Споделена история от Тинейджърски

Нов телефон
Здравейте! Момиче на 14 съм и от много време искам нов телефон. От две години съм с реплика на Samsung Galaxy S3. Сега се опитвам да накарам нашите за нов (оригинален) за Коледа и Нова година. Въпроса ми е какъв да е... по принцип искам Iphone 5S, но родителите ми няма да ми купят толкова скъп телефон :(. Затова се колебая между Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 Neo (не съм навътре с техниката и не знам кой е по-добър) или Samsung Galaxy S4. Естествено искам S4, но една приятелка от компанията ми има и не искам да излезе, че съм я изкопирала. Моля дайте ми предложение (може да е и друг модел/марка, но по скоро си мислих за тези). Благодаря предварително :).

П. П. моля публикувайте историята ми. Не е нещо специално, но за мен е важно. :)

Коментари

1.   Като не си навътре с техниката защо го искаш ? Да не останеш по-назад...

2.   S4 mini

3.   Фактът, че си се съгласила на телефон, който е реплика е ужасяващ. Нито камерата е същото качество, нито самият тефефон, нито има приложения. Аз бих ти се изсмяла, ако ми беше приятелка. Иначе е хубаво да си вземеш оригинален, но не знам защо след като някой от телефоните са ти скъпи, тогава защо не използва черния петък? Той беше миналата седмица и по магазините телефоните бяха на половин цена. Веднъж годишно се провежда. Отностно какъв телефон да си вземеш бих те посъветвала Iphone 5, а не 5s. Хубав телефон е, аз го имам и съм много доволна, но за него трябва да разбираш повече от технологиите, защото регистрацията и трудна и в началото имах затруднения, но се свикна и вече ми е лесен. Докато Samsung са елементарни телефони, ще се справиш, но пък много забиват и ме нервят и като цяло не ги харесвам. Не се оплаквай, че нямате възможност, а търси в интернет на различните мобилни оператори нови оферти, има разни пакети на изплащане, където не е чак толкова скъпо.

4.   Номер 1, не написах историята си, за да ми казвате, че искам нов телефон, за да не остана по назад от другите. Писах тук, защото исках да ме посъветвате какъв телефон да си избера нищо повече. :)
От авторката

5.   Номер 1, е какво като не е навътре с техниката, това значи ли, че не може да има нов телефон?? Такова тъпо изказване просто.

6.   препоръчвам ти Samsung S5 mini добри характеристики компактен размер не е тухла и е по-нов и по-евтин от S4

7.   Сериозно ли, хорa? Товa ли е смисълът нa животa- дa имaш нaй-новия модел телефон? Огледaйте се, колко сме мaлки и нищожни в цялaтa вселенa, a кaкви дребни нещa ни вълнувaт- дрешките, телефоните... Един живот живеем, a след крaя му нямa дa отнесем тези вещи със себе си. Извинявaм се, че, тaкa дa се кaже, спaмя в темaтa, не искaм aвторкaтa дa си помисли, че стaвa въпрос сaмо зa нея, говоря нaй-общо.
До Н3- извинявaй, но тaкaвa приятелкa ли си? Ще ми се изсмееш, aко съм с репликa, кaк пък не. -_-
П. с. Зa Коледa не искaм дa зaтруднявaм родителите си, но aко ще ми купувaт нещо бих искaлa дa е книгa.

8.   Samsung Galaxy S3 NEO

9.   Номер 3, не съм се съгласявала на реплика баща ми ми го купи и не можеж да му кажа "майната ти, искам оригинален", но от друга страна какво тъп толкова... и да знаеш телефона не е толкова различен от оригинала. Относно "Аз бих ти се изсмяла, ако ми беше приятелка... "-не мислиш ли, че прекалявам. Имам неща на Apple и не са сложни (поне според мен). Също така нито се оплаквам, нито съм казала, че нашите нямат възможност, а просто, че няма да ми купят толкова скъп телефон поради други причини(примерно:че ще го счупя, че някой ще ми го открадне... Нали знаеш причините на родителите... ). И също така искам да уточня, че под "не съм навътре с техниката... " нямах оредвид, че не разбирам нищо, а че не съм някакъв специалист в тази област, още повече тези два телефона са подобни и не мога да определя кой от двата е по-добър.
-от авторката :)

10.   Номер 7, не искам нов телефон, за да имам от най-новите телефони, а защото сегашният ми започна да ми прави проблеми от известно време. Аз също не искам да затруднявам нашите и затова не съм им казала, че искам примерно Samsung Galaxy S5 или IPhone 5S (какъвто искам по принцип), а съм се съобразила спрямо възможностите, които имаме.
П. П. Благодаря за коментарите на Номер 2, 5, 6 и 8 :)
-от авторката :)

11.   Е Н7 ти сериозно ли? Това, че няма да отнесем тези неща със себе си какво означава? Айде сега да спрем да си купуваме хубави дрехи, телефони и т. н... това са неща, с които се чувстваме по-добре.. Да, здравето и семейството са много по-важни, но това не означава, че като си купуваме нови неща не оценяваме другото, така че коментарите от този сорт са ненужни..

12.   А Н7 забравих да добавя, че ти също, като нормалните хора, ще се чувстваш по-добре ако имаш хубави дрехи и модерен телефон, не е нужно да скромничиш и да казваш, че всичко, което искаш за Коледа е книга...

13.   По-добре си купи htc desire 500 много хубав и на доста достъпна цена 320 лв, ако си го поръчаш по интернет. Телефонa е много тънак и красив имa същите параметри като на s3.

14.   Ти каква си материална.. не заслужаваш нищоооооо

15.   S4 VE
S4 64
S3 и S3 neo е много добър
htc one m8 m7 x
huawei ascend p7
S5 mini

16.   Н7: Никaк не скромничa, поръчaлa съм книгa нa родителите ми, сестрa ми, a в училище също, зaщото ще си рaзменяме подaръци. Но, я почaкaй, когa прочете последнaтa книгa, която си челa? A когa зa последен път влезе във Facebook. (По броя нa пропуснaтите зaпетaи в отговорa ти се ориентирaм кaкъв ще е отговорът. ) Пaк кaзвaм- не искaм дa спaмя в темaтa, коментaрът ми беше по повод отговор Н3, който ме изуми.
Приятен следобед.

17.   Аз си взех alkatel one toush idol 2 mini много съм доволна!

18.   Аз съм с iPhone 5s и съм доволна - наскоро една приятелка си взe Samsung Galaxy S3 и е радостна, а сестра й е с S3 mini който има ужасно качество на камерата .. ти избираш какъв телефон искаш :)

19.   Samsum Galaxy Grand Neo.С много добри характеристики за цената си.Имам такъв, много съм доволен от телефона.

20.   Вземай Nokia XL - голям 5-инчов екран, 5 мегапикселова камера, че имаш и една 2 мегапиксела за селфита. Готиното е, че поддържа Андроид приложения. Освен това е и евтин - 140 лева от Теленор.

21.   Някой хора нямат пари за хляб ти Айфон ми искаш... я бягай си учи уроците и кротувай. Ако ти купят купят ако не си ходи с тоя и тва е света няма да пропадне ако нямаш Айфон..

22.   Има много по-важни неща в живота от един хубаж телефон, това няма да те направи по-щастлива. Научи се да търсиш щастието ж нематериалните неща. Ще видиш как всичко ще стане по-добре. :)

23.   Та... аз съм момиче на 15 години.... смених 2 телефона сензорни.... първият беше Престижио ( не си копувайте никогаа такъв) и той даде фабрична грешка... втория беше HTC Desire 300, но тук вече аз съ си виновна... както всеки нормален тинейджър си играех с него в час и акто видях учителката как ме гледа се стреснах и го изтървах на плочките и екрана му се спука.... та на брат ми му взеха Samsung Galaxy S3 NEO и е много доволен... и днес ми взеха и на мен... доволни сме

24.   Спокойно... Аз съм с един и същ телефон от 3 години.... И тоя телефон забива и изобщо не е както трябва... Но майка ми все пак е на мнението, че не ми трябва нов телефон... :/

25.   Аз имам Самсунг Галакси СС3 нео и сега ти пиша ат него и правя седмица с него :Д. За мини телефоните съм чувала не много хубави мненея.. самсунг Галакси С3 нео е като с4. Има 2 разлики. Едната че с4 има 12 мога пиксела камера а моя (С3 нео) 8. И с4 е 1, 2 см по голям. Това е едни и същи са С3 нео е по евтин. А тези които пишат че някой хора нямали хляб момичето какво да направи? да вземе да не яде заряди тях ли. сигурна съм че момичето би помогнало ако може.

26.   Аз имам Самсунг Галакси СС3 нео и сега ти пиша ат него и правя седмица с него :Д. За мини телефоните съм чувала не много хубави мненея.. самсунг Галакси С3 нео е като с4. Има 2 разлики. Едната че с4 има 12 мога пиксела камера а моя (С3 нео) 8. И с4 е 1, 2 см по голям. Това е едни и същи са С3 нео е по евтин. А тези които пишат че някой хора нямали хляб момичето какво да направи? да вземе да не яде заряди тях ли. сигурна съм чеb момичето би помогнало ако може.

27.   Според мен S4. Доста хубав телефон. Аз го имам и ми върши страхотна работа. Горе долу подобни на него можеш да пробваш iPhone 5 или ако искаш да е по евтин iPhone 5C който също е доста хубав но по евтин. Също така HTC One е горе долу от тяхната категория както и LG Nexus 5
Всички са хубави телефони. Аз лично не бих избрал iPhone 5C защото е по скъп а прави по малко от другите. Както обикновенно защото е на Apple е на висока цена. По добре разгледай - Galaxy S4, LG Nexus 5 (един от най добрите за годината си) и HTC One.
Дано съм ти помогнал.

28.   Номер 20: Мерси за коментара, но не искам да е с договор :)
Номер 21: И защо е този хейт... Божеее... така е казах, че искам Iphone, но знам, че нашите няма да ми вземат и съм се примирила с това и нямам възражения тъй като знам колко струва, а също и възможностите на нашите. И също така не видя ли, че се колебая между други модели...?
Номер 23: Мерси за коментара :)
Номер 24: да и нашите все така казват, ама телефона ми наистина прави сериозни проблеми, не е само да забива... :(
Номер 25: Много ти благодаря за коментара, наистина беше полезен за мен. Относно това за хляба, права си, за Коледа с нашите не си подарявахме подаръци, а дрехите, които са ни малки дадохме в дом за деца :)
П. П. благодаря и на останалите за коментарите наистина ми помагате :)

~Авторката~

29.   Вземи Samsung glaxy s7

31.   Предлагам ти да кажеш на родителите си, че когато ти купят някакъв телефон, не се знае кога ще се развали. Разкажи им, че айфон е най-доброто решение. Ако това не стане, опитай се да изкарваш хубави оценки в училище и така ще получиш айфона, който желаеш.
При мен се получи, майка ми ми каза, че каквато оценка изкарам на матурите, такъв айфон ще имам. Аз наистина много се постарах и получих 5'34. Затова сега имам IPhone 5s