Споделена история от Тинейджърски

Кофти живот имам а съм само на 18
Днес е определено е един от гадните дни в живота ми. По точно още от снощи нещата тръгнаха много на зле и днеска е кулминацията. Вчера отидох да се сдобря с баба, с която не си говорехме няколко месеца ,най-кофтито в случая е,че отидох да се сдобрим не толкова безкористно,колкото трябва да постъпя, искам да си купя лаптоп и за това се надявах, че като се сдобря с нея и ще ми помогне (голям съм болучарник нали )? Ок Това го оставяме и продължаваме напред…. Преди да си тръгна без да и кажа си взех 5 лв. от протмонето и без да разбере. Да вярно, в тежко положение съм финансово, но това не оправдава тъпата ми постъпка, след това наистина се почувствах зле, като за успокоение реших, че следващия път като отида ще и оставя повече, отново без да разбере…Обаче каръщината не престана да ме следва. Днес вече преля чашата и това ме срина тотално. Обажда ми се баба и ми казва „ МНОГО МАЛКО ТРАЯ СДОБРЯВАНЕТО НИ.. „ При което много ясно разбрах за какво става дума. Опитах се да и обясня и едва ли не да успокоя гузната си съвест, че не съм имала лоши намерение просто съм прекалено горда да и кажа дай ми пари, при положение, че до преди час не съм и говорела в продължение на месеци…… В крайна сметка ми се разсърди, а на мен ми стана още по кофти…. Продължаваме натам най-добрата ми приятелка е много готин човек, но същевременно има ужасен характер, непрекъснато ми прави някакви тъпи забележки, това не съм правила както трябва онова не съм казала по правилния начин…… наистина ми се струва, че понякога на целият свят преча с присъствието си ….. Когато ми е зле пиша не че ми олеква, но като чели споделям с някой, много ясно за всичките тези неща немога да споделя с никой, защото човек незнае утре как ще се завърти живота и дали казаното няма да бъде използвано срещу него , защото като се заговорих за това и в тази ситуация съм попадала. В много тежък момент споделям с някой на който мисля че мога да вярвам и след време ме изпорти даже си извърти нещата и пак излизам крива. Знам не съм идеална, имам си много кусури, но в душата си се чувствам добър човек и в повечето пъти много си патя от това. Сега се запитате дали един такъв човек като мене си има приятел. Да имам си , но и там нещата както всичко при мен станаха по безобразно сложен начин. Човека ме обича то му личи, аз също имам чувства към него, незнам кой кой обича повече, но и на него не мога да кажа какво ми е на душата. Опитва се да ме предразположи , но мене ме е страх, един път много жестоко ме злепостави неволно беше но все пак беше фатално. Отново става дума за моята така наречена приятелка . В много тежък момент като този му споделих, какво ми е казала и какви сурови неща ми е наговорила, той един път се беше изпуснал малко, а тя с нейният отвратителен характер ми вдигна егати скандала, нямала вече да ми споделя и дава съвети за каквото и да било. Да за нея непрекъснатите упреци за всичко което не харесва в мен са СЪВЕТИ. А ние сме приятелки от както се помня, винаги съм си мълчала и в един момент когато реших малко или много да се опълча и да си кажа мнението излезе че съм станала отвратителна….Много е кофти когато имаш до себе си човек, който да те задушава и да те кара в много моменти да се чувстваш нищожество, а в крайна сметка да чувстваш че до такава степен си свързан с този човек че неможеш да си представиш ежедневието без него.
Имам още много неща, които ме мъчат, но ако тръгна да ги споделям ще ми отнеме цял ден …….
Много съм объркана разочарована от себе си, от хората, от живота …………
просто имам нужда да поговоря, а е лошо когато се страхуваш да споделиш, наистина всичко, защото отново можеш да останеш разочарован ……………. ????

Коментари

1.   Момиче на 18 си може да поработваш нещо да си помагаш. Е и аз съм взимал пари от портномето на нашите или баба ми, но съм бил на 14. Било ми е кофти, защото връстниците винаги са разполагали с повече пари от мен. Това до някъде влияе на самочувсвието. Наще нямаха възможност да ми дават както на другите, тогава вместо да излизах по кафета да се запознавам както правиха другите, аз нямах пари за това. Последствията нямам почти никакви приятели сега. Но като станах на 18 работих и горе долу бях добре. Работи и ти.

2.   Проблеми имат децата в Африка които се надяват да имат вода тази седмица и много от тях няма и да доживеят до 18... ти си типичен пример тинейджър, потиснат от околностите и околните. ниско самочувствие, наивност, атрах, затвореност...нищо ново. само не разбрах как хем ще си купуваш лаптоп, хем си в тежко финансово положение?! напомняш ми страшно много на братовчед ми, а той е на 13.
можеш спокойно да кажеш (в прав текст) на твоята 'приятелка' че е тъпа гъска и да си гледа нейния сеир, не на теб да ти търси кусурите. тя като стане магистър на БАН да дойде да тегли лукуми... много се дразня на такива вечно/всичко/крайно знаещи:/
не взимай пари от баба си. не само е тъпо, но и нелепо и жалко. щом си зле с парите, не наблягай на лаптоп, играчки и глупости а се концентрирай на учене, кандидатстване, работа - нещо смислено. приятните удоволствия са кратки, но ако не си наградиш солидни знания и умения ще са само по малко и по малко.
не се страхувай да споделяш! но за да можеш да печелиш от съветите първо се научи да губиш! ако ти кажат че си шматка за дето си взела пари от баба си - такава си, но карай нататък. истината боли, но ми се струва че имаш потенциал да изкараш полезното от чернилката. не унивай, и горе главата:)

М.

3.   Малко помощ искаш ли ?
1. Промени заглавието

"Кофти живот имам а съм само на 18"

на нещо като

"Животът е прекрасен и е пред мен! Та аз съм само на 18!"

След това опиши нещата така, както би искала да бъдат.
Напиши нова изповед ако трябва! След това се замисли какво можеш да направиш ТИ, за да се променят нещата в посоката, която искаш :)
И след това действай !
Животът е пред теб ! Ти си само на 18 ! Още не си осъзнато човешко същество (това за много хора се случва след 30-тата година). Ако не се радваш на живота - не чакай той да ти се радва ;)

4.   Ха ха ма ти наистина си много зле, съжалявам те. ще ти дам и аз няколко съвети не бъди толкова найвна нали знаеш приказката прави добро яш гомно, пробвай с ученете следвай, а и скъсай с тоя тъпак на теб май ти трябва силен мъж до теб и да те обича и да държи на теб както и ти на него, и на първо място бъди добър човек и не кръди от баба си лошо е човек каквото и да прави в каквато и ситуация да е нищо да не прави с помисли ;-). вярвай и всичко ще се оправи.

5.   Струва ми се, че освен всичко се опитваш да се оправдаеш. Не знам всичките подробности разбира се, но трябва да си поемеш отговорността. Никой за нищо не ни е виновен.

6.   Боже, боже, не знаеш какво значи кофти живот и не дай си боже да разбереш.
Това което ти се случва са си обикновени житейски ситуации, сблъсък на интереси, характери. Знаеш ли още колко и какви хора ще срещнеш в живота си от тук нататък.
Освен това доколкото разбирам всички неприятност ти сама си ги създаваш. Когато и ти си крива и другите са криви с тебе. Ако ти се промениш може и да срещнеш по свестни хора в живота си. Иначе винаги ще си попадаш в такива ситуации.
Ама на това не му се казва кофти живот.

7.   Това ли е кофти живот, бе момиче? И аз съм на 18 години и съм изпадала в такива ситуации, дето не сме имали пари хляб да си купим или някой от близките ми е бил в болница или супер болен и всичко е тръгвало надолу и какви ли още не гадости.. А ти за това, че с баба си не си говориш и приятелката ти правила забележки се коркаш.. Не приемай нещата толкова навътре, ще видиш занапред в живота колко по-големи трудности ще имаш...

mosh