Споделена история от Тинейджърски

Притеснявам се от първия учебен ден.
Здравейте. На 14 години съм, от Пловдив. Приета съм в училище, където мислехме да сме 5-6 момичета от класа .Само заради тях се записах, но никоя от тях не е приета и оставам сама. Притеснявам се от първия учебен ден и съжалявам за избора си :(.

Коментари

1.   Всички (или повечето от нас ) са били така, няма от какво да се притесняваш , първата седмица ще ти е скучно, но по нататак става все по-хубаво и по-хубаво :)

2.   Би трябвало да бъдеш горда, че си приета! След като приятелките ти са били елиминирани това говори, че ти си по - добра от тях и заслужаваш да учиш в това елитно училище! Вярвай ми, всичко ще се нареди и ти ще срещнеш още много приятели, а защо не и една прекрасна любов в това училище? Вие пак може да общувате помежду си, да си пишете и т.н. Важното е, че само ти си постигнала целта, а това означава много. Желая ти весело и щастливо лято и не се притеснявай повече. Чакай с нетърпение първия учебен ден, защото вярвам, че ще срещнеш качествени и страхотни хора там!
С поздрав - Силвия Крумова, юрист

3.   Винаги е така :) И аз като бях заек в гимназията на първият учебен ден бях като паметник.С времето ще се се приспособиш към новото училище и ще си намериш нови приятелки.

*Syndrome

4.   Е аз не съм приета :((((

5.   Благодаря Ви :) ( От авторката )

6.   НЕ съжелявай щом теб са те прияли а тях не значи си заслужава продолжавай и не се отказвай и аз съм така само, че съм момче. може да се откажеш само ако не те води сърцето там аз съм минал 8 ми клас с 5.74% ма ме приеха там а мойте приятели (5) не ги приеха аз искам да уча до 12 клас и след тфа да следвам нещо свървано с компютъри ;-)

7.   В новото училище ще срещнеш много нови и все по-истински приятели! Да не говорим, че ще са и по-интелигентни от старите, и ще имате повече общи интереси и допирни точки, защото вие вече сте ПОДБРАНИ по интереси и по някакъв признак! Не сте просто деца, събрани от кол и въже от махалата! Там сте по-интелигентните, по-знаещите, по-интересуващите се! Мърльовците и мързеливците отпадат - "естетвен отбор" му викат някой.
Новата ти среда със сигурност ще е на по-високо ниво и ще е по-подходяща за теб от старата. Няма от какво да се страхуваш, напротив - радвай се! Започва нова и по-вълнуваща страница от живота ти! Може би там ще срещнеш и своята любов, и първата целувка. Ще усетиш как с придобиването на знанията все повече израстваш и се отдалечаваш от неуките, тъпи и неграмотни тълпи - пияници, наркомани и курвета без критерии, за които ученето е непосилно бреме, а социалното положение, до което ще достигнат по този начин е равносилно на блато...
Успех! Пожелавам ти най-искрено да станеш известен човек на изкуството, уважаван човек на науката, преуспяваща бизнес-дама, лекар от световна величина, или успешна адвокатка... Но каквато и да станеш, запази ЧОВЕШКОТО в себе си - не се възгордявай, уважавай другите, обичай и помагай без ограничения!

8.   И аз ще съм така.. Добре поне, че ще има още 3 човека от предишния ми клас. Аз мисля, че няма от какво да се притесняваш. Даже трябва да се радваш за това, че си приета. ; )) Все пак сега всички отиват в различни училища и ще създават нови приятелства. Нещо, което и ти трябва да направиш. Просто бъди себе си ! .. Ще имате достатъчно време да се опознавате.

9.   Гледай напред сладур - и аз се бях сдухала така(преди много луни ) ама ти предстоят едни от най-хубавите години-не съжалявай а се радвай ! успех

10.   Аз пък влязох в едно и също даскало с приятелките ми и всичко се провали ,изпокарахме се като...първите глупачки-за момчета,за оценки,за хора от класа не се понасяме вече,така че според мен е по-добре че си само и ще си намериш Нови приятелки и можеш да запазиш и старите :)

11.   Аз съм сменял пет училища ... и винаги в началото всички те гледат много странно, но после свикват с теб и всичко си идва на мястото. Успех!

12.   Ох... Миналата година и аз бях така. Направо бях откачила. На 15 всички ми изглеждаха като извънземни, на 16 също... По нататък се свиква, опознаваш хората, класа, училището, учителите... Не се притеснявай.

S. 15 ;]

13.   Хаха:) Успокой се. Помни, че в 7 клас никой, с никой не се познава. Всички (вероятно) ще се виждате за пръв път - което е супер :) Нови хора, приятелства, запознанства. Аз лично нямам търпение до този 15 септември. Също ще съм в ново училище. Радвай се, че са те приели и се забавлявай.

14.   Здравей!Когато аз се преместих след 8-ми клас също ми беше ужасно гадно и трудно и не само,че бях в друго училище,но и в друг град.Но след месец вече бях свикнала и всичко беше супер така че спокойно.Там ще срещнеш нови хора ще имаш нови приятели.Живота е такъв. Няма да се притесняваш.Успех :))

15.   И на мене ми беше притеснено, когато сменях училището, но все пак във старото си училище си намерила приятели, и в новото ще намериш.

16.   и аз сега кандидатствах и аз се притеснявам! :))

17.   Спокойно, и аз кандидатствах тази година и съм в училище, в което няма никой от предишното ми.. до някъде жалко, но факт.. Ако се поразмислиш малко, ще разбереш, че това е ново начало, ще можеш да намериш нови приятели и забавления, но не е нужно да забравяш старите си познати, приятели и т. н.
Успех!
*Bubble*