Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми са ужасни, не издържам
Здравейте, искам да споделя своятсвоята история. Имам четиричленно "семейството". Учедничка съм в десети клас, а брат ми тази година завършва. И двамата работят, така че успявам да си задоволявам капризите и това че съм много пестелив човек, много ми помага. Уча в най-добрата гимназия в града, добра ученичка съм, обличам се добре, имам големи планове за бъдещето ми, силен и търпелив човек съм, имам приятел от почти 2 години (до тук-добре), но съм чувствителуна на тема'семейство' и винаги съм се опитвала да оправя нещата, за да имам нормално поне семейство. Заобиколена съм от хора със хубави семейства и добри родители, винаги аз съм била тази с проблемите вкъщи и винаги съм се опитвала да не ми личи и да не ми влияе на личния живот. Не обичам да се оплаквам, често се разочаровам от опитите си да се сближаваме с родителите ми. Желанието едивстевно ми е да имам спокойна среда на живот, да мога да уча на спокойствие, да не съм изнервена постоянно и това да не влияе на отношенията ми с другите.
Преди дни се върнах от баба ми-там живеех 2 седмици, защото почти ме изгониха, а аз нне търпя някой да ми стъпква гордостта и да е неблагодарен. Правя всичко, което трябва да прави едно момиче на 16, дори и повече, но това не е достатъчно. Уча, помагам в домашинката работа (въпреки че не се вижда това), не обичам да закъснявам, не правя глупости-кифленски истории, средни и детинщини, с приятеля ми имаме сериозна връзка, която гледам по-малко да ми пречат. Един от проблемите е пускането навън. До 10 часа съм, а скоро ставам на 17. Не ми е приятно на ррожденни дни купони излизани винаги аз да тръгвам първа, не общувам с лоши хора, познават се с тях. Не ми е приятно приятелят ми да излиза без мен, защото не ме пускат, а и не искам да го задълживам да си стои вкъщи заради това. Майка ми е безчувствено животно. Тя гледа първо за другите после за семейство то. Гледа да изтъкне всички твои минуси и да де изложи пред хората. Гледа да създаде интрига вкъщи и да не прикрива нищо като дори и го украсява. Никога не е виновна. Счупи 3 компютъра и се оказа, че аз съм виновна, а аз вече едвам си сдържам нервите. Учителка е и има ужасно дразнещ и груб речник. Баща ми има някаква надежда при него, особено ако започна да коментирам с него неговите си неща. Поддава се на държанието на майка ми и и вярва. Брат ми има Добро сърце, но е ужасно агресивен, пие много, прибира се пиян, бие се, пуши, не ходи на училище и ссе държи зле с хората. Аз никога не съм си намирала мястото в това семейство, никога не съм се чувстала, че съм си вкъщи, те са коренно различни от мен. Тази вечер след училище бях много изморена стоя до 8 час и когато се прибрах, си легнах да поспя. станах късно и ббаща ми се беше прибрал от работа. Скандала започна с брат ми.. как аз съм имала всичко, тоЙордан е най-големия и че с негнего нямам право да гговоря че ако иска ще ме изгони където той си прецени, че не били ставало нищо от мен и съм била скитал по цял ден, но говореше за себе си. Искаше да ме направи лошата пред наще. След него баща мми ве почна, че не съм ббила чистила, простирала и не знам си какво.. тръгвала смъ си по-рано от училище и само съм се оплаквала че нищо не ми дават и съм се сравнявала с брат ми, но аз съм била момичето. Вина ги съм им казвала колко са несправедливи с мен че брат ми, който се е провалил който си им говори както иска, който се прибира пиян, не стъпва от 8 клас на училище бие се и го прибират с полиция.. вече не му правят проблем и вече аз съм лошата с това, че искам да оставам до по-късно и че постоянно се чудя какво да им говоря за да се сличи това. Никога не са се интересували от мен. От мойте чувства. Отидох в баба, за щото им казах че може бе ще ми е тъпо навън и ще се прибера след един час -беше 6. Прибрах се в 9 и луд скандал лъжкиня съм била и т. н че или те ще се били изнесли или ние да изчезваме. И аз си събрах нещата и 2 седмици не ми звъннаха да ме питат как съм или нещо. Беше ми много трудно тези седмици. Скандалите не спират от 3 години вече подред. Сега съм си "вкъщи", но се чувствам на улицата. Не искам да е така... нямам нерви повче

Коментари

1.   Търпение, търпение и аз съм така, че и по зле. Щом си 10-ти клас след 2,3 години им бий майната и се изнасяй, и си живей живота

2.   Щом си на 17, значи имаш по-малко от година до навършване на пълнолетие и тогава вече никой "копче" не може да ти каже - изнасяш се, ако искаш при баба ти, ако искаш - на квартира (ако си намериш работа и си в състояние да си я плащаш). Може и с приятеля ти двамата да се изнесете, да работите и да си делите разходите по квартирата, че така тежат по-малко.
Иначе дъртите не можеш да промениш - те си имат своето време и своето мислене, а покрай трудния живот напоследък може и да са поизперкали малко. Радвай се, че още са здрави и прави, и не ти се налага на тая възраст, освен всичко останало, да гледаш и болни мрънкащи родители, че тогава вече е ад! Щото брат ти, като гледам какво пишеш за него, едва ли ще тръгне да помага.

3.   На 17 си, още малко ти остава! Като станеш на 18 ще можеш да правиш каквото си искаш! Обаче да знаеш един ден как ще си мечтаеш пак да си на 17 и да има кой да се погрижи за теб... не мисля, че ще ми повярваш, ама като станеш на 30 и почнеш да се бориш сама с живота много неща ще ти се изяснят. Както и да е. Стискай зъби още една година и после прав каквото искаш. Ама нали знаеш със свободата идват и отговорностите.

4.   Остават ти по-малко от 2 години, докато завършиш. Имай търпение, то е едно от най-големите оръжия на човека. После се изнеси от вас и повече не поддържай връзка с "родителите ти", те не заслужават да ги обичаш.

5.   Вие глупави деца, къде си мислите че ще отидете на 18? Пълнолетието не ви дава възможности в живота, а напротив. Разликата е, че вече вие ще носите наказателна отговорност, а не вашите. Тоест облекчението е за тях. Те няма да имат ангажимент към вас пред закона.
Представяте ли си първо как ще се издържате и къде ще живеете? Май тия неща ви се струват много лесни.
А за авторката ще кажа, че ако ми беше дъщеря, щях да се срамувам колко глупаво дете съм отгледала.
За какво трябва да ти е благодарен някой? Че си простряла ли? Това като някаква услуга ли го смяташ? И никой не те бил питал как се чувстваш, ми то им е ясно че те тресе пубертета. А ти питаш ли ги как се чувстват?
И да лъжкиня си, след като си излъгала баба ти. Сигурно се е притеснила много.
А вашите са явно много благосклонни да те пускат до 10 през зимата когато се стъмва в 6. Ти иначе до колко мислиш че е нормално да скиториш по улиците?
А тая серозна връзка дето я имаш на 16, не е повод за гордост.
Не ми се говори повече, родителите ти да му мислят.

6.   Номер 5 - на 18 г. ти се отварят ОГРОМНИ възможности - да работиш, да караш кола, да сключваш договори - с две думи можеш да се изнесеш, да работиш, да сключиш ефективно договор за наем и да живееш живота си БЕЗ родителите си - можеш дори да се жениш, развеждаш, искаш виза за САЩ, в Камчатка можеш да отидеш да живееш, астронафт можеш да станеш, а преди 18 г. това не е възможно. С две думи на 18 ти се отваря целия живот и започва истинския живот - затова се празнува този ден.
Аз на 18 г. се изнесох, мъжът ми също - нямаме никакви проблеми с това.
Ти изкарваш всички хора едва ли не криминални същества - какво като сме носили наказателна отговорност, когато не смятаме да извършим престъпление?
Що за аргумент е това, за Бога.

7.   Не издържаш, ама добре, че ги има, иначе да си пукнала от глад.
Гледай по-философски на нещата. Семействата не си ги избираме ние. А ако толкова не можеш да понасяш - махай се. Никой не те е спрял. Аз се махнах преди да навърша 18. Има си начини за всичко.

8.   Ох...не им е лесно нa твоите родители. Родител съм и кaтегорично против нaсилието. Нaкaзвaлa съ си децaтa , но никогa не съм им посягaлa. Докaто четях обaче...ми се прищя дa ти извъртя един шaмaр. Зaпaзи си товa , което си нaписaлa и си го прочети след 5 год. Много ще имa дa се извинявaш ти нa родители си.
Не вярвaм дa можеш но , опитaй дa си прочетеш постa кaто стрaничен човек , все едно че друг го е писaл и си помисли кaкво им е пък нa тези родители с тaкивa децa. Грешкaтa им е , че явно сa твърде мекушaви с вaс , не сa успели твърдо и кaтегорично дa нaложaт прaвилa и норми.