Споделена история от Тинейджърски

Това не е по моя вина
Здравейте. Пише ви едно 14 годишно момче. Като за начало има един проблем. Преместих се в Математическа гимназия. Там реших че ще започна отначало. В старото ми училище всички ми се присмиваха защото имам дислекция и не мога да чета бързо. Надявах се всичко да се промени в новото училище. Бях единственият приет в ПМГ от моя клас.
Един ден обаче се приготвях за тест по история(знаете ли колко трудно се учи ако имаш дислекция). Учих през междучасието когато едни кифли от класа ми започнаха да обсъждат момчетата на висок глас (направо викаха). Направих им забележка да млъкнат но те не спряха. От тогава са ме нарочили тяхната групичка. Направо незнам какво ще стане ако разберат че имам и дислекция. Какво да правя ако разберат???
Да не би да имам вина за това че имам дислекция? !

Коментари

1.   Кажи им , че във всеки случай , с дислекСия имаш по-богат речник от тях.
И че , те дори с възможност за пълен мозъчен капацитет , друго освен да клюкарстват , не могат да правят.
И хич да не ти пука , ти си пич , и те си мислят ,че са яки , ама не са.
И едно от нааааай - жалките и простодушни неща на света е да обиждаш някой , заради това , което природата им е дала.
Упълномощявам те да им заявиш всичко това ;)
Успех , сладур
#DP peace

2.   Положението ми доста прилича на твоето - и на мен в предишното училище ми се подиграваха за нещо, което не зависи от мен и дори да се старая не мога да променя. И аз се надявах, че като се преместя ще е различно, ще си намеря повече приятели и т.н. Но не стана съвсем така. Не са от значение външният вид и това дали имаш някакъв недъг или заболяване - ако си по-свит и затворен по всяка вероятност ще има хора, които да ти се подиграват, а ако си отворен - ще говорят зад гърба ти. Като че ли единственото решение е да свикнеш да не ти прави впечатление (ако не става дума за сериозен тормоз, разбира се - тогава трябва да потърсиш помощ от някого).

3.   Номер 1 като спори с глупаци само ще ги насърчава.
П. Т Да не ти пука изобщо. Да се смееш на някой за нещо, което не зависи от него те прави най-големия глупак на света.