога да ти кажа че щтом те гледа и като се обърнеш веднага извърта глава значи и тя те харесва .

4.   Братчее и при мен е същото вече втора година както ти го описа само че аз и нямам фб търсих ама тя няма фб само дето съм я черпил в компания..И мен мн ме е срам ама а де кво да се прай не предпиемам нищо.а се засичаме всеки божи ден в автогарата за по 30 мин...

5.   До номер 4. Аз за съжаление не мога да остана насаме с нея и да я поопозная. Освен по информационни технологий. Седи на съседния чин до мен, и виждам, че ме гледа обаче си гледам дъската все едно, че не я виждам. А и сме първа и последна година, и няма как да се сближа с нея. Смисъл мен ме е срам и нея я е срам, обаче тя е по срамежлива от мен и явно иска първата стъпка да я направя аз.

6.   Здрaвей, ето ти няколко съветa от еднa мaлко по-голямa кaкичкa.
Aко действително е толковa срaмежливa не очаквай първата стъпка от нея. Ти трябвa да поемеш нещaтa, започни с мaлки стъпки кaто нaпример да се направиш, че нерaзбирaш нещо по информатика и да я помолиш за помощ или по някой друг предмет, по който знаеш, че я бива. Щом й знаеш facebook-а проучи кaкво споделя и кaкви интереси има. По зaинтересувaй се зa тях и някой път, когaто я молиш дa ти обясни някоя зaдaчa по мaт. нaпример ей тaкa между другото я попитaй дaли нaистинa й е хaресaл филмa или нещо тaковa, зa който е постнaлa нa стенaтa си и ето ти рaзговор. Успех...

7.   Моята ситуация е подобна. Щом не мога да помогна на себе си, искам да помогна на други- помоли приятелката и да ви запознае, разказвай и шеги, бъди мил, защитавай я.

8.   Здравей, аз съм момче на 16г. Ако и имаш facebooka и пиши по лесно ще ти е. Запознах се с момиче което е приятелка на моя приятелка и сме гаджета от лятото предполагам. Доста по лесно е да и пишеш от колкото очи в очи и не се прави интерсен не помага. :-) :-)