Споделена история от Тинейджърски

Оплетох се в лъжи
Здравейте! Фантазирах си разни неща пред приятелките ми и така стана, че всички си мислят, че аз имам сестра, а всъщност нямам. Дори направих втори скайп и им пишех, уж че е сестрата. Сега обаче най-добрата ми приятелка се усъмни и ми каза, че аз съм сестрата и аз казах, че не е вярно и тя вика, тогава искам да се запозная с нея лично. Тая лъжа сигурно я оплитам от две години вече! Чувствам се ужасно, че излъгах, само защото ми се иска да си имам сестра. Да, обаче сега просто ще си изгубя приятелките! Хора, кажете ми, винаги когато е трябвало да ги запознаят с сестра ми уж, аз винаги отлагах, поради нейни си причини, те казаха, че тоя път няма отлагания! Ако дойде начи е истинска, ако не дойде значи съм излъгала и ще загубя най-добрите си приятелки! Чувствам се много зле, снощи цяла вечер плаках! Какво да правя сега? Ако си призная истината ще ми олекне, но никога повече няма да ми проговорят! Ако почна да лъжа още, по добре ли ще е? Ама какво да направя, като те казаха, че не мога да отлагам, варианта е единствен, да заведа сестра си при тях, но аз за бога нямам сестра!

Моля ви модератори, одобрете историята!

Момиче на 14 години

Коментари

1.   Е, добре си се подредила! Най-добре им кажи истината и им обясни защо си го направила. Пък ако са ти истински приятелки ще ти простят. И друг път не лъжи, че сама виждаш как една малка лъжа накрая става огромна.

2.   Ами в този случай имаш няколко варианта:
1. Да им кажеш истината и да ги загубиш.
2. Да продъшжиш лъжите за да синзапазиш приятелството
Можеш например да повикаш някоя позната за която те естествено не знаят и да се правите, че ти е сестра, но трябва да сте навън за да не разбере майка ти ама айде са - ако се наложи ще излъжеш и нея
Късмет, и нека шансовете са винаги на твоя страна!
*THG*

3.   До номер 2. Това е, че нямам кой да заведа. Имаме общи познати, такива каквито няма да се съгласят и такива каквито не са от града, в който живея. Така, че нямам никакви други идеи, единствения ми вариант е, да загубя приятелките си, което ще стане за жалост.

Авторката

4.   Мисля, че не те не са истински приятелки, а ти. Ако жеше истинска приятелка нямаше да ги лъжеш. Не виждам защо трябва да да лъжеш, че имаш сестра. Няма нищо срамно в това да си единствено дете. Само да знаеш, че сърбаш това, което сама си си надробила. Ако приятелките ти те зарежат трябва да знаеш, че вдичко ще е по твоя вина, не тяхна. Мога единствено да ти кажа да им признаеш истината и причините защо си го направила. Може пък да ти простят. Успех! :)

Г13

5.   Ами така като гледам имаш само един шанс. Казвай на родителите ти, че спешно искаш сестричка и да почват веднага да работят по въпроса. Ако имаш късмет след девет месеца ше се сдобиеш с брат или сестра. Оттам вече лесно, даже и момче да е с малко грим стават чудеса ;)
Иначе сериозно - все някога ще разберат, по-добре им кажи отсега поне да не го мислиш повече.

6.   От номер 2:
Щом нямаш тази възможност, тогава по - добре им го кажи спокойно, може даже ако си добра актриса да се разплачеш :)
*THG*

7.   Ами ако не си им казала на колко е кажи им че ще става студентка и заминава. Ако ндпто ти иска да се запознаете помоли някоя твоя около 17-23 годишна позната да се престори, че ти е сестра и да кажеш че вече заминава да следва в друг град.

8.   Страх те е да загубиш приятелите си? Просто им кажи, че си се базикала с тях.
Ако приятелите ти ти се разсърдят не са били приятели. :)

9.   Е стига сте обвинявали момичето! Нормално е да иска да има сестричка, а веднъж като си излъгал все не се намира подходящ момент да кажеш истината. Аз, ако бях на мястото на приятелките ти, нямаше изобщо да се обидя, а бих разбрала подбудите ти, макар да ми стане малко странно в началото. Според мен повечето нормални хора не биха имали проблем с такава лъжа - голяма работа! Не се оплитай повече, а им обясни и им се извини. Ако не ти простят, явно нещо им хлопа дъската и ще ти е по-добре с други приятели. Успех!

10.   Какви лъжи, какво приятелство по интернет, кви 5 лева?
Искам да питам, защо писа, че си имала сестра, след като нямаш?
Относно лъжата- казвай истината, защото става смешно...

Джордж

11.   Казах им истината и сега те ме мразят, но вече не ме интересува, защото мога да живея и без тях.

Авторката