Споделена история от Тинейджърски

Единствено на мене ли се случва?
Здравейте. Момиче на 14 години съм. Месечния ми цикъл не знам какво става с него, объркан е или аз съм объркана. Идва ми от около 2 години. От юли месец все нещо не е както трябва с него, ту закъснява, ту подранява. Юли закъсня с около 10 дена, август подрани, септември мисля че беше по така с няколко дена, което е нормално, а октомври беше окей и за ноември трябваше някъде към 20, но ми дойде на 30 декември. Преди ми течеше между 4 и 6 дена, но най вече на 5тия свършваше. Но не знам какво става от 2, 3 месеца, на третия ден става много малко и на четвъртия почти нищо нямам. Преди не беше така, чудно ми е това нормално ли е? .. Разболявам се често съм болна, дали е от това? Разболявам се от хрема и кашлица понякога имам и болки в корема, но това става когато съм болна и предполагам, че е от болестта. Четох, че може да ти закъснява, ако си с наднормено тегло, а аз не съм много слаба. 1, 65 съм висока и 67 кг, малко коремче имам, но не съм и дебела.
Та въпроса ми е нормално ли е така да става и да ми тече по-малко от това, което е било преди? + Девствена съм.

Коментари

1.   Отиди на гинеколог.

2.   Имaх същия проблем. Отиди нa хинеколог, ще ти стaбилизирa цикaлa със хaпчетa. Не се притеснявaй сподели с родителите си. Aз съм нa 16 ще те види сaмо нa видеозон :)

3.   Не се тревожи, при доста жени се случва. Щом отклоненията не са прекалени мисля, че няма за какво да се притесняваш. Освен това си е напълно нормално един път да е 5 дни друг път да е 4, след това пак да е 5... А и това, че боледуваш също оказва влияние върху цикъла ти, възможно е да позакъснее заради приема на някое лекарство или пък да е по-обилен или пък напротив. Жените не сме машини и всеки път цикълът ни може да е малко по-различен от предишния. Така, че според мен всичко си е наред, ама ако толкова се притесняваш говори с лекар. Колкото до килограмите ти, ами съвсем в нормата си. Наднормено тегло значи да си многоооо дебела. Ако примерно беше към 100 кг тогава да се тревожиш, че това ти влияе на цикъла (и не само), но няколко кг отгоре няма как да повлияят. Имат ефект само върху самочувствието ни. :)

4.   Яж повече кебапчета!